چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ارزیابی قیمت ورق گرم در بازار جهانی

شناسه : 49457 25 خرداد 1400 - 10:00
ارزیابی بازار ورق در بازار جهانی نشان می دهد که این حوزه به تثبیت قیمت رسیده است. به احتمال زیاد شاهد رشد قیمت در معاملات ورق فولادی در بازار جهانی نباشیم. در شرایطی قرار داریم که بازار ورق جهانی می تواند برای نرخ اسلب نیز تعیین قیمت کند. لذا قیمت اسلب نیز در بازار جهانی با ثبات همراه خواهد بود.
ارزیابی قیمت ورق گرم در بازار جهانی
پ
پ

در این یادداشت به ارزیابی قیمت ورق در بازار جهانی خواهیم پرداخت. ارزیابی های اولیه نشان می دهد که این محصول در بازارهای جهانی با ثبات و کاهش قیمت همراه بوده است. البته به صورت مقطعی و گذرا در روزهای خاصی از معاملات پیشین رشد قیمت های جزئی را ثبت کرده است. در ادامه به ارزیابی قیمت ورق گرم با جزئیات بیشتی خواهیم پرداخت. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

*** ارزیابی قیمت ورق از نگاه متال بولتن

با ارزیابی داده های نشریه متال بولتن و ورلد استیل در مییابیم که از ۱۴ مه تا ۱۱ ژوئن ؛ قیمت هر تن ورق گرم وارداتی امارات تحویل cfr جبل علی در تمام طول بازه روی عدد یک هزار دلار ثابت بوده است. تنها در تاریخ ۷ ژوئن این محصول با رشد ۱۱۰ دلاری همراه بوده است. همچنین هر تن ورق گرم فوب بنادر چین تا تاریخ ۲۵ مه روی عدد یک هزار و ۴۲ دلار ثابت ماند و در تاریخ ۲۷ مه با افت ۲۰۹ دلاری به قیمت ۸۳۳ دلار رسید. اما در تاریخ ۳۱ مه دوباره به کانال یک هزار و ۴۲ دلاری برگشت و تا انتهای بازه با ثبات قیمت ادامه داد.

*** ارزیابی قیمت ورق در بازار خلیج فارس

در کنار ارزیابی قیمت ورق در بازار حوزه خلیج فارس باید فراز و نشیب قیمت ها را در حوزه های اطراف نیز رصد کنیم. در همین راستا حوزه cis نماینده خوبی برای مقایسه قیمت هاست. هر تن ورق گرم صادراتی منطقه CIS فوب دریای سیاه از ابتدای بازه تا تاریخ ۷ ژوئن در قیمت یک هزار و ۱۰ دلار با ثبات همراه بود. اما در این تاریخ افزایش ۱۲۰ دلاری را به خود دید. این روند ادامه پیدا کرد و سپس در تاریخ ۹ ژوئن شاهد افت ۱۲۲ دلار و ۵۰ سنتی به رقم یک هزار و ۷ دلار و ۵۰ سنت رسید و تا انتهای بازه ثابت ماند.

قیمت اسلب و ورق در بازار جهانی با یک همگرایی معناداری حرکت میکنند. لذا اسلب سی آی اس نیز در ۹۱۵ دلار هر تن فوب ثابت ماند. بازار فولاد در خارج از ایران از نظر قیمت به پیک خود رسیده و دامنه نوسان قیمت در حد بعلاوه یا منهای ۳۰ دلار بازی می کند، از طرف دیگر به علت فصل بارندگی تقاضا کاهش خواهد یافت.

*** ارزیابی قیمت ورق حوزه cis

هفته گذشته ورق گرم صادراتی سی آی اس از ۱۰۵۰ دلار به حدود ۱۰۱۰ دلار هر تن فوب کاهش داشت. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین با ۷ دلار افت  به ۹۰۴ دلار هر تن فوب رسید. در ترکیه آخرین قیمت ورق گرم وارداتی ۲۰ دلار ارزان تر شده ۱۰۳۰ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد. ورق گرم وارداتی در جنوب شرق آسیا نیز  در ۹۵۰ دلار هر تن سی اف آر بدون تغییر ماند. در بازار داخلی اروپا ورق گرم با ۱۰ یورو افت به ۱۱۳۵ یورو هر تن درب کارخانه رسید. در بازار امریکا نیز ورق گرم از ۱۶۳۶ دلار به ۱۶۵۲ دلار هر شورت تن درب کارخانه بهبود داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.