افزونه جلالی را نصب کنید. 18 جماد ثاني 1443 Friday, 21 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

سرد شدن بازار صادرات بیلت فولادی دریای سیاه با کمبود تقاضا از سوی چین

شناسه : 48203 29 اردیبهشت 1400 - 13:00

منابع در روز سه شنبه ۱۸ ماه می به فست مارکت ها گفتند، احساسات در بازار صادرات بیلت فولادی CIS پس از کاهش شدید تقاضا از چین تا حدودی سرد شد.

سرد شدن بازار صادرات بیلت فولادی دریای سیاه با کمبود تقاضا از سوی چین
پ
پ

منابع در روز سه شنبه ۱۸ ماه می به فست مارکت ها گفتند، احساسات در بازار صادرات بیلت فولادی دریای سیاه پس از کاهش شدید تقاضا از چین تا حدودی سرد شد.

سقوط قیمت های معاملات آتی میلگرد آجدار منجر به کاهش قابل توجهی در قیمت میلگرد آجدار اسپات در بازار داخلی چین شد. این سقوط به نوبه خود منجر به کاهش علاقه به بیلت فولادی وارداتی شد و در نتیجه قیمت های پیشنهادی را پایین آورد. چین در هفته های اخیر خریدار عمده بیلت فولادی صادراتی CIS بوده است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت میلگرد آجدار فولادی در روز سه شنبه ۱۸ ماه می ۵،۵۵۰-۵،۵۸۰ یوان (۸۶۴-۸۶۸ دلار) در هر تن ex-whs چین شرقی بود. قیمت اعلام شده به مقدار ۲۰-۳۰ یوان در هر تن نسبت به روز قبل و ۴۵۰ یوان در هر تن نسبت به هفته قبل کاهش داشت.

و اما پیشنهادات مختلف بیلت برای حوزه CIS

پیشنهادات بیلت فولادی وارداتی توسط مشتریان چینی بسیار انگشت شمار بود و در نتیجه نسبت به یک هفته قبل به طور قابل توجهی پایین تر بود.

در این میان، یک خریدار نقل می کند: “امروز صبح، پیشنهادی از چین برای خرید بیلت فولادی وارداتی با ۷۵۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیدم ، اما بعد از ظهر قیمت پیشنهادی برای حمل و نقل سریع به ۷۳۰ دلار در هر تن cfr کاهش یافت. همچنین پیشنهادات قیمت بیلت فولادی وارداتی در روز دوشنبه ۱۷ ماه می ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr بود. ”

وی افزود: ” قیمت های پیشنهادی به بازار آتی مربوط است، بنابراین هیچ ارتباطی با زندگی واقعی ندارد.”

در این میان متال بولتن گزارش داده است بدون حمایت از بازار چین، برخی تولید کنندگان بیلت فولادی CIS دست بکار شده و شروع به کاهش تدریجی قیمت های خود کردند.

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات روسیه و اوکراین در مورد قیمت بیلت فولادی به CIS نیز متفاوت بود اما بیشتر در حدود ۷۱۰-۷۲۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه شنیده شد. این در حالی است که هفته گذشته قیمت های پیشنهادی ۷۲۵-۷۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه قیمت گذاری شد.

با این حال یک کارخانه در اوکراین ، پیشنهادات بیلت فولادی تا ۷۵۰-۷۶۰ دلار در هر تن فوب را روز دوشنبه ۱۷ ماه می گزارش کرد که با افزایش هزینه های قراضه فولادی در سطح جهانی افزایش می یابد.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) در روز دوشنبه ۱۷ ماه می، ۵۰۲٫۲۵ دلار در هر تن cfr ترکیه با مبدا اروپای شمالی بود. قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی نسبت به هفته گذشته ۱۲٫۸۷ دلار در هر تن افزایش یافته است.

منابع خبری اعلام کردند تا زمان انتشار خبر هیچ رزروی با قیمت های بالاتر انجام نشده است.

یک منبع خبری در ترکیه نقل می کند: بیشترین قیمتی که مشتریان ترکیه در طی این هفته برای بیلت فولادی آماده پرداخت هستند ۷۱۵ دلار در هر تن cfr است. این رقم معادل ۶۹۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه می باشد.

یک منبع خیری دیگر در ترکیه گزارش داد که محموله کوچکی به بارتین در شمال ترکیه با قیمت ۷۱۰ دلار در هر تن cfr فروخته می شود. این قیمت اعلام شده معادل ۶۹۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه است.

ارزیابی وزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت بیلت فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۱۸ ماه می به ۷۱۳ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS کاهش یافت که روزانه ۷ دلار در هر تن کاهش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

منابع خبری گزارش دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی صادراتی در ماه فوریه برابر ۵۴۹٫۰۵، در ماه مارس برابر ۵۷۵٫۷۰ و در ماه آوریل برابر ۵۹۴٫۲۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که در روز ۱۸ ماه می به بالاتر از ۷۰۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.