یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

جو کاهشی بازار بیلت فولادی CIS با پیشنهادات جدید مشتریان چینی

شناسه : 48033 27 اردیبهشت 1400 - 17:00

به گفته منابع خبری، قیمت پرداخت شده برای صادرات بیلت فولادی از کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) تا روز جمعه ۱۴ ماه می کاهش یافت، زیرا پیشنهادات مشتریان در چین بر اثر فشار ناشی از سقوط معاملات آتی میلگرد آجدار کاهش یافت.

جو کاهشی بازار بیلت فولادی CIS با پیشنهادات جدید مشتریان چینی
پ
پ

به گفته منابع خبری، قیمت پرداخت شده برای صادرات بیلت فولادی CIS از کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) تا روز جمعه ۱۴ ماه می کاهش یافت، زیرا پیشنهادات مشتریان در چین بر اثر فشار ناشی از سقوط معاملات آتی میلگرد آجدار کاهش یافت.

قرارداد معاملات آتی اکتبر میلگرد آجدار در معاملات روز جمعه ۱۴ ماه می با ۵،۶۴۱ یوان (۸۷۳٫۹۵ دلار) در هر تن بسته شد که نسبت به روز قبل ۲۷۴ یوان در هر تن کاهش داشت.

منابع خبری نقل می کنند: کاهش قیمت های آینده بر قیمت میلگردهای آجدار داخلی در چین تأثیر می گذارد ، که به نوبه خود ، مشتریان را مجبور به کاهش پیشنهادات بیلت فولادی وارداتی می کند.

ارزیابی قیمت فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد آجدار فولادی داخلی در روز جمعه ۱۴ ماه می ۵،۷۸۰-۵،۸۰۰ یوان (۸۹۶-۹۰۰ دلار) در هر تن ex-whs چین شرقی بود که روزانه ۱۲۰-۱۳۰ یوان در هر تن کاهش داشت.

یک بازرگان در روز جمعه بیان کرد: “حداکثر قیمت قابل پرداخت برای بیلت فولادی وارداتی در چین ۷۴۰ دلار به ازای هر تن cfr است.” این برای کالاهای وارد شده از حوزه دریای سیاه معادل ۶۷۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن فوب است.

سایر فعالان بازار در مورد قیمت بیلت فولادی پیشنهادی را در محدوده ۷۲۰-۷۳۰ دلار به ازای هر تن cfr چین اعلام کردند.

این امر به دنبال فروش در اواسط هفته اتفاق افتاد که در آن مشتری چینی ۷۹۵ دلار به ازای هر تن cfr (725 دلار به ازای هر تن fob دریای سیاه) برای یک محموله با مبدا اوکراین پرداخت کرد.

تولیدکنندگان بیلت فولادی CIS پیشنهادات خود را در آخرین هفته ارزیابی با قیمت ۷۲۵-۷۳۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه حفظ کرده اند.

یک منبع تولید کننده نقل کرد: “باید منتظر باشیم ببینیم روز دوشنبه چه اتفاقی برای بازارها خواهد افتاد.”

در این میان تحلیل گران در متال بولتن گزارش دادند که نظرات فعالان بازار در مورد روند قیمت در آینده متفاوت بود.

یکی از بازرگانان پیشنهاد داد: “مطمئناً کارخانه ها باید قیمت یا انتظارات خود را کاهش دهند.”

یکی دیگر از منابع تجاری گفت که آنها فکر می کنند کاهش قیمت ها معاملات آتی در چین و همچنین پیشنهادات مطرح شده در مورد بیلت فولادی وارداتی موقتی است.

ارزیابی قیمت در فست مارکت ها نشان داد شاخص قیمت روزانه بیلت فولادی صادراتی در روزه جمعه ۱۴ ماه می به ۷۲۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافت، که روزانه ۵ دلار در هر تن کاهش داشت.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.