چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کویل نورد گرم آسیا: افزایش قیمت کارخانه های ویتنام

شناسه : 47971 ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
با افزایش قیمت Formosa Ha Tinh Steel و Hoa Phat Steel برای کویل نورد گرم آسیا، سایر کارخانه ها نیز قیمت خود را افزایش دادند.
کویل نورد گرم آسیا: افزایش قیمت کارخانه های ویتنام
پ
پ


بیشتر کارخانه های کویل نورد گرم آسیا در ویتنام تا جمعه ۱۴ می، قیمت پیشنهادی خود را برای کویل نورد گرم افزایش دادند؛ زیرا تامین کنندگان عمده داخلی Formosa Ha Tinh Steel و Hoa Phat Steel پیشنهادات خود را افزایش دادند.

*** شاخص کویل نورد گرم آسیا

Formosa Ha Tinh Steel پیشنهاد خود را برای کویل نورد گرم حمل جولای ۱۱۰ تا ۱۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده و به ۱۰۳۰ دلار به ازای هر تن برای خریداران داخلی رساند. منابع گفتند که پیشنهادات صادراتی آن ۱۱۰۰ دلار به ازای هر تن فوب است. Hoa Phat Steel کویل نورد گرم را با ۱۰۱۸ دلار در هر تن در شمال ویتنام، ۱۰۲۲ دلار در هر تن در جنوب ویتنام و ۱۰۲۰ دلار در هر تن در ویتنام مرکزی ارائه داد. یک تاجر ویتنامی روز جمعه به Fastmarkets گفت: “برای مواد Hoa Phat تخفیف کمی وجود دارد؛ اگرچه بسیاری از خریداران روی محموله های Formosa تمرکز می کنند.”

این شرکت ۲۱۲۰۰۰ تن کویل نورد گرم را در ماه آوریل به بازار عرضه کرد و همچنین تجارت لوله های فولادی خود را با ۴۴٫۵ درصد افزایش در همان ماه به ۸۷۰۰۰ تن افزایش داد. این پیشنهادات زیر قیمت وارداتی از کارخانه های بزرگ چینی بود که بیشتر آن ها کالاهای وارداتی را با قیمت ۱،۱۴۰-۱،۱۵۰ دلار به ازای هر تن ویتنام ارائه می دادند. این رقم معادل حدود ۱۱۰۰-۱۱۱۰ دلار در هر تن فوب چین است. پیشنهادات از کارخانه های تولید فولاد هند نزدیک به ۱۱۰۰ دلار به ازای هر تن ویتنام بود که کارخانه بزرگ تولید فولاد به دلیل گرانی در سایر مناطق مانند اروپا و ترکیه تمایل به فروش کمتر از آن را ندارند.

*** زمزمه های بازار

یک فزوشنده هندی گفت: “قیمت در جنوب شرقی آسیا حدود ۵۰ دلار در هر تن از ترکیه و اروپا کمتر است. علاوه بر این، هنوز فروش کویل گالوانیزه گرم به ایالات متحده و اروپا با قیمت های بالاتر انجام می گیرد. احتمالاً در سه ماهه دوم نیز در هند محدودیت عرضه وجود خواهد داشت؛ زیرا کارخانه های تولید فولاد، کپسول های اکسیژن خود را برای مبارزه با بیماری کرونا فرستاده اند و این تولید را در حدود ۳-۵ درصد کاهش می دهند.”

در این هفته تقاضای چندانی به کالاهای وارداتی وجود نداشت؛ زیرا بیشتر خریداران در مذاکره با Formosa Ha Tinh و Hoa Phat بودند. محموله های کویل نورد گرم هند با قیمت ۱۰۸۰ دلار به ازای هر تن ویتنام شنیده می شود. خریداران گفتند که بازرگانان قادر به تهیه مواد در حدود ۱۰۵۰ دلار به ازای هر تن ویتنام بودند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد گرم ویتنام در ۱۴ می ۱۰۵۰-۱۱۰۰ دلار در هر تن بود؛ در حالی که هفته قبل ۹۹۵-۱۰۱۰ دلار در هر تن بود. یک تولید کننده ژاپنی محموله های کویل نورد گرم را به خریداران سایر مناطق، مانند ایالات متحده و اروپا، با قیمت ۱۱۰۰-۱۱۵۰ دلار به ازای هر تن و به خریداران جنوب شرق آسیا با ۱۲۰۰ دلار به ازای هر تن ارائه می دهد. یک تولید کننده بزرگ کره جنوبی به دلیل تقاضای پایین دستی شدید از بخش های خودرو، ساخت کشتی و الکترونیک، کویل نورد گرم صادر نمی کند.

فروشندگان قیمت مواد اولیه ژاپن، کره جنوبی و تایوان را ۱،۰۵۰-۱،۱۰۰ دلار به ازای هر تن ویتنام تخمین زده اند. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد گرم ژاپن، کره جنوبی و تایوان در روز جمعه ۱۰۵۰-۱۱۰۰ دلار در هر تن بود که در مقایسه با هفته گذشته، ۳۰-۸۰ دلار در هر تن افزایش داشت.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.