چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

سقوط قیمت کویل نورد گرم چین با نظارت دقیق دولت

شناسه : 48469 04 خرداد 1400 - 16:00

به دلیل هشدار دولت مرکزی به فعالان اصلی بازار در مورد احتکار و افزایش قیمت کالاها از جمله فولاد، قیمت کویل نورد گرم چین در روز دوشنبه ۲۴ ماه می کاهش یافت.

سقوط قیمت کویل نورد گرم چین با نظارت دقیق دولت
پ
پ

به دلیل هشدار دولت مرکزی به فعالان اصلی بازار در مورد احتکار و افزایش قیمت کالاها از جمله فولاد، قیمت کویل نورد گرم چین در روز دوشنبه ۲۴ ماه می کاهش یافت.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم در چین شرقی (شانگهای) در روز دوشنبه ۲۴ ماه می ۵،۴۴۰-۵،۴۵۰ یوان (۸۴۵-۸۴۷ دلار) در هر تن بود که ۲۳۰ یوان در هر تن کاهش داشت.

منابع خبری گزارش دادند کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) در روز یکشنبه ۲۳ ماه می جلسه ای با شرکتها و انجمنهای بزرگ نمایندگی بخشهای آهن ، فولاد و غیر آهنی ، همراه با چندین نهاد دولتی برگزار کرد. در طی این جلسه در مورد فعالیتهای غیرقانونی که باعث افزایش قیمت کالاها می شود هشدار داده شد.

تحلیل گران بازار گزارش دادند در شرق چین، قیمت کویل نورد گرم داخلی در میان کالاهای دیگر ، از ۳۰ آوریل تا ۱۲ ماه می تقریباً ۱۰۰۰ یوان افزایش یافته بود.

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در چین شرقی در ۱۲ ماه می به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی ۶،۶۸۰-۶،۷۱۰ یوان در هر تن رسید. قیمت کویل نورد گرم در ۵ روز معاملاتی ۹۲۰-۹۴۰ یوان در هر تن از قیمت ۳۰ آوریل که برابر ۵،۷۶۰-۵،۷۷۰ دلار در هر تن بود افزایش یافت. این صعود قیمت باعث اختلال در طرح خرید صنایع پایین دستی شد.

در این میان متال بولتن گزارش داده است NDRC به همراه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات، کمیسیون نظارت و مدیریت دارایی های دولتی برای تنظیم بازار و کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین نظارت خود را بر تغییرات قیمت بازار تقویت می کنند.

این توسعه منجر به وخامت احساسات در بازار کویل نورد گرم شد و در نتیجه انتظاراتی مبنی بر اینکه کارخانه ها باید از انبارهای خود محصول بیشتری به بازار عرضه می کنند را ایجاد کرد.

این به نوبه خود قیمتها را در طول روز سنگین می کند.

*** کویل نورد گرم صادراتی

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد شاخص کویل نورد گرم فولادی در روز دوشنبه ۲۴ ماه می ۹۴۵ دلار در هر تن fob چین قیمت گذاری شد که ۷٫۰۸ دلار در هر تن کاهش داشت.

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات کارخانه ها در روز دوشنبه ۲۴ ماه می به دلیل تغییر گسترده قیمت در بازار داخلی تقسیم شد.

تحلیل گران بازار نقل کردند که یک کارخانه در چین شرقی برای کویل نورد گرم پیشنهاد ۹۸۰-۹۹۰ دلار به ازای هر تن فوب صادر کرده است، اما شنیده می شود که یک سازنده فولاد در منطقه شمالی نیز قیمت ۹۱۰ دلار به ازای هر تن فوب درخواست کرده است.

چندین منبع خبری گزارش دادند اکثر کارخانه های دیگر در طول روز پیشنهادی صادر نکردند. فعالان بازار انتظار ندارند که کارخانه ها پیشنهادات صادراتی خود را به میزان کاهش در بازار محلی که معادل حدود ۳۶ دلار در هر تن است، کاهش دهند.

یک صادرکننده در شرق چین گفت: کارخانه ها بر انجام سفارشاتی که اوایل این ماه دریافت کرده اند متمرکز هستند. وی افزود: اگر این کارخانه ها برای گرفتن سفارشات جدید کاهش شدیدی در قیمت داشته باشند ، خریدارانی که در اوایل این ماه محموله را رزرو کرده اند ممکن است قرارداد خود را نقض کرده و سفارشات جدیدی را برای کاهش هزینه انجام دهند.

*** سخنان شنیده شده در بازار

یک تاجر در شانگهای نقل کرد: “این روزها سیاست های دولت و مقررات صنعت بیش از حد سخت گیرانه هستند که تعیین روش مناسب را برای ما دشوار می کند. آیا برای جلوگیری از ضررهای بیشتر، باید ضرر کم را بپذیریم یا سهام خود را نگه داریم تا منتظر بمانیم قیمت ها مجدداً برگشت کنند؟ من هیچ شرطی نمی گذارم و فقط تا زمانی که خریداران درخواست خرید کنند، کالاهای خود را می فروشم. ”

*** معاملات آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

منابع خبری گزارش دادند معاملات آتی اکتبر کویل نورد گرم در روز دوشنبه ۲۴ ماه می با ۵،۳۱۶ یوان در هر تن بسته شد که نسبت به جمعه گذشته ۱۷۷ یوان در هر تن کاهش داشته است.

*** تحلیل میانگین قیمت ها برای کویل نورد گرم صادراتی

منابع خبری گزارش دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم صادراتی در ماه فوریه برابر ۶۶۸٫۱۳، در ماه مارس برابر ۷۲۴٫۸۳ و در ماه آوریل برابر ۸۶۴٫۸۹ دلار در هر تن fob چین  بود که در روز ۲۴ ماه می به قیمت ۹۴۵٫۰۰ دلار در هر تن fob چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.