دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت روزانه سنگ آهن روند صعودی فولاد را دنبال می کند

شناسه : 48871 ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

به نقل از منابع خبری قیمت سنگ آهن دریایی در روز دوشنبه ۳۱ ماه می افزایش یافت. این افزایش به دلیل حمایت از افزایش قیمت بیلت فولادی در چین در آخر هفته و کاهش بالقوه محدودیت های تولید فولاد در تانگشان اتفاق افتاد.

قیمت روزانه سنگ آهن روند صعودی فولاد را دنبال می کند
پ
پ

در حالی که صحبت از محدود کردن تخفیف ها در تانگشان است، به نقل از منابع خبری قیمت سنگ آهن دریایی در روز دوشنبه ۳۱ ماه می افزایش یافت. این افزایش به دلیل حمایت از افزایش قیمت بیلت فولادی در چین در آخر هفته و کاهش بالقوه محدودیت های تولید فولاد در تانگشان اتفاق افتاد.

*** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت ها

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز دوشنبه ۳۱ ماه می ۱۹۸٫۸۳ دلار در هر تن cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به هفته قبل ۸٫۳۲ دلار در هر تن افزایش داشته است.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز دوشنبه ۳۱ ماه می ۲۰۱٫۲۶ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که ۸٫۵۹ دلار در هر تن افزایش یافته است.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت پرمیوم سنگ آهن درجه بالا ۵۸٪  در روز دوشنبه ۳۱ ماه می در حدود ۱۷۲٫۸۵ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به هفته قبل ۱۰٫۰۵ دلار در هر تن افزایش داشته است.

با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت ها سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز دوشنبه ۳۱ ماه می در حدود ۲۳۲٫۸۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل ۷٫۹۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز دوشنبه ۳۱ ماه می در حدود ۱۳۹۵ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو (که معادل ۲۰۵٫۱۸ دلار به ازای هر تن خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می است) بود. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل ۸۱ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب افزایش یافته است.

*** عوامل کلیدی موثر بر قیمت سنگ آهن

متال بولتن گزارش داده است معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در بورس کالای دالیان (DCE) در روز دوشنبه ۳۱ ماه می همچنان به روند صعودی خود ادامه داد. این در حالی است که قیمت سنگ آهن نسبت به جمعه گذشته که برابر ۱۰۶۳ یوان (۱۶۷ دلار) به ازای هر تن بود حدود ۴ درصد افزایش یافته است.

به همین ترتیب به گفته منابع خبری، معاملات مبادله ماهانه سنگ آهن سنگین ماه ژوئن در بورس سنگاپور (SGX) در طول روز  دوشنبه ۳۱ ماه می قوت گرفت. همچنین قیمت سنگ آهن تا ساعت ۶٫۰۶ بعد از ظهر به وقت سنگاپور ، در مقایسه با قیمت تسویه شده در جمعه گذشته که برابر ۱۸۴٫۶۱ دلار در هر تن بود به میزان ۹٫۸۹ دلار در هر تن افزایش داشته است.

منابع به فست مارکت ها اعلام کردند که افزایش قیمت محصولات فولادی چینی در آخر هفته ، به ویژه بیلت فولادی، از قیمت سنگ آهن در روز دوشنبه حمایت کرد.

منابع خبری گزارش دادند پس از کاهش قیمت در بازار سنگ آهن در دو هفته گذشته ، خریداران مجدداً به بازار فیزیکی برگشتند تا دوباره محصولات را ذخیره کنند. این امر نیز به شتاب صعودی قیمت سنگ آهن کمک کرد.

منابع خبری همچنین بیان کردند که در بازار در مورد کاهش نسبی محدودیت های عملیات کوره بلند در تانگشان که قطب فولاد سازی چین می باشد، صحبت شده است.

یک منبع خریدار مستقر در شمال چین نقل می کند که اگرچه محدودیت های سینترینگ همچنان به صورت سخت گیرانه برقرار است، اما اهداف کاهش آلایندگی پنج کارخانه از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که اهداف برای ۱۵ کارخانه فولادی دیگر نیز کاهش یافته و به ۲۰ درصد رسیده است.

وی افزود: در حالی که تاکنون هیچ حرف رسمی در این مورد وجود ندارد اما انتظارات برای کاهش چنین محدودیت هایی ممکن است در افزایش قیمت سنگ آهن در روز دوشنبه نقش داشته باشد.

دفتر حفاظت از محیط زیست تانگشان در ماه مارس اقدامات مفصلی را باید برای کارخانه ها اعمال کرد. این محدودیت ها شامل کاهش ۷ درصدی از ۵۰٪ از تاریخ ۲۰ مارس تا پایان ماه ژوئن و رسیده به ۳۰٪ برای بقیه سال می باشد. همچنین شامل  کاهش ۱۶ درصد دیگر برای تولید از تاریخ ۲۰  مارس تا دسامبر است.

یک منبع تجاری در شانگهای اعلام کرد که چشم انداز تقاضای فولاد بر اساس آخرین شاخص مدیران خرید تولید (PMI) برای چین هنوز مثبت است.

طبق اداره ملی آمار چین ، شاخص مدیران خرید تولید PMI برای تولید رسمی این کشور در ماه مه از ۵۱٫۱ در آوریل اندکی به ۵۱٫۰ کاهش یافت و این نشان می دهد که این بخش به گسترش خود ادامه می دهد.

فعالان بازار اعلام کردند در نتیجه بهبود احساسات ، قیمت سنگ آهن و فولاد در روز دوشنبه ۳۱ ماه می در مقایسه با هفته گذشته تقویت شد.

*** سخنان شنیده شنیده از بازار در روز ۳۱ ماه می

یک تحلیلگر مستقر در شانگهای نقل می کند: “افزایش مجدد معاملات آتی سنگ آهن در DCE و SGX مربوط به روز دوشنبه ۲۸ ماه می احتمالاً قیمت های سنگ آهن دریایی را نیز بالا می برد. در نتیجه ، تغییر اشتهای خریدار به سمت سنگ آهن فاین درجه پایین ممکن است اتفاق بیفتد زیرا برای سنگ آهن فاین درجه متوسط و بالا قیمت ها بسیار زیاد می باشد”.

*** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار در مورد سنگ آهن

به نقل از منابع خبری در ریو تینتو که مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) می باشد، ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع  Pilbara Blend ، با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ در ماه ژوئن به اضافه پرمیوم ۸٫۷۰ $ در هر تن معامله شد. این محموله مربوط به لایکان ۲۷ ژوئن تا ۶ ژوئیه بود.

در بستر تجاری COREX مربوط به گروه BHP ،  80،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۵۷٪ از نوع Yandi ، در روز دوشنبه ۳۱ ماه می با متوسط ​​شاخص سنگ آهن فاین ۶۲% ماه ژوئیه بعلاوه تخفیف ۴٫۵۰ $ برای هر تن معامله شد. این محموله در ماه ژوئیه تحویل داده خواهد شد.

همچنین یک محموله دیگر در  بستر تجاری COREX که شامل ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Brazilian Blend  بود، در روز دوشنبه ۳۱ ماه می با قیمت ۲۰۱٫۶۰ دلار به ازای هر تن cfr چین معامله شد. زمان تحویل این محموله از ۲۵ ژوئن تا ۴ ژوئیه تعیین شده است.

محموله دیگری در بستر تجاری Globalore ، ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۵٪ از نوع کاراجاس را با قیمت ۲۲۶ دلار در هر تن cfr چین پیشنهاد داد. این محموله  در تاریخ ۲۰ می تا ۱۰ ژوئن تحویل داده خواهد شد.

همچنین برای محموله ای در بستر تجاری Globalore  که شامل  70،۰۰۰ تن سنگ آهن لامپ ۶۲٫۵٪ از نوع Pilbara Blend بود، پیشنهادی با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ ماه ژوئن به علاوه پرمیوم لامپ۰٫۵۷۰۰ دلار برای هر واحد متریک خشک ارائه شد. این محموله حداکثر تا تاریخ ۳۰ ژوئن تحویل داده می شود.

*** شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

شاخص فست مارکت ها برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز دوشنبه ۳۱ ماه می حدود ۱۹۵٫۰۰-۱۹۹٫۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز دوشنبه ۳۱ ماه می حدود ۱۹۵٫۶۰-۲۰۳٫۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز دوشنبه ۳۱ ماه می شاخص در حدود قیمت ۱۹۵٫۱۰-۱۹۸٫۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوعMac  در روز دوشنبه ۳۱ ماه می حدود ۱۹۰٫۲۰-۱۹۰٫۲۰  دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Jimblebar در روز دوشنبه ۳۱ ماه می حدود ۱۸۹٫۷۰-۱۸۷٫۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

*** شاخص فست مارکت ها برای سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل:

برای سنگ آهن فاین نوع کاراجاس، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز دوشنبه ۳۱ ماه می شاخص در حدود قیمت ۲۲۸٫۰۰-۲۳۶٫۵۰  دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

*** قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز دوشنبه ۳۱ ماه می در استان شاندونگ ، شهر تانگشان و لیان یونگانگ با قیمت ۱،۳۵۵-۱،۳۹۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که جمعه گذشته این نوع سنگ آهن با قیمت ۱٫۳۰۰-۱۳۴۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین ۱۹۹-۲۰۴ دلار در هر تن در بازار دریا می باشد.

*** بورس کالای دالیان

به نقل از منابع خبری قرارداد معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در روز دوشنبه ۳۱ ماه می با ۱۰۱۰۶ یوان در هر تن بسته شد. در حالی که ۴۳ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در جمعه گذشته که برابر ۱۰۶۳ یوان در هر تن بود افزایش داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.