چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت بیلت فولادی ثانویه درهند با کاهش عرضه

شناسه : 48718 09 خرداد 1400 - 13:00

به نقل از منابع خبری قیمت های بیلت فولادی داخلی ثانویه هند در هفته منتهی به روز جمعه ۲۸ ماه می حتی با شروع افت قیمت فولاد نهایی افزایش یافت.

افزایش قیمت بیلت فولادی ثانویه درهند با کاهش عرضه
پ
پ

به نقل از منابع خبری قیمت های بیلت فولادی ثانویه در بازار داخلی هند، در هفته منتهی به روز جمعه ۲۸ ماه می حتی با شروع افت قیمت فولاد نهایی افزایش یافت.

ارزیابی روزانه قیمت فست مارکت ها نشان داد قیمت بیلت فولادی داخلی در روز جمعه  ۲۸ ماه می در حدود ۴۱،۴۰۰-۴۱،۶۰۰ روپیه (۵۶۵-۵۷۲ دلار) در هر تن exw هند بود. این در حالی است که قیمت اعلام شده از قیمت معامله شده در هفته گذشته که برابر ۴۱،۱۰۰-۴۱،۳۰۰ روپیه در هر تن بود، ۳۰۰ روپیه افزایش داشته است.

یک مقام رسمی از یک کارخانه تولید فولاد ثانویه در ایالت چاتیسگار هند مرکزی به فست مارکت ها اعلام کرد: “قیمت بیلت فولادی ثانویه فقط به دلیل عرضه کمتر در بازار افزایش یافته است. علت این امر این است که اکثر تولید کنندگان مستقر در کوره های القایی به دلیل بیماری Covid-19 مجبور به کاهش تولید شده اند. این بیماری همه گیر باعث ایجاد مشکلاتی از جمله تعداد کارگر کمتر و تأمین ناکافی اکسیژن صنعتی شده است” .

به گفته یکی از فعالان بازار ، بررسی ها در مورد قیمت بیلت فولادی و خرید آن در اواسط هفته و قیمت بیلت فولادی ثانویه که به بیلت فولادی حاصل از ذوب مجدد قراضه میگویند، در آخر هفته افزایش داده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد افزایش قیمت بیلت فولادی همچنین به کاهش آهن اسفنجی (DRI) که با احیای مستقیم سنگ آهن به وجود می آید در اواخر هفته کمک کرد.

ارزیابی هفتگی قیمت در فست مارکت ها نشان داد قیمت آهن اسفنجی (DRI) داخلی در هند، در روز جمعه ۲۸ ماه می ۳۰۵۰۰-۳۰-۳۰۷۰۰ روپیه در هر تن exw بود. این در حالی است که نسبت به هفته گذشته که قیمت آهن اسفنجی در حدود ۳۰،۳۰۰-۳۰،۶۰۰ روپیه در هر تن exw هند بود  به میزان ۱۰۰-۲۰۰ روپیه در هر تن افزایش داشت.

فعالان بازار خبر دادند در ادامه روند کاهش تقاضا ، قیمت میلگرد آجدار ۷۰۰ روپیه در هر تن کاهش یافت. در حالی که ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای میلگردهای آجدار فولادی داخلی نشان داد در روز جمعه ۲۸ ماه می قیمت میلگرد آجدار فولادی به ۴۴،۷۰۰-۴۴،۹۰۰ روپیه در هر تن کاهش یافته است.

همچنین منابع خبری گزارش دادند میلگرد آجدار ثانویه در روز جمعه ۲۸ ماه می برابر ۴۴۷۰۰- ۴۴۹۰۰ روپیه در هر تن exw هند بود. این در حالی است که نسبت به هفته گذشته  که قیمت میلگرد آجدار ثانویه برابر ۴۵،۴۰۰-۴۵،۶۰۰ روپیه در هر تن بود ، ۷۰۰ روپیه در هر تن کاهش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی داخلی در ماه فوریه برابر ۳۵۶۵۰، در ماه مارس برابر ۳۸۷۱۲ و در ماه آوریل برابر ۴۱۶۱۰ روپیه در هر تن exw هند بود که در روز ۲۸ ماه می به ۴۱۵۰۰ روپیه در هر تن exw هند رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.