چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت های کویل نورد گرم چین برای دومین روز متوالی

شناسه : 48655 08 خرداد 1400 - 16:00

به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در روز جمعه ۲۸ ماه می، به دنبال رشد بازار معاملات آتی ، مجدداً افزایش یافت.

افزایش قیمت های کویل نورد گرم چین برای دومین روز متوالی
پ
پ

در حالی که چند روز گذشته به گمان برخی افراد، به سقف های قیمتی برخورد کرده ایم، اما به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در روز جمعه ۲۸ ماه می، به دنبال رشد بازار معاملات آتی ، مجدداً افزایش یافت.

*** قیمت های کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد کویل نورد گرم داخلی در چین شرقی (شانگهای) در روز جمعه ۲۸ ماه می ۵،۴۰۰-۵،۵۰۰ یوان (۸۴۸-۸۶۴ دلار) در هر تن معامله شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۱۵۰-۱۸۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی هفتگی فست مارکت ها کویل نورد گرم داخلی در شمال چین (تانگشان) در حدود ۵۳۵۰-۵۳۸۰ یوان در هر تن قیمت گذاری شد. باید ذکر کرد که نسبت به هفته گذشته ۲۵۰-۲۷۰ یوان در هر تن کاهش داشته است.

فعالان بازار گزارش دادند در بامداد جمعه بیشتر معاملات کویل نورد گرم در قرارداد اکتبر در بورس اوراق بهادار شانگهای به بالاترین قیمت روزانه خود یعنی ۵۳۸۵ یوان در هر تن رسید که باعث افزایش قیمت های بازار شد.

یک معامله گر نقل می کند که فعالیت در بازار شرقی چین از روز پنجشنبه کمی ضعیف شده است. اگرچه بازگشت قیمت کمی سریع بود، اما همین مقدار هم برای معامله گران کافی می باشد.

یک تاجر دیگر بیان کرد که انتظار دارد قیمت های کنونی کویل نورد گرم به یک محدوده تجاری تبدیل شود.

به نقل از چندین منبع خبری، با وجود دستاوردهای قابل توجه از روز چهارشنبه ، قیمت کویل نورد گرم در شرق چین در روز جمعه ۲۸ ماه می ۱۸۰-۲۷۰ یوان در هر تن پایین تر از قیمت جمعه گذشته معامله شد که برابر ۵،۶۷۰-۵،۶۸۰ یوان در هر تن بود. همچنین منابع خبری بیان کردند قیمت اعلام شده در روز جمعه ۲۸ ماه می از بالاترین قیمت اعلام شده در تاریخ ۱۲ ماه می که برابر ۶،۶۸۰-۶،۷۱۰ یوان در هر تن بود، به میزان ۱،۲۱۰-۱،۲۸۰ یوان در هر تن کاهش یافته بود.

*** قیمت کویل نورد گرم صادراتی

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد شاخص صادرات کویل گرم نورد فولادی در روز جمعه ۲۸ ماه می ۹۰۷٫۴ دلار در هر تن fob چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۲۶٫۸۱ دلار در هر تن افزایش یافته است.

یک کارخانه مستقر در چین شرقی در پاسخ به افزایش قیمت داخلی، قیمت پیشنهادی خود برای صادرات کویل نورد گرم را ۲۰ دلار در هر تن افزایش داد و به ۹۳۰-۹۳۵ دلار در هر تن فوب رساند.

برخی از فعالان بازار قیمت قابل قبول کارخانه های تولید فولاد را کمتر از ۹۰۰ دلار در هر تن اعلام کرده اند، اما خریداران به دلیل عدم اطمینان در مورد وضع تعرفه صادرات چین برای کویل نورد گرم محتاط هستند.

چند معامله گر به فست مارکت ها اعلام کردند که اخطار تعرفه در مورد قیمت کویل نورد گرم صادراتی در اول ژوئن منتشر می شود، در حالی که هیچ خبر رسمی در این مورد منتشر نشده است.

یک صادرکننده مستقر در چین نقل می کند: “شنیده می شود که یک کارخانه بزرگ در شمال شرقی چین پیشنهادات خود را برای همه محصولات از جمله کویل نورد گرم در روز جمعه ۲۸ ماه می پس گرفته است . این موضوع نشان دهنده آن است که تعرفه به زودی افشا خواهد شد.”

*** معاملات آتی شانگهای در مورد قیمت کویل نورد گرم

تحلیل گران بازار گزارش دادند در روز جمعه ۲۸ ماه می بیشترین معاملات قرارداد کویل نورد گرم در SHFE با قیمت ۵۳۲۸ یوان در هر تن بسته شد که نسبت به قیمت بسته شده در روز پنجشنبه ۱۴۲ یوان در هر تن افزایش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی در ماه فوریه برابر ۶۶۸٫۱۳، در ماه مارس برابر ۷۲۴٫۸۳ و در ماه آوریل برابر ۸۶۴٫۸۹ دلار در هر تن fob چین بود که در روز ۲۸ ماه می به ۹۰۷٫۴۰ دلار در هر تن fob چین رسید. همچنین تحلیل قیمت ها نشان داد که میانگین قیمت کویل نورد گرم داخلی در ماه فوریه برابر ۴۶۰۵٫۰۰، در ماه مارس برابر ۴۹۴۷٫۵۰ و در ماه آوریل برابر ۵۵۱۱٫۰۰ یوان در هر تن fob چین بود که در روز ۲۸ ماه می به ۵۳۶۵٫۰۰ یوان در هر تن fob چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.