چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش اختلاف قیمت میلگرد با شمش و فشار به واحدهای نورد

شناسه : 48824 10 خرداد 1400 - 16:00

اختلاف قیمت میلگرد با شمش فولادی که در فروردین سال گذشته ۱۹ درصد بوده به ۵ درصد در هفته اول خرداد سال جاری رسیده است. اختلاف قیمت میلگردو شمش از فروردین سال گذشته تاکنون به‌طور متوسط ۸ درصد بوده است. اختلاف قیمت جهانی میلگردوشمش، برای دوره‌های یک‌ساله حدوداً ۷ درصد است. همچنین وزارت صمت پیشتر […]

کاهش اختلاف قیمت میلگرد با شمش و فشار به واحدهای نورد
پ
پ

اختلاف قیمت میلگرد با شمش فولادی که در فروردین سال گذشته ۱۹ درصد بوده به ۵ درصد در هفته اول خرداد سال جاری رسیده است. اختلاف قیمت میلگردو شمش از فروردین سال گذشته تاکنون به‌طور متوسط ۸ درصد بوده است. اختلاف قیمت جهانی میلگردوشمش، برای دوره‌های یک‌ساله حدوداً ۷ درصد است. همچنین وزارت صمت پیشتر عدد ۱۱ درصدی را برای اختلاف قیمت میلگردو شمش منطقی دانسته بود. در مورد معاملات اخیر در ایران باید گفت که اختلاف قیمت فعلی میلگرد با شمش، پایین است و با توجه هزینه حمل واحدهای نورد و پِرت ۳ تا ۵ درصدی تبدیل شمش به میلگرد، اختلاف قیمت فعلی جبران هزینه‌ها این واحدها را نمی‌کند و آن‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد.
اختلاف قیمت میلگرد و شمش فولادی که در فروردین سال گذشته ۱۹ درصد بوده به ۵ درصد در هفته اول خرداد سال جاری رسیده است. اختلاف قیمت میلگرد با شمش از فروردین سال گذشته تاکنون به‌طور متوسط ۸ درصد بوده است. اختلاف قیمت جهانی میلگردو شمش، برای دوره‌های یک‌ساله حدوداً ۷ درصد است. همچنین وزارت صمت پیشتر عدد ۱۱ درصدی را برای اختلاف قیمت میلگردو شمش منطقی دانسته بود. در مورد معاملات اخیر در ایران باید گفت که اختلاف قیمت فعلی میلگردبا شمش، پایین است و با توجه هزینه حمل واحدهای نورد و پِرت ۳ تا ۵ درصدی تبدیل شمش به میلگرد، اختلاف قیمت فعلی جبران هزینه‌ها این واحدها را نمی‌کند و آن‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد.

انجمن فولاد ایران، اختلاف نرخ میلگرد و شمش را از فروردین ۹۹ تا هفته نخست خرداد ۱۴۰۰ بررسی کرده است. در دوره مورد بررسی، بالاترین اختلاف قیمت میلگردو شمش مربوط به فروردین سال گذشته و پایین‌ترین اختلاف قیمت مربوط هفته چهارم فروردین و هفته اول اردیبهشت امسال است.

وزارت صمت پیشتر فاصله قیمتی ۱۱ درصدی را برای معاملات میلگرد و شمش منطقی دانسته بود و این فاصله قیمتی را طی بخشنامه‌ای در مورد روش اعلام قیمت پایه محصولات فولادی به بورس کالا اعلام کرده بود.

فاصله قیمتی اخیر میلگرد و شمش فولادی در بورس کالا از آن‌جا که جبران هزینه‌های بسیاری از واحدهای نورد را نمی‌کند یا به افزایش قیمت میلگرد در هفته‌ها و ماه‌های آتی منجر خواهد شد یا کاهش تولید نوردکاران را درپی خواهد داشت. شمش به‌صورت تحویل درب کارخانه در بورس کالا به فروش می‌رسد و نوردکاران باید هزینه حمل را بپردازند. هزینه حمل نیز اخیراً افزایش یافته است. علاوه بر این، پرت تبدیل شمش به میلگرد در واحدهای نورد را نیز باید درنظر گرفت که حاشیه سود آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در جدول و نمودار زیر از اختلاف قیمت میلگردو شمش در بورس کالا را ببینید:

چیلان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.