چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت فولاد تخت CIS با وجود تقاضای کم

شناسه : 48498 ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

منابع به بازارهای فست مارکت گزارش دادند که قیمت های فولاد نورد شده تخت صادراتی از کشورهای مشترک المنافع طی هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۴ ماه می مجدداً افزایش یافته است. این در حالی است که حجم پیشنهادات برخی از محصولات محدود باقی مانده است.

افزایش قیمت فولاد تخت CIS با وجود تقاضای کم
پ
پ

منابع به بازارهای فست مارکت گزارش دادند که قیمت های فولاد نورد شده تخت صادراتی از کشورهای مشترک المنافع طی هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۴ ماه می مجدداً افزایش یافته است. این در حالی است که حجم پیشنهادات برخی از محصولات محدود باقی مانده است.

*** کویل نورد گرم

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی در روز دوشنبه ۲۴ ماه می ۱۰۸۵-۱۱۲۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود. این قیمت اعلام شده از قیمت معامله شده در روز ۱۷ ماه می که برابر ۱۰۵۵-۱،۰۷۵ دلار در هر تن بود، افزایش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات قیمت کویل نورد گرم با مبدا CIS با قیمت ۱۰۸۵-۱۱۰۵ دلار در هر تن فوب در طول هفته شنیده می شد.

همچنین منابع خبری گزارش دادند کویل نورد گرم اوکراینی با قیمت ۱۱۵۰ دلار به ازای هر تن cfr به ترکیه پیشنهاد شد که تقریبا معادل ۱،۱۲۵ دلار هر تن fob می باشد.

یک منبع خبری نقل می کند: “هیچ پیشنهادی برای کویل نورد گرم از طرف روسیه ارائه نمی شود. این در حالی است که انتظار می رود در هفته آینده قیمت ها برای تولید ماه جولای بیشتر شود. تقاضا در بازارهای محلی و صادراتی بسیار زیاد است. ”

*** کویل نورد سرد

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای کویل نورد سرد نشان داد، قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در روز دوشنبه ۲۴ ماه می ۱۳۵۰-۱۴۰۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود. این قیمت اعلام شده از قیمت پیشنهادی در ۱۷ ماه می که برابر۱،۱۵۵-۱۱۷۵ دلار در هر تن بود افزایش یافته است.

به نقل از منابع خبری کویل نورد سرد اوکراینی با قیمت ۱۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب ارائه شد. اما یک خریدار ترک معتقد بود که قیمت محصولات CIS حدود ۱۳۶۰-۱۳۵۰ دلار برای هر تن فوب خواهد بود. این امر به دلیل تقاضای جهانی و کمبود محصول در برخی بازارها است.

طبق نتایج به دست آمده از ارزیابی هفتگی فست مارکت ها مشخص شد که کویل نورد سرد فولادی داخلی  در روز ۱۹ ماه می ۱،۲۵۰-۱،۲۷۰ یورو (۱،۵۲۳-۱،۵۴۷ دلار) به ازای هر تن exw اروپای شمالی بود. این قیمت اعلام شده از قیمت های روز ۲۱ ماه می که برابر ۱،۲۰۰-۱،۲۱۰ یورو در هر تن بود به مقدار ۵۰-۶۰ یورو در هر تن افزایش یافته است.

همچنین ارزیابی قیمت فست مارکت ها نشان داد کویل نورد سرد فولادی داخلی در روز ۲۱ ماه می ۱۴۰۰-۱۴۳۰ دلار در هر تن exw ترکیه بود. این در حالی است که از قیمت اعلام شده در ۱۴ ماه می که برابر ۱۴۱۰-۱۴۰۰ دلار در هر تن بود ۲۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

*** پلیت فولادی

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای پلیت های سنگین فولادی صادراتی با ضخامت ۸-۵۰ میلی متر نشان داد، در روز دوشنبه ۲۴ ماه می  با قیمت ۱،۲۶۵-۱،۲۷۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  معامله می شد. این قیمت شنیده شده از قیمت های اعلام شده در ا۷ ماه می که برابر ۹۸۰-۹۹۰ دلار در هر تن بود افزایش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات پلیت فولادی که به مقدار کم در دسترس بود ، با قیمت ۱،۲۶۵-۱،۲۷۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده می شد که از پیشنهادات هفته گذشته که برابر ۱،۲۴۵-۱۲۵۵ دلار در هر تن فوب بود، افزایش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم صادراتی در ماه فوریه برابر ۷۰۶٫۲۵، در ماه مارس برابر ۷۹۲٫۵۰ و در ماه آوریل برابر ۹۳۸٫۷۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود که در روز ۲۴ ماه می به ۱۱۰۵٫۰۰ دلار در هر تن رسید.

همچنین تحلیل قیمت ها برای کویل نورد سرد نشان داد که میانگین قیمت کویل نورد سرد صادراتی در ماه فوریه برابر ۸۱۵٫۰۰، در ماه مارس برابر ۹۰۶٫۰۰ و در ماه آوریل برابر ۱۰۲۱٫۸۸ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود که در روز ۲۴ ماه می به ۱۳۷۵٫۰۰ دلار در هر تن رسید. این ارزیابی ها نشان داد کویل نورد سرد قیمت بالاتری نسبت به کویل نورد گرم به خود اختصاص داده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.