چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت اسلب و بیلت فولادی ایرانی در آخرین معاملات به دلیل کاهش تقاضا

شناسه : 48594 06 خرداد 1400 - 14:00

قیمت صادرات بیلت و اسلب فولادی با مبدا ایران در معاملات اخیر کاهش یافته است زیرا تقاضا در بازارهای اصلی خروجی در آسیا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) بسیار کم شده است.

کاهش قیمت اسلب و بیلت فولادی ایرانی در آخرین معاملات به دلیل کاهش تقاضا
پ
پ

قیمت صادرات بیلت و اسلب فولادی با مبدا ایران در معاملات اخیر کاهش یافته است زیرا تقاضا در بازارهای اصلی خروجی در آسیا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) بسیار کم شده است.

بازارهای فست مارکت گزارش دادند در روز چهارشنبه ۲۶ ماه می اکثر مشتریان ترجیح می دهند فعلا صبر کنند و بازار را بررسی کنند.

*** بیلت فولادی

گفته می شود یکی از بزرگترین صادر کنندگان بیلت در کشور ایران فولاد خوزستان است. فولاد خوزستان اواخر هفته گذشته ۳۰،۰۰۰ تن بیلت فولادی را که برای حمل و نقل در اواسط ماه جولای برنامه ریزی شده بود ، با قیمت ۶۹۰ دلار به ازای هر تن فوب در بنادر جنوب ایران فروخته است. این محموله برای بازار GCC می باشد.

منابع خبری گزارش دادند کارخانه فولاد خوزستان امیدوار بود که به ازای هر تن فوب ۷۲۰ دلار به دست آورد.

در این میان متال بولتن گزارش داده است هزینه حمل و نقل از جنوب ایران به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در محدوده ۱۶-۲۰ دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است. این قیمت اعلام شده معادل ۷۰۶-۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr ، به استثنای حاشیه معامله گر و هزینه های اضافی است. این هزینه های اضافی به طور معمول به ۱۰ دلار در هر تن می رسد.

با این حال یک منبع از طرف معامله گران نقل می کند که مشتریان در منطقه به دنبال قیمت های کمتر از ۶۸۰ دلار در هر تن cfr هستند ، زیرا قیمت میلگرد آجدار کاهش یافته است.

به نقل از یکی از تاجران شنیده شده است که کارخانه دیگری در ایران طی هفته گذشته یک کارگو بیلت فولادی را به قیمت کمتر از ۶۴۰ دلار در هر تن فوب فروخته است.

این کارگو بلافاصله مشخص نبود که به کجا می رود ، اما فعالان بازار پیشنهاد دادند که می توان آن را به آسیا ارسال کرد. این کشور جایی که با کاهش بازار چین قیمت ها به طور قابل توجهی تضعیف شده است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت بیلت فولادی داخلی در روز چهارشنبه ۲۶ ماه می ۴،۹۴۰ یوان (۷۷۱ دلار) به ازای هر تن exw تانگشان شمال چین  بود. این قیمت اعلام شده نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است اما نسبت به هفته قبل ۵۳۰ یوان در هر تن کاهش داشت.

همچنین فست مارکت ها طبق ارزیابی روزانه خود گزارش دادند بیلت فولادی وارداتی براساس استاندارد ۵sp ، در روز سه شنبه ۲۵ ماه می ۷۰۰-۷۰۵ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت معامله شده نسبت به روز قبل که برابر ۷۱۰-۷۲۰ دلار در هر تن cfr  بود به میزان ۱۰-۵ دلار در هر تن کاهش داشته است.  همچنین قابل ذکر است قیمت اعلام شده در روز سه شنبه برای بیلت فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که قیمت ها برابر ۷۵۰-۷۶۰ دلار در هر تن cfr بود به میزان ۵۰-۵۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

این ارزیابی های ذکر شده شامل قیمت بیلت فولادی با مبدا ایران نیست زیرا به دلیل خطرات ناشی از تحریم های ایالات متحده در تجارت ایران، به طور سنتی ارزان تر از بیلت با مبدا دیگر معامله می شود.

تحلیل گران بازار نقل می کنند که مشتریان مستقر در آسیا علاقه کمی به بیلت فولادی وارداتی نشان می دهند. این علاقه کم به دلیل کاهش قیمت بیلت در چین می باشد.

یکی از بازرگانان ایرانی بیان کرد: “هیچ پیشنهادی از آسیا برای بیلت فولادی وجود ندارد زیرا بازار در آن مشخص نیست.”

فعالان بازار گزارش دادند که برای بیلت فولادی پیشنهاداتی از طرف بازرگانان به اندونزی و تایلند با قیمت ۷۲۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد. اما هیچ معامله ای در زمان انتشار این خبر به اطلاع نرسیده است. گفته می شود هزینه حمل بار به این منطقه بسته به کشور مورد انتخاب در محدوده ۴۰-۵۵ دلار در هر تن است.

همین منبع تجاری اعلام کرد که بازرگانان ایرانی به دلیل پایین آمدن قیمت ها در آسیا ، در مناقصه های جدید کارخانه های ایران به دنبال ۶۳۰ دلار هر تن فوب هستند.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد بیلت فولادی صادراتی در روز چهارشنبه ۲۶ ماه می با قیمت ۶۴۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن fob ایران معامله شد. باید توجه داشت که قیمت بیلت فولادی صادراتی در طی هفته گذشته ۶۳۰-۷۲۰ دلار به ازای هر تن fob بود.

*** اسلب فولادی

منابع خبری گزارش دادند در بازار اسلب ، فولاد خوزستان ۳۰۰۰۰ تن ماده را که برای حمل در اواسط ماه ژوئیه برنامه ریزی شده بود ، با قیمت ۷۸۰ دلار در هر تن فوب در بنادر جنوبی ایران فروخت. طبق گفته فروشنده ، این کارگو برای چین بوده است.

به نقل از منابع خبری قیمت اعلام شده در بالا برای اسلب حدود ۳۰ دلار در هر تن بالاتر از مناقصه قبلی فولاد خوزستان بود که در اوایل ماه می بسته شده بود.

همچنین منابع خبری گزارش دادند قیمت اعلام شده برای اسلب ۷۰ دلار در هر تن کمتر از ۸۵۰ دلار در هر تن فوب بود که در اواسط ماه می توسط فولاد مبارکه و شرکت تابعه آن در هرمزگان تعیین شده بود.

تحلیل گران بازار نقل می کنند: یکی از دلایل پایین آمدن قیمت در فولاد خوزستان تضعیف قیمت فولاد تخت در چین بود.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در روز چهارشنبه ۲۶ ماه می ۵۱۷۰-۵،۲۲۰ یوان در هر تن exw  شرق چین شنیده شد.  این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روز قبل ۲۲۰-۲۶۰ یوان در هر تن و نسبت به هفته قبل ۶۳۰ یوان در هر تن کاهش داشته است .

فعالان بازار همچنین خبر دادند دلیل دیگر پایین آمدن قیمت در فولاد خوزستان ، کیفیت متفاوت مواد است.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای اسلب فولادی صادراتی نشان داد، در روز چهارشنبه ۲۶ ماه می قیمت اسلب فولادی صادراتی ۷۸۰ دلار در هر تن بود. باید ذکر کرد که قیمت معامله شده نسبت به هفته قبل ۸۵۰ دلار در هر تن کاهش داشته است.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی صادراتی در ماه فوریه برابر ۵۲۴٫۹۳، در ماه مارس برابر ۵۵۲٫۳۰ و در ماه آوریل برابر ۵۸۴٫۵۰ دلار در هر تن fob ایران بود که در روز ۲۶ ماه می به ۶۶۵٫۰۰ دلار در هر تن fob ایران رسید.

همچنین تحلیل گران بازار گزارش دادند میانگین قیمت اسلب فولادی صادراتی در ماه فوریه برابر ۵۹۶٫۵۰، در ماه مارس برابر ۶۰۵٫۳۰ و در ماه آوریل برابر ۶۸۱٫۲۵ دلار در هر تن fob ایران بود که در روز ۲۶ ماه می به ۷۸۰٫۰۰ دلار در هر تن fob ایران رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.