چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ترس از مالیات صادرات فعالیت تجاری کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم را محدود می کند

شناسه : 49256 22 خرداد 1400 - 10:00
به نقل از منابع خبری قیمت صادرات کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم طی هفته گذشته به دلیل محدود بودن فعالیت تجاری در بازار بورس ، عمدتاً روند نزولی را طی کرد.
ترس از مالیات صادرات فعالیت تجاری کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم را محدود می کند
پ
پ

به نقل از منابع خبری قیمت صادرات کویل نورد سرد چین و کویل گالوانیزه گرم چین طی هفته گذشته به دلیل محدود بودن فعالیت تجاری در بازار بورس ، عمدتاً روند نزولی را طی کرد.

یک معامله گر در شرق چین بیان کرد: روند نزولی قیمت صادرات کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم به دلیل گمانه زنی های مداوم در مورد مالیات صادرات است که احتمالاً در اواسط ماه ژوئن برای حفظ عرضه بیشتر فولاد در چین اعلام می شود.

کویل نورد سرد

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی  در روز سه شنبه ۸ ژوئن ۹۰۰-۹۲۱ دلار به ازای هر تن fob در چین بود. این در حالی است که نسبت به هفته قبل که قیمت آن برابر  ۹۱۵-۹۲۵ دلار به ازای هر تن بود کاهش داشته است.

یک تاجر مستقر در جنوب شرقی آسیا به فست مارکت ها گفت: بسیاری از خریداران خارج از کشور به دلیل آرام کردن بازار داخلی فولاد چین در ارائه پیشنهادات مردد بودند.

یک تاجر فولاد مستقر در سنگاپور به فست مارکت ها اعلام کرد: ” تاجران منتظر افت بیشتر قیمت های کویل نورد سرد هستند تا پس از آن دوباره شروع به خرید کنند.”

شرکت آهن و فولاد استان لیائونینگ در این هفته کویل نورد سرد را با قیمت ۹۶۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهد که زمان حمل و نقل آن ماه آگوست می باشد. این شرکت شرط کرده است که خریداران را ملزم به پرداخت هرگونه مالیات صادرات فولاد می کند که پس از امضای قرارداد فروش آنها بوجود می آید.

فعالان بازار گزارش دادند یک کارخانه بزرگ تولید کویل نورد سرد در شرق چین برای کویل نورد چین صادراتی پیشنهاد ۹۸۰ دلار به ازای هر تن فوب را ارائه کرد. این در حالی است که یک تولید کننده عمده فولاد در مغولستان داخلی، کویل نورد سرد را با قیمت ۹۲۱ دلار به ازای هر تن فوب درخواست می کند.

به گفته تحلیل گران صنعت، در هفته گذشته معاملات مربوط به کویل نورد سرد از کارخانه های خصوصی کوچکتر با قیمت ۹۰۰-۹۰۵ دلار در هر تن فوب چین منعقد شد.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد کویل نورد سرد فولادی داخلی تحویل شده در چین شرقی حدود  6170-6،۲۲۰ یوان (۹۶۴-۹۷۲ دلار) به ازای هر تن در جمعه گذشته ۴ ژوئن قیمت گذاری شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده نسبت به هفته گذشته که برابر ۶،۰۲۰-۶،۱۰۰ یوان در هر تن بود حدود ۱۲۰-۱۵۰ یوان در هر تن افزایش یافته بود.

در این میان متال بولتن گزارش داد در حالی که قیمت های کویل نورد سرد داخلی در چین طی هفته گذشته افزایش یافته است اما بسیار پایین تر از بیشترین قیمت ماه می یعنی ۶،۸۵۰-۷،۲۲۰ یوان در هر تن می باشد.

چندین منبع خبری گزارش دادند یک تولید کننده عمده فولاد در کره جنوبی که به طور منظم کویل نورد سرد را به منطقه آسیا صادر می کرد، در هفته منتهی به سه شنبه ۸ ژوئن از بازار خارج شد.

*** کویل گالوانیزه گرم

طبق ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی با ضخامت ۱ میلی متر در روز سه شنبه ۸ ژوئن قیمت ۹۵۰-۱،۰۲۰ دلار به ازای هر تن fob چین  شنیده شد. این در حالی است که نسبت به هفته قبل که قیمت کویل گلوانیزه گرم  ۹۷۰-۱۰۲۰دلار به ازای هر تن fob چین  بود و ۲۰ دلار در هر تن افزایش داشت.

تحلیل گران بازار خبر دادند مقادیر کمی کویل گالوانیزه گرم در طول هفته منتهی به روز چهارشنبه ۹ ژوئن با قیمت ۹۷۰-۹۹۰ دلار به ازای هر تن cfr به کره جنوبی فروخته شد. باید توجه داشت این مبلغ معادل ۹۵۰-۹۷۰ دلار در هر تن فوب چین است.

بسیاری از منابع نقل کردند که آنها هیچ گونه معامله ای را نشنیده اند. همچنین گفتند که هم فروشندگان و هم بازرگانان بازار را “بسیار آرام” توصیف کرده اند.

متال بولتن گزارش داده است که آرام بودن بازار به دلیل احتمال اجرای مالیات صادرات بر روی کویل گالوانیزه گرم بود.

منابع خبری به فست مارکت ها گزارش دادند شرکت فولاد Benxi تحویل در ماه آگوست ۱۴۰ gsm کویل گالوانیزه گرم دارای اسپنگل صفر پوشش داده شده با زینک  را با قیمت ۱۱۰۰ دلار به ازای هر تن فوب پیشنهاد دادند.  همچنین این شرکت کویل گالوانیزه گرم با اسپنگل معمولی را با قیمت ۱۰۵۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهد. قابل ذکر است که این شرکت خریداران را ملزم به پرداخت هرگونه مالیات صادرات فولاد می کند که پس از امضای قرارداد فروش به وجود می آید.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای کویل گالوانیزه گرم داخلی فولادی نشان داد که کویل گالوانیزه گرم در جمعه گذشته ۴ ژوئن ۶،۷۰۰-۶،۸۰۰ یوان در هر تن ew-whs چین شرقی قیمت گذاری شد.  این در حالی است که از قیمت یک هفته قبل که برابر ۶،۶۰۰-۶،۶۵۰ یوان در هر تن بود ۱۰۰-۱۵۰ یوان در هر تن افزایش یافته بود.

به گفته فعالان بازار تولیدکننده عمده فولاد کره جنوبی که به طور مرتب کویل گلوانیزه گرم  را به خریداران منطقه ای نیز صادر می کرد ، در طول هفته منتهی به سه شنبه ۸ ژوئن پیشنهادی برای این محصول صادر نکرده است.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در ماه مارس برابر ۸۰۳٫۰۰، در ماه آوریل برابر ۸۸۳٫۷۵ و در ماه می برابر ۹۴۹٫۱۷ دلار در هر تن fob چین بود که در روز سه شنبه ۸ ژوئن به ۹۱۰٫۵۰ دلار در هر تن fob چین رسید. همچنین طبق گزارش تحلیل گران بازار میانگین قیمت کویل گالوانیزه گرم صادراتی با ضخامت ۱ میلی متر در ماه مارس برابر ۸۵۳٫۰۰، در ماه آوریل برابر ۹۲۸٫۱۳ و در ماه می برابر ۱۰۲۰٫۰۰ دلار در هر تن fob چین بود که در روز سه شنبه ۸ ژوئن به ۹۸۵٫۰۰ دلار در هر تن fob چین رسید.

/متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.