دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش پیشنهاد میلگرد آجدار کارخانه های چین به کره جنوبی

شناسه : 49221 ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات صادرات میلگرد آجدار چینی به کره جنوبی در هفته گذشته با توجه به انتظارات تقاضای خوب از این کشور در آسیای شرقی تقویت شده است.

افزایش پیشنهاد میلگرد آجدار کارخانه های چین به کره جنوبی
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات صادرات میلگرد آجدار چینی به کره جنوبی در هفته گذشته با توجه به انتظارات تقاضای خوب از این کشور در آسیای شرقی تقویت شده است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد پیشنهادات میلگرد چینی مطابق با استانداردهای کره جنوبی در طول هفته منتهی به روز سه شنبه ۸ ژوئن با ۹۰۰ دلار در هر تن cfr کره جنوبی بر اساس وزن نظری انجام شد. این در حالی است که نسبت به هفته قبل که قیمت میلگرد آجدار چین برابر ۸۸۰-۹۰۰ دلار در هر تن cfr  کره جنوبی بود ۲۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد شرکت کنندگان قیمت های بازار را برای میلگرد آجدار در روز سه شنبه ۸ ژوئن ۸۹۵-۹۰۰ دلار به ازای هر تن cfr کره جنوبی بر اساس وزن نظری اعلام کردند. این قیمت اعلام شده معادل حدود ۹۰۰-۹۰۷ دلار در هر تن fob بر اساس وزن واقعی برای میلگرد استاندارد انگلیس است. باید توجه داشت که این استانداردی است که فست مارکت ها برای محاسبه قیمت میلگرد آجدار فولادی صادراتی چین بر حسب fob از آن استفاده می کند.

به نقل از فعالان بازار این شاخص برای میلگرد آجدار در صبح روز سه شنبه ۸ ژوئن در سطح ۹۰۳٫۲۹ دلار در هر تن بود. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده برای روز سه شنبه نسبه به هفته قبل که برابر  893.33 دلار هر تن بود، به میزان ۹٫۹۶ دلار در هر تن افزایش داشته است.

یک منبع کارخانه فولاد مستقر در چین نقل کرد: “خریداران میلگرد آجدار در کره جنوبی هنوز پیشنهادی ارسال نکرده اند اما ممکن است خیلی زود شروع به مذاکره در مورد قیمت میلگرد کنند زیرا تقاضا در این کشور خوب می باشد.”

تحلیل گران صنعت گزارش دادند بر اساس آمار کره جنوبی، ارزش سفارشات ساختمانی دریافت شده در ماه آوریل در کره جنوبی ۷٫۳۲ تریلیون وون (۶٫۵۷ میلیارد دلار) بود. این در حالی است که نسبت به ۶٫۱۵ تریلیون وون سفارشات ساختمانی در ماه مارس  23 درصد بیشتر شده است.

چندین منبع خبری اعلام کردند کارخانه های تولید فولاد چین از خریداران خواسته اند هرگونه هزینه اضافی را که ممکن است در صورت اعمال تعرفه صادرات برای میلگرد آجدار توسط دولت چین ایجاد شود ، تحمل کنند.

یک بازرگان صادراتی بیان کرد: “اعمال تعرفه ها ممکن است سرعت خرید بازگانان خارجی را کند کند.”

در همین حال متال بولتن گزارش داد: کارخانه های چینی در هفته منتهی به روز سه شنبه  8 ژوئن پیشنهادات صادراتی خود را برای میلگرد استاندارد انگلیس به ۸۶۰-۹۰۰ دلار در هر تن فوب بر اساس وزن نظری کاهش دادند. این قیمت اعلام شده معادل حدود ۸۸۶-۹۲۸ دلار به ازای هر تن فوب بر اساس وزن واقعی است. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده در روز سه شنبه نسبت به هفته گذشته ۱۰-۲۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

به گفته تحلیل گران صنعت، فعالان بازار قیمت های مناسب برای کارخانه های تولید فولاد را کمتر از ۸۸۰ دلار به ازای هر تن فوب بر اساس وزن واقعی اعلام کردند.

اما احتمال اعمال تعرفه صادرات در چین و افزایش قیمت میلگرد آجدار چینی در مقایسه با عرضه رقابتی ، خریداران را از قبول این امر دور نگه می دارد.

به عنوان مثال ، ارزیابی روزانه فست مارکت ها برای صادرات میلگرد آجدار فولادی نشان داد، میلگرد آجدار در تاریخ ۳ ژوئن ۷۳۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن فوب ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که نسبت به هفته قبل ۲۰ دلار در هر تن کاهش داشت است.

تحلیل میانگین قیمت های میلگرد آجدار فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد آجدار فولادی صادراتی در ماه مارس برابر ۶۷۵٫۹۳، در ماه آوریل برابر ۷۸۷٫۵۰ و در ماه می برابر ۹۵۸٫۰۶ دلار در هر تن fob چین بود که در روز سه شنبه ۸ ژوئن به ۹۰۳٫۲۹ دلار در هر تن  fob چین رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.