چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت میلگرد آجدار و کاهش قیمت بیلت فولادی با بهبود تقاضا در امارات متحده عربی

شناسه : 48577 05 خرداد 1400 - 13:00

منابع به بازارهای فست مارکت اعلام کردند که قیمت میلگرد آجدار فولادی در امارات متحده عربی در طی هفته منتهی به روز سه شنبه ۲۵ ماه می به دلیل افزایش تقاضا در حال افزایش است. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی به دلیل عدم علاقه خریداران کاهش یافت.

افزایش قیمت میلگرد آجدار و کاهش قیمت بیلت فولادی با بهبود تقاضا در امارات متحده عربی
پ
پ

منابع به بازارهای فست مارکت اعلام کردند که قیمت میلگرد آجدار فولادی در امارات متحده عربی در طی هفته منتهی به روز سه شنبه ۲۵ ماه می به دلیل افزایش تقاضا در حال افزایش است. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی به دلیل عدم علاقه خریداران کاهش یافت.

منابع خبری گزارش دادند که پس از اطمینان از حجم بیلت فولادی در هفته منتهی به ۱۸ ماه می، تولیدکنندگان میلگرد آجدار موجودی کافی برای ماندگاری بیش از یک ماه دارند. بنابراین تولیدکنندگان دیگر علاقه ای به انجام رزروهای بیشتر ندارند.

میلگرد آجدار داخلی

فولاد امارات که بزرگترین تولیدکننده کشور است، میلگرد آجدار را با قیمت ۳٫۰۶۷ درهم (۸۳۵ دلار) در هر تن exw ارائه دادند. در حالی که کارخانه فولاد  Conares  میلگرد آجدار  را با قیمت ۳٫۰۶۰ درهم به ازای هر تن exw ارائه داد. هر دو قیمت از ۱۸ ماه می به اجرا درآمده اند.

متال بولتن گزارش داده است برخی از فعالان بازار با این اعتقاد که اخیراً افزایش قیمت میلگرد آجدار بسیار زیاد بوده منتظر تخفیف بودند. در نتیجه ، تقاضای کاربر نهایی در هفته منتهی به روز به سه شنبه ۲۵ ماه می در امارات متحده عربی کاهش یافت.

با این حال ، ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد میلگرد آجدار داخلی در روز سه شنبه ۲۵ ماه می به ۳،۰۶۰-۳،۰۶۷ درهم در هر تن exw امارات متحده عربی رسید. این در حالی است که میلگرد آجدار داخلی در ۱۸ ماه می ۳،۰۰۰-۱،۰۶۷ درهم به ازای هر تن معامله می شد.

میلگرد آجدار وارداتی

منابع خبری گزارش دادند میلگرد آجدار عمانی در طی هفته منتهی به روز سه شنبه ۲۵ ماه می با قیمت ۸۱۰-۸۲۰ دلار در هر تن cpt امارات متحده عربی عرضه می شد.

اگرچه خریداران نقل می کنند که برای میلگرد آجدار وارداتی قیمت ۸۰۰-۸۱۰ دلار به ازای هر تن cpt به “قیمت عملی” نزدیکتر است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند که تا کنون هیچ معامله ای برای میلگرد آجدار شنیده نشده است.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد میلگرد آجدار وارداتی  بر اساس وزن نظری در روز سه شنبه ۲۵ ماه می حدود ۸۱۰-۸۲۰ دلار به ازای هر تن cfr جبل علی امارات متحده عربی قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت اعلام شده از قیمت معامله شده در روز ۱۸ ماه می که برابر ۸۰۰-۸۱۰ دلار به ازای هر تن بود، افزایش یافته است.

بیلت فولادی وارداتی

چندین منبع خبری نقل کردند عمان در روز سه شنبه ۲۵ ماه می بیلت را با قیمت ۷۸۰-۷۸۵ دلار به ازای هر تن cpt امارات متحده عربی ارائه می داد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده نسبت به قیمت هفته قبل گه برابر ۷۵۵-۸۰۰ دلار به ازای هر تن cpt امارات متحده عربی  بود، کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داده است یک خریدار در روز سه شنبه ۲۵ ماه می برای بیلت فولادی عمانی قیمت ۷۴۰ دلار به ازای هر تن cpt پیشنهاد داد.

در همین حال تحلیل گران خبر دادند، بیلت فولادی اندونزی در هفته منتهی به روز سه شنبه ۲۵ ماه می ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr امارات متحده عربی عرضه می شد. اما اندونزی صادرکننده منظم بیلت فولادی به امارات متحده عربی نیست ، بنابراین قیمت پیشنهادی در ارزیابی فست مارکت ها لحاظ نشده است.

منابع خبری گزارش دادند تا کنون هیچ معامله ای برای بیلت فولادی وارداتی شنیده نشده است.

در نتیجه ، ارزیابی قیمت هفتگی فست مارکت ها نشان داد بیلت فولادی وارداتی  در روز سه شنبه ۲۵ ماه می حدود ۷۴۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن cfr جبل علی امارات متحده عربی قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت اعلام شده از قیمت معامله شده در روز ۱۸ ماه می که برابر ۷۵۵-۷۸۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

تحلیل میانگین قیمت های میلگرد آجدار در ماه های گذشته

تحلیل گران خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد آجدار داخلی در ماه فوریه برابر ۲۵۰۷٫۵۰، در ماه مارس برابر ۲۴۴۴٫۵۰ و در ماه آوریل برابر ۲۴۱۹٫۳۸ درهم در هر تن exw امارات متحده عربی بود که در روز ۲۵ ماه می به ۳۰۶۳٫۵۰ درهم در هر تن exw امارات متحده عربی رسید.

همچنین تحلیل گران بازار گزارش دادند میانگین قیمت میلگرد آجدار وارداتی در ماه فوریه برابر ۶۷۳٫۳۸، در ماه مارس برابر ۶۵۷٫۷۰ و در ماه آوریل برابر ۶۴۷٫۶۳ دلار در هر تن cfr جبل علی امارات متحده عربی بود که در روز ۲۵ ماه می به ۸۱۵٫۰۰ دلار در هر تن cfr جبل علی امارات متحده عربی رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.