افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بازگشت محصولات فولاد تخت CIS به بازار با ادامه تقاضای شدید

شناسه : 48188 29 اردیبهشت 1400 - 15:00

بازار صادرات فولاد نورد شده تخت در کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در طی هفته تا روز دوشنبه ۱۷ ماه می به دلیل تقاضای زیاد مجدداً افزایش یافت.

بازگشت محصولات فولاد تخت CIS به بازار با ادامه تقاضای شدید
پ
پ

بازار صادرات محصولات فولاد تخت نورد شده در کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در طی هفته تا روز دوشنبه ۱۷ ماه می به دلیل تقاضای زیاد مجدداً افزایش یافت.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم صادراتی در روز دوشنبه ۱۷ ماه می ۱۰۵۵-۱،۰۷۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت کویل صادراتی در هفته قبل ۱۰۲۰-۱،۰۵۵ دلار در هر تن بود که قیمت اعلام شده در روز دوشنبه نسبت به هفته قبل ۲٫۶۵٪ افزایش داشته است.

منابع خبری گزارش دادند در میان تقاضای شدید بازار محلی ، قیمت کویل نورد گرم در ترکیه به ۱۰۷۰-۱،۰۸۰ دلار در هر تن cfr یا در حدود ۱،۰۴۵-۱،۰۵۵ دلار در هر تن fob افزایش یافت.

اگرچه، بسته به پیشنهاد تامین کننده، پیشنهادات CIS با قیمت ۱۰۵۵-۱،۰۷۵ دلار در هر تن fob نیز شنیده می شود.

یک منبع خبری نقل می کند انتظار می رود تامین کنندگان CIS قیمت ها را بیشتر افزایش دهند.

یکی از صادر کنندگان محصولات فولاد تخت بیان می کند: “ما در حال بررسی تجدید نظر در پیشنهادات خود در طی این هفته هستیم. بسیاری از موارد به عملکرد قیمت های چین بستگی دارد. اما مطمئناً هیچ پیشنهادی کاهش نخواهد یافت. “

همچنین یکی از خریداران در ترکیه گزارش داد: “عرضه محصولات فولاد تخت جهانی هنوز برای تأمین تقاضا کافی نیست ، اما اگر چین صادرات خود را دوباره آغاز کند، این امر تصویر کلی از بازار را تغییر می دهد.”

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در روز دوشنبه ۱۷ ماه می ۱۷۵-۱۱۷۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود. این در حالی است که قیمت اعلام شد در روز دوشنبه ۲٫۴۲ درصد بیشتر از قیمت هفته قبل یعنی ۱۱۲۰-۱۱۵۵ دلار هر تن fob دریای سیاه CIS  بود.

تحلیل گران بازار گزارش دادند این افزایش مطابق با ارزیابی صادرات کویل نورد گرم بود که یک فاصله منطقی بین قیمت کویل نورد گرم و کویل نورد سرد داشت. این فاصله منطقی توسط منابع بازار حداقل ۱۰۰ دلار در هر تن تخمین زده شد.

این میان متال بولتن گزارش داده است فقط حجم محدودی کویل نورد سرد از اوکراین با قیمتی که بسیار بیشتر از شکاف منطقی بود ، به مشتریان ویژه ارائه شد.

چندین منبع خبری اعلام کردند تأمین کنندگان روسی انتظار افزایش بیشتر قیمت را داشتند و هیچ پیشنهادی برای صادرات یا بازار محلی نداشتند.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت پلیت های سنگین فولادی صادراتی با ضخامت ۸-۵۰ میلی متر در روز دوشنبه ۱۷ ماه می ۹۸۰-۹۹۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود. این در حالی است که قیمت ها نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده بود.

فست مارکت ها گزارش دادند: شنیده شده است که یک صادرکننده روسی، برای قیمت پلیت سنگین فولادی با پیشنهاداتی در حدود ۱،۲۴۵-۱۲۵۵ دلار در هر تن فوب در بازار ظاهر شد که کاملا غیرقابل اجرا بود.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

منابع خبری گزارش دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم صادراتی در ماه فوریه برابر ۷۰۶٫۲۵، در ماه مارس برابر ۷۹۲٫۵۰ و در ماه آوریل برابر ۹۳۸٫۷۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود که در روز ۱۷ ماه می به قیمت ۱۰۶۵٫۰۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  رسید.

همچنین منابع خبری گزارش دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد صادراتی در ماه فوریه برابر ۸۱۵٫۰۰، در ماه مارس برابر ۹۰۶٫۰۰ و در ماه آوریل برابر ۱۰۲۱٫۸۸ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود که در روز ۱۷ ماه می به قیمت ۱۱۶۵٫۰۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  رسید. این تحلیل ها نشان داد کویل نورد سرد در طی ماه های گذشته با قیمت بیشتری معامله می شد.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.