چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تضعیف بیشتر بازار صادرات بیلت فولادی CIS به دلیل نبود معاملات

شناسه : 48574 05 خرداد 1400 - 14:00

قیمت های صادرات بیلت فولادی در کشورهای مشترک المنافع طی هفته منتهی به روز سه شنبه ۲۵ ماه می کاهش یافت. خریداران با کاهش بازار بیلت وارداتی چین همچنان از فعالیت های تجاری خودداری می کنند.

تضعیف بیشتر بازار صادرات بیلت فولادی CIS به دلیل نبود معاملات
پ
پ

قیمت های صادرات بیلت فولادی در کشورهای مشترک المنافع طی هفته منتهی به روز سه شنبه ۲۵ ماه می کاهش یافت. خریداران با کاهش بازار بیلت وارداتی چین همچنان از فعالیت های تجاری خودداری می کنند.

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد قیمت بیلت فولادی داخلی تانگشان در شمال چین هفته گذشته به شدت کاهش یافته و به ۴،۹۴۰ یوان (۷۶۸٫۴۴ دلار) در هرتن exw در روز سه شنبه ۲۵ ماه می رسیده است. این قیمت اعلام شده از  قیمت معامله شده در روز ۱۸ ماه می که برابر ۵،۵۴۰ یوان در هر تن بود، ۶۰۰ یوان کمتر است.

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات اخیر مشتریان چینی برای بیلت فولادی حداکثر ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده می شود. این قیمت معادل مبلغ ۶۴۰ دلار در هرتن fob برای کارگوهای دریای سیاه می باشد.

تحلیل گران بازر نقل می کنند هیچ کارخانه ای از حوزه CIS با توجه به بازار داخلی قوی در روسیه و رشد هزینه های واردات قراضه در ترکیه آماده فروش بیلت فولادی با این قیمت نمی باشد.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد شاخص قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰)  با مبدا اروپای شمالی در روز سه شنبه ۲۵ ماه می ۵۱۳٫۴۶ دلار در هر تن cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روز قبل ۰٫۶۸ دلار در هر تن و نسبت به هفته قبل ۱۱٫۲۱ دلار در هر تن افزایش داشته است.

یک منبع مستقر در اوکراین نقل می کند کارخانه های اوکراین با توجه به افزایش قیمت قراضه فولادی، قیمت بازار را زیر ۷۰۰ دلار در هر تن فوب نشان ندادند.

یک منبع تجاری به فست مارکت ها اعلام کرد که در حال مذاکره با یک کارخانه بزرگ روسی است که قراضه فولادی را با قیمت ۶۸۸-۶۹۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه ارائه می دهد ، در حالی که کارخانه های کوچکتر روسیه در روز سه شنبه ۶۸۲-۶۸۴ دلار برای هر تن fob را هدف قرار دادند.

همچنین طبق گزارش منابعی در ترکیه،  پیشنهادهایی برای بیلت فولادی با مبدا CIS دریافت کردند که در روز سه شنبه ۲۵ ماه می بیلت فولادی با قیمت ۶۹۵-۶۹۸ دلار به ازای هر تن cfr معامله می شد. این قیمت اعلام شده معادل ۶۸۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه است.

به گفته یک منبع بازرگانی مستقر در اوکراین ، مشتریان مستقر در ترکیه به دنبال قیمت ۶۸۰ دلار در هر تن cfr برای بیلت CIS هستند که معادل ۶۶۰-۶۶۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه است.

یک تاجر مستقر در اروپا نقل می کند که دستیابی به ۶۶۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن فوب برای بیلت فولادی در برخی کارخانه های روسی امکان پذیر است. این در حالی است که یک تولید کننده مستقر در روسیه در روز سه شنبه ۲۵ ماه می سطح قیمت عملیاتی حدود ۶۴۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه را نشان داد.

این منبع افزود: “مشتریان ترکیه در تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید بیلت فولادی، کند هستند. در حالی که سایر کشورهای مقصد سطوح بالاتر را قبول نمی کنند.”

یک تاجر دیگر اروپایی همه این قیمت ها را “فقط مجازی” خواند زیرا در حال حاضر هیچ مشتری آمادگی خرید بیلت فولادی را ندارد.

وی نشان داد که در این بازار قیمت بیلت فولادی در محدوده ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه متفاوت است ، در حالی که یک تاجر مستقر در اوکراین سطح قیمت عملی برای بیلت فولادی را در حدود ۶۸۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه تنظیم کرد.

در نتیجه ، شاخص روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت بیلت فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۲۵ ماه می به ۶۸۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS کاهش یافت. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روز قبل که برابر ۶۹۹ دلار در هر تن بود، ۱۹ دلار در هر تن کاهش داشته است.

تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی صادراتی در ماه فوریه برابر ۵۴۹٫۰۵، در ماه مارس برابر ۵۷۵٫۷۰ و در ماه آوریل برابر ۵۹۴٫۲۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که در روز ۲۵ ماه می به ۶۸۰٫۰۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.