چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت روزانه سنگ آهن در خلال نگرانی برای عرضه سنگ آهن و فولاد

شناسه : 49271 23 خرداد 1400 - 11:00

به گفته منابع خبری، قیمت سنگ آهن در روز جمعه ۱۱ ژوئن در میان نگرانی ها در مورد عرضه سنگ آهن و فولاد در بازار داخلی چین کمی افزایش یافت.

افزایش قیمت روزانه سنگ آهن در خلال نگرانی برای عرضه سنگ آهن و فولاد
پ
پ

به گفته منابع خبری، قیمت سنگ آهن در روز جمعه ۱۱ ژوئن در میان نگرانی ها در مورد عرضه سنگ آهن و فولاد در بازار داخلی چین کمی افزایش یافت.

*** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت ها

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز جمعه ۱۱ ژوئن حدود ۲۱۹٫۲۶ دلار در هر تن  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۲٫۴۲ دلار در هر تن افزایش داشت.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز جمعه ۱۱ ژوئن ۲۲۱٫۲۵ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که ۲٫۲۱ دلار در هر تن افزایش یافته است.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت پرمیوم سنگ آهن درجه بالا ۵۸٪  در روز جمعه ۱۱ ژوئن در حدود ۱۹۲٫۷۸ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۰٫۸۸ دلار در هر تن افزایش داشته است.

با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت ها سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز جمعه ۱۱ ژوئن در حدود ۲۴۹٫۲۰  دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل ۳٫۱۰  دلار در هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز جمعه ۱۱ ژوئن در حدود ۱،۵۰۲ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۲۲۰٫۴۰  دلار به ازای هر تن خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل ۴۱ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت پرمیوم سنگ آهن لامپ ۶۳٪ در روز جمعه ۱۱ ژوئن در حدود ۰٫۶۹۵۰ دلار به ازای هر تن dmtu  یا متریک خشک  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل ۰٫۰۰۵۰ دلار به ازای هر تن متریک خشک کاهش یافته است.

*** عوامل کلیدی موثر بر قیمت عرضه سنگ آهن

متال بولتن گزارش داده است قرارداد معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در بورس کالای دالیان (DCE) در طی عصر روز جمعه ۱۱ ژوئن با روند صعودی روبرو شد و در طی روز نوسان داشت. طبق گزارش متال بولتن قیمت پایانی بسته شده در روز جمعه از قیمت بسته شده در روز پنج شنبه که برابر ۱۱۷۸ یوان در هر تن (۱۸۴ دلار به ازای هر تن) بود ۵٫۹٪ افزایش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند قراردادهای مبادله ماهانه سنگ آهن در صرافی سنگاپور (SGX) نیز روند صعودی را طی کرد. این منابع همچنین خبر دادند تا ساعت ۶:۰۷ بعدازظهر روز جمعه ۱۱ ژوئن به وقت سنگاپور بیشترین معامله قرارداد مربوط به ماه ژوئیه نسبت به قیمت اعلام شده در روز پنج شنبه که برابر ۲۰۸٫۱۸ دلار در هر تن بود به اندازه ۱٫۷۲ دلار در هر تن افزایش یافت.

به نقل از تحلیل گران صنعت استان شانشی چین پس از حادثه معدن سنگ آهن در روز پنجشنبه ۱۰ ژوئن، دستور توقف عملیات استخراج مواد غیر ذغال سنگ را در روز جمعه صادر کرد.

به گفته یک منبع بازرگانی مستقر در شانگهای ، معادن سنگ آهن در شانشی لازم بود برای جلوگیری از بررسی ایمنی توسط دولت تولید خود را متوقف کنند.

منابع خبری اعلام کردند علاوه بر موارد بالا ، شایعات بازار در مورد محدودیت های احتمالی تولید فولاد در شهر Qinhuangdao در استان هبی وجود داشت که مبنی بر کاهش تولید تا ۵۰ درصد تا اواخر ماه اوت بود.

همان منبع تجاری مستقر در شانگهای معتقد بود که ترکیبی از کاهش احتمالی عرضه فولاد و نگرانی در مورد عرضه سنگ آهن احساس بازار داخلی را برانگیخته و به افزایش قیمت سنگ آهن کمک کرده است.

در همین حال متال بولتن گزارش داد، شنیده می شود که موجودی انواع اصلی سنگ آهن از جمله سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در بنادر چین بسیار محدود است.

در نتیجه در راستای افزایش معاملات آتی چین در DCE ، قیمت های معامله شده در بنادر برای انواع اصلی سنگ آهن قویتر بود.

*** سخنان شنیده شنیده از بازار در روز جمعه ۱۱ ژوئن

یک تحلیلگر مستقر در شانگهای نقل کرد: “جدا از کاهش تولید فولاد Shanxi، که نگرانی هایی را در مورد تأمین آن ایجاد کرده است. موجودی سنگ آهن موجود در بنادر در این هفته به طور کلی کمتر بود و این امر به عوامل تکان دهنده موجود در بازار افزود.”

*** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار در مورد سنگ آهن

به نقل از منابع خبری در ریو تینتو که مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) می باشد، ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع  Pilbara Blend ، با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ در ماه ژوئن به اضافه پرمیوم ۹٫۱۵ دلار در هر تن معامله شد. این محموله مربوط به لایکان ۵ تا ۱۴ ژوئیه بود.

همچنین یک محموله دیگر مربوط به شرکت BHP شامل ۱۰۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰٫۸٪ از نوع Mining Area C بود. زمان تحویل این محموله ماه ژوئیه تعیین شده است.

محموله دیگری مربوط به شرکت واله دارای ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Pilbara Blend برزیلی بود. این محموله  در تاریخ ۱ تا ۱۰ ژوئیه تحویل داده خواهد شد.

به نقل از متال بولتن شرکت معدنی Vale ، یک محموله سنگ آهن با محتوای ۱۰۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۵٪ از نوع کاراجاس را در روز جمعه ۱۱ ژوئن معامله کرد.  این محموله  در تاریخ ۴ ژوئن بارگیری شده است.

*** شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز جمعه ۱۱ ژوئن حدود ۲۱۶٫۰۰-۲۱۹٫۲۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز جمعه ۱۱ ژوئن حدود ۲۱۹٫۰۰-۲۲۳٫۳۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز جمعه ۱۱ ژوئن شاخص در حدود قیمت ۲۱۶٫۳۰-۲۱۸٫۹۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوعMac  در روز جمعه ۱۱ ژوئن حدود ۲۱۰٫۸۰-۲۱۱٫۷۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Jimblebar در روز جمعه ۱۱ ژوئن حدود ۲۰۶٫۰۰-۲۱۰٫۷۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

قراردادهای فعالان بازار برای عرضه سنگ آهن فاین ۶۵٪  با مبدا برزیل:

برای سنگ آهن فاین نوع کاراجاس، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز جمعه ۱۱ ژوئن شاخص در حدود قیمت ۲۴۷٫۰۰-۲۵۳٫۲۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

*** قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز جمعه ۱۱ ژوئن در استان شاندونگ ، تانگشان و شهر تیانجین با قیمت ۱،۴۸۸-۱،۵۱۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز پنج شنبه این نوع سنگ آهن با قیمت ۱۴۴۰-۱۴۶۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین ۲۱۸-۲۲۲ دلار در هر تن در بازار دریا می باشد.

*** بورس کالای دالیان

به نقل از منابع خبری قرارداد معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در روز جمعه ۱۱ ژوئن با ۱،۲۴۷ یوان در هر تن (۱۹۵ دلار در هر تن)  بسته شد. در حالی که ۶۹ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در پنج شنبه افزایش داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.