چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بازگشت دوباره قیمت بیلت فولادی وارداتی آسیا در میان تقاضای جدید

شناسه : 49089 17 خرداد 1400 - 10:00

منابع در روز جمعه ۴ ژوئن به فست مارکت ها اعلام کردند ، قیمت محموله های بیلت فولادی وارد شده به آسیا در طول هفته افزایش یافت. در حالی که تقاضای بازپرداخت بیشتر خریداران و یک حرکت ناچیز به سمت بالا در بازارهای آتی چین وجود دارد.

بازگشت دوباره قیمت بیلت فولادی وارداتی آسیا در میان تقاضای جدید
پ
پ

منابع در روز جمعه ۴ ژوئن به فست مارکت ها اعلام کردند ، قیمت محموله های بیلت فولادی وارد شده به آسیا در طول هفته افزایش یافت. در حالی که تقاضای بازپرداخت بیشتر خریداران و یک حرکت ناچیز به سمت بالا در بازارهای آتی چین وجود دارد.

متال بولتن گزارش داده است در ابتدای هفته پیشنهادات بیلت فولادی کوره بلند (BF) از اندونزی با قیمت ۷۲۰ دلار به ازای هر تن cfr چین در ابتدای هفته شنیده شد. این قیمت نسبت به هفته گذشته که با قیمت ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr معامله می شد افزایش یافته بود. در حالی که بیلت فولادی BF ویتنام با قیمت ۷۰۰-۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr  چین از فروشنده ها در دسترس بود.

به گفته منابع خبری، پیشنهادات بیلت فولادی BF هند در طول هفته منتهی به روز جمعه ۴ ژوئن ۶۸۰ دلار به ازای هر تن cfr چین قیمت گذاری شد. اما هنوز هم مقاومت قابل توجهی در بازار چین برای واردات بیلت فولادی هند در میان مشکلات لجستیکی وجود دارد.

یک تاجر مستقر در جنوب آسیا بیان کرد: “به نظر می رسد برخی از خریداران چینی به دلیل محدودیت بندر در کشتی هایی که از هند می آیند ، حاضر نیستند محموله های هند را خریداری کنند.”

یک فروشنده بیلت فولادی مستقر در کشورهای غیرآسیایی گفت: “حمل و نقل با کشتی های هندی برای چین یک مشکل است و بازرگانان فقط برخی محموله ها را حمل کرده و برخی دیگر را رد می کنند.”

همچنین  متال بولتن گزارش داد خریداران چینی بیلت فولادی ۳sp را در طول هفته منتهی به روز جمعه ۴ ژوئن بیشتر با قیمت ۶۶۰-۶۷۰ دلار در هر تن cfr معامله می کردند. در حالی که منابع خبری اعلام کردند قیمت ۶۸۰ دلار به ازای هر تن cfr حداکثر قیمت خریداران برای واردات بیلت فولادی در طول هفته است.

ارزیابی قیمت فست مارکت ها نشان داد بیلت فولادی وارداتی در روز جمعه ۴ ژوئن حدود ۶۷۰-۶۸۰ دلار در هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت ارائه شده از قیمت معامله شده در ۲۸ ماه می که برابر ۶۵۰-۶۶۰ دلار در هر تن  بود ۲۰ دلار افزایش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند پس از بسته شدن پنجره ارزیابی قیمت در ساعت ۶ عصر روز جمعه ۴ ژوئن به وقت سنگاپور، فست مارکت ها شایعاتی مبنی بر اینکه یک خریدار چینی یک محموله بیلت فولادی از نوع ۳sp BF ویتنامی را با قیمت ۷۰۸ دلار در هر تن cfr برای حمل در ماه جولای خریداری کرده است ، شنیده اند. با این حال هیچ معامله ای تا زمان اعلام گزارش با قیمت تایید نشده است.

قیمت بیلت فولادی در جنوب شرقی آسیا

فست مارکت ها اعلام کردند در طی هفته منتهی به روز جمعه ۴ ژوئن  فروش بیلت فولادی  5sp ژاپنی با قیمت ۶۷۱ دلار به ازای هر تن cfr اندونزی بسته شد. این در حالی است که یک خریدار در مانیلا بیلت فولادی کوره بلند ۵sp ویتنامی (IF) را با قیمت ۶۵۰ دلار به ازای هر تن cfr خریداری کرد.

اما منابع خبری گزارش دادند که هیچ خریدار در مانیلا نمی تواند بیلت فولادی ۵sp کوره بلند یا کوره قوس الکتریکی(EAF)  را با چنین قیمت های پایینی در این هفته دریافت کند. به گفته منابع خبری حداقل پیشنهاد ۷۰۰ دلار در هر تن cfr برای بیلت فولادی قیمت مناسبی می باشد.

فعالان بازار خبر دادند در ابتدای هفته پیشنهادهای بیلت فولادی BF  هندی با قیمت ۶۸۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا شنیده می شد. در حالی که منابع گزارش دادند برای بیلت فولادی استاندارد ۵sp معامله  با قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن cfr در روز جمعه ۴ ژوئن در میان افزایش احساسات بازار در چین پیشنهاد قابل اجرایی خواهد بود.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد بیلت فولادی وارداتی بر اساس بیلت استاندارد BF و EAF 5sp در روز جمعه ۴ ژوئن ۶۸۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا قیمت گذاری شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۱۵ دلار در هر تن افزایش یافته بود. همچنین به گفته منابع خبری قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی در روز جمعه نسبت به هفته قبل که برابر ۶۶۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن cfr بود به میزان ۲۰-۳۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

یک تاجر مستقر در فیلیپین نقل کرد: “۷۰۰قیمت  دلار به ازای هر cfr مانیلا برای بیلت فولادی در اینجا قابل اجرا است اما در قیمت گذاری BF و IF تحریف وجود دارد.”

یک تاجر دیگر مستقر در جنوب آسیا گزارش داد: “برای محموله های حمل شده در جولای ، تخمین می زنم حدود ۳۰،۰۰۰-۴۰،۰۰۰ تن تقاضای بیلت فولادی در بازار مانیلا باقی مانده باشد. یک خریدار در فیلیپین ممکن است اکنون بتواند ۶۹۰ دلار به ازای هر تن cfr بپردازد. “

همان تاجر مستقر در جنوب آسیا افزود: از روز پنجشنبه ۳ ژوئن تقاضا برای یک محموله ۲۰۰۰۰ تنی بیلت فولادی با ضخامت ۱۵۰ میلی متر و چندین تقاضا برای  محموله ۵۰۰۰ تنی از اندازه های کوچکتر بیلت فولادی در فیلیپین وجود دارد.

در همین حال ، فست مارکت ها گزارش دادند که پیشنهادات بیلت فولادی در هفته گذشته بالاتر از ۶۵۵-۶۶۰ دلار به ازای هر تن cfr تایلند و cfr مالزی مربوط به بیلت خلیج فارس شنیده نشده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.