چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت قراضه فولادی جنوب آسیا با تضعیف بازار جهانی

شناسه : 48705 10 خرداد 1400 - 11:00

فست مارکت گزارش داد در روز جمعه ۲۸ ماه می قیمت قراضه فولادی خرد شده وارد شده به هند و پاکستان پس از تضعیف بیشتر در بازار قراضه فولادی ترکیه و معاملات آتی چین ، کاهش یافت.

کاهش قیمت قراضه فولادی جنوب آسیا با تضعیف بازار جهانی
پ
پ

فست مارکت گزارش داد در روز جمعه ۲۸ ماه می قیمت هر تن قراضه فولادی خرد شده وارداتی به هند و پاکستان پس از تضعیف بیشتر در بازار قراضه فولادی ترکیه و معاملات آتی چین ، کاهش یافت.

*** قیمت قراضه فولادی در هند

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد شاخص قراضه فولادی وارداتی در روز جمعه ۲۸ ماه می ۴۹۵٫۴۲ دلار به ازای هر تن cfr  نهاوا شوا (Nhava Sheva) هند بود. در حالی که قیمت قراضه فولادی در ۲۵ ماه می ۵۱۰٫۹۳ دلار در هر تن و در ۲۱ ماه می از ۵۱۷٫۸۸ دلار در هر تن بود.

منابع خبری گزارش دادند خریداران هندی علاقه ای به خرید مواد نشان ندادند. در نتیجه در طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۸ ماه می هیچ معامله ای برای قراضه فولادی شنیده نشده است. در روز سه شنبه ، پیشنهادات به ۵۱۵ دلار در هر تن می رسید ، اما گفته می شد که در روز جمعه خریداران فقط به قراضه فولادی با قیمت ۴۸۰-۴۹۰ دلار در هر تن علاقه مند بودند.

با این حال ، یک فروشنده به فست مارکت ها اعلام کرد که به دلیل هزینه های بالای حمل بار فعلی که تقریباً یک پنجم قیمت را تشکیل می دهد ، نمی تواند قراضه فولادی را کمتر از ۵۰۰ دلار در هر تن ارائه دهد.

در این میان متال بولتن گزارش داده است افت قیمت فولاد پرداخت شده چینی و معاملات آتی فولاد در اوایل هفته بازار را لرزاند. همچنین در بازار بین المللی، قیمت قراضه ترکیه کاهش یافت که این باعث کاهش احساسات در سایر بازارهای اصلی جهانی قراضه فولادی شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص روزانه قراضه فولادی  HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا اروپای شمالی ، در روز جمعه ۲۸ ماه می ۵۰۰٫۶۶ دلار در هر تن cfr ترکیه بود. این در حالی است که هفته گذشته قیمت قراضه فولادی ۵۰۶٫۵۳ دلار اعلام شده بود. این شاخص در تاریخ ۲۵ ماه می به ۵۱۳٫۴۶ دلار در هر تن رسیده بود.

فعالان بازار نقل می کنند: “تامین کنندگان به دنبال قیمت های ترکیه و خریداران به دنبال قیمت های چین هستند. در نتیجه این یک بن بست برای معامله در بازار می باشد. “

یک فروشنده اعلام کرد: “بازار تقریبا هر روز در حال کاهش است. به دلیل قفل شدن قیمت که مربوط به کووید -۱۹ است فروش نهایی وجود ندارد، بنابراین تقاضای قراضه فولادی نیز دیده نمیشود” وی افزود: “فشار زیادی روی مواد اولیه وجود دارد، از طرفی منابع مالی کافی در بازار وجود ندارد. در هند هیچ خریدی وجود ندارد و خریداران قیمت متفاوت و جذابی ارائه نمی دهند. باید توجه داشت که درست شدن اوضاع کمی زمان می برد و کشورها به آرامی در حال حل مشکل قیمت هستند. “

یکی از شرکت کنندگان در بازار نقل می کند که به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا ، نمی تواند برای ارسال قراضه فولادی به هند قیمت حمل و نقل را دریافت کند.

تحلیل گران بازار خبر دادند در اوایل این هفته ، به دلیل نزدیک شدن طوفان به کشور هند، چندین بندر در هند بسته شد که باعث ایجاد مشکل در حمل و نقل شد.

یک تولید کننده در کارخانه گزارش داد: “برخی از بنادر هند بسته شده و حمل و نقل به بن بست رسیده است. من فکر نمی کنم خریداران زیادی وجود داشته باشد اما بازار داخلی باید از ماه ژوئن به بعد نوعی رشد را نشان دهد. تعداد موارد Covid-19 در شمال هند افزایش یافته و همچنین اکسیژن مورد نیاز کاهش یافته است. دولت باید به زودی محدودیت ها را کاهش دهد. “

اما در این میان فعالان بازار خوشبین بودند که قفل دولت در هفته های آینده برداشته شود و دیگر نیازی به انتقال اکسیژن از فولادسازها و پردازنده ها به بیمارستان ها نباشد.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) ، وارداتی در روز جمعه ۲۸ ماه می در حدود ۴۵۵-۴۷۵ دلار در هر تن cfr  نهاوا شوا (Nhava Sheva) هند قیمت گذاری شد. در حالی که یک هفته قبل قیمت قراضه فولاد ۴۶۵-۴۸۰ دلار در هر تن بود.

*** قیمت هر تن قراضه فولادی در پاکستان

منابع خبری گزارش دادند در بازار پاکستان ، علیرغم اینکه تولیدکننده های میلگرد آجدار در اوایل سال قیمت های خود را افزایش دادند ، اما قیمت قراضه در طول هفته به صورت نزولی حرکت کرد.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد شاخص قیمت قراضه فولادی خرد شده وارداتی در روز جمعه ۲۸ ماه می در حدود ۵۰۷٫۳۵ دلار در هر تن cfr بندر قاسم پاکستان محاسبه شد. این در حالی است که از قیمت قراضه فولادی خرد شده اعلام شده در تاریخ ۲۱ ماه می که برابر ۵۲۱٫۳۲ دلار در هر تن بود کاهش پیدا کرده بود .

فعالان بازار اعلام کردند تمام معاملات قراضه فولادی در پاکستان طی این هفته ۵۱۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده می شد که حجم آن از ۵۰۰ تن تا ۲۰۰۰ تن بود. این در حالی است که سطح معاملات در هفته گذشته برابر ۵۱۸-۵۲۳ دلار به ازای هر تن بود.

متال بولتن گزارش داده است شنیده ها شامل پیشنهادات ۵۰۵ دلار در هر تن برای قراضه فولادی در پاکستان است.

تحلیل گران بازار خبر دادند اعلامیه افزایش ۵ هزار روپیه پاکستان (۳۲ دلار) به ازای هر تن در قیمت میلگرد آجدار دومین اعلامیه تولیدکنندگان در طی همین هفته است.

به نقل از منابع خبری احساسات ضعیف در بازار ترکیه خریداران را برای خرید قراضه فولادی عصبی می کند.

یک بازرگان بیان کرد: “پاکستان ساکت شده و در حالت انتظار و تماشا است.” وی افزود: “مشتریان هیچ قیمتی نمی دهند و آرزو می کنند ببینند که در حال حاضر بازار در چه قیمتی تثبیت می شود. ما نتوانستیم از مشتری هیچ پیشنهادی بگیریم. “

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت هر تن قراضه فولادی خرد شده وارداتی در ماه فوریه برابر ۴۲۸٫۶۱، در ماه مارس برابر ۴۴۰٫۶۲ و در ماه آوریل برابر ۴۵۶٫۴۵ دلار در هر تن cfr  نهاوا شوا (Nhava Sheva) هند بود که در روز ۲۸ ماه می به ۴۹۵٫۴۲ دلار در هر تن cfr  نهاوا شوا (Nhava Sheva) هند رسید.

همچنین تحلیل قیمت ها در پاکستان نشان داد که میانگین قیمت قراضه فولادی خرد شده وارداتی در ماه فوریه برابر ۴۳۸٫۰۶، در ماه مارس برابر ۴۴۱٫۵۸ و در ماه آوریل برابر ۴۵۹٫۴۹ دلار در هر تن cfr بندر قاسم پاکستان بود که در روز ۲۸ ماه می به ۵۰۷٫۳۵ دلار در هر تن cfr بندر قاسم پاکستان رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.