چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

فشار قیمت میلگرد روسیه و کمبود مواد اولیه بر مصرف کننده نهایی

شناسه : 48900 12 خرداد 1400 - 16:00

منابع به فست مارکت ها اعلام کردند، قیمت میلگرد فولادی در منطقه فدرال مرکزی روسیه در اطراف مسکو در هفته منتهی به تاریخ ۱ ژوئن بسیار ثابت بود. این امر به دلیل تقاضای زیاد کاربران نهایی و همچنین محدودیت مواد اولیه بود.

فشار قیمت میلگرد روسیه و کمبود مواد اولیه بر مصرف کننده نهایی
پ
پ

منابع به فست مارکت ها اعلام کردند، قیمت میلگرد فولادی در منطقه فدرال مرکزی روسیه در اطراف مسکو در هفته منتهی به تاریخ ۱ ژوئن بسیار ثابت بود.  این امر به دلیل تقاضای زیاد کاربران نهایی و همچنین محدودیت مواد اولیه بود.

منابع خبری اعلام کردند ، Severstal میلگرد آجدار تحویل در ژوئن را با قیمت ۷۵۰۰۰ روبل (۱۰۲۲ دلار) در هر تن ارائه می دهد. این در حالی است که قیمت میلگرد آجدار نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

چندین منبع خبری گزارش دادند که فولاد Tula  که یکی دیگر از تأمین کنندگان عمده میلگرد آجدار روسیه است، در این هفته تا روز سه شنبه ۱ ژوئن میلگرد آجدار را از طریق بازرگانی خود با قیمت ۷۵۰۰۰ روبل در هر تن ارائه می دهد. در حالی که هفته گذشته قیمت میلگرد آجدار روسیه ۷۳،۰۰۰ روبل در هر تن بود.

در این میان متال بولتن گزارش داده است هنوز هیچ پیشنهاد پیشنهادی از NLMK برای میلگرد آجدار روسیه شنیده نشده است. اما یک منبع خبری اعلام کرد که قیمت کارخانه برای سهامداران ممکن است حدود ۶۹،۵۰۰ روبل در هر تن باشد. این در حالی است که قیمت میلگرد آجدار روسیه در ماه می حدود ۶۰،۰۰۰ روبل در هر تن بود. اما این موضوع توسط سایر فعالان بازار تأیید نشده است.

فعالان بازار خبر دادند بازرگانانی که با سهام کارخانه های فولاد توافق نامه دارند ، مواد اولیه را بدون پرداخت هزینه به سهام داران خود تحویل می گیرند. سپس می توانند تناژهای توافق شده را از سهم هایی که در یک دوره توافق شده نگه داشته اند با قیمت فعلی در آن زمان خریداری کنند.

منابع به فست مارکت ها گزارش دادند در بازار ثانویه ، بازرگانان بزرگ میلگرد آجدار را در تاریخ سه شنبه ۱ ژوئن با قیمت ۷۸۰۰۰-۷۹،۰۰۰ روبل در هر تن تحویل داده اند. این در حالی است که دو هفته پیش قیمت میلگرد آجدار روسیه ۷۳،۰۰۰-۷۵،۰۰۰ روبل در هر تن بود.

در این میان متال بولتن خبر داده است منابع خبری کمبود برخی قطرهای میلگرد آجدار موجود در انبار را گزارش کرده اند.

یکی از بازرگانان مستقر در روسیه نقل می کند: “سطح سهام در خریداران پایین است و برخی از قطرهای میلگرد آجدار در بازار وجود ندارد.”

تحلیل گران بازار اعلام کردند تقاضا برای ساخت و ساز مخصوصا در بخش اصلی میلگرد آجدار در روسیه خوب است. این در حالی است که معمولاً در این زمان از سال به دلیل هوای مطلوب تقاضا افزایش می یابد و هوای مناسب از روند صعودی قیمت میلگرد آجدار حمایت می کند.

منابع خبری گزارش دادند که روند نزولی در بازار صادرات طولانی مدت هیچ تاثیری بر قیمت های میلگرد آجدار داخلی ندارد.

منبع خبری دیگری بیان کرد: “هنوز هیچ نشانه ای از روند نزولی قیمت میلگرد آجدار روسیه وجود ندارد. ساخت و ساز قوی و تقاضا در روسیه خوب است و میلگرد آجدار در بازار کم می باشد.”

در نتیجه ، ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای میلگرد آجدار فولادی داخلی نشان داد میلگرد آجدار در روز سه شنبه ۱ ژوئن در حدود ۷۳،۰۰۰-۷۵،۰۰۰ روبل (۹۹۵-۱،۰۲۲ دلار) در هر تن cpt مسکو روسیه قیمت گذاری شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده با احتساب ۲۰٪ مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده و نسبت به روزهای قبل ثابت باقی مانده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های میلگرد آجدار در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد آجدار فولادی داخلی در ماه مارس برابر ۵۱۷۰۰، در ماه آوریل برابر ۵۶۱۲۵ و در ماه می برابر ۶۶۶۲۵ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه بود که در روز سه شنبه ۱ ژوئن به ۷۴۰۰۰ یوان در هر تن  cpt مسکو روسیه رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.