جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰ 21 ذو الحجة 1442 Friday, 30 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

صعود قیمت روزانه سنگ آهن علی رغم نقدینگی محدود

شناسه : 49560 26 خرداد 1400 - 15:00

تقاضای سنگ آهن در بنادر چین و بازار دریایی در پس از تعطیلات رسمی چین در روز دوشنبه در مقایسه با هفته گذشته تا حد زیادی ناچیز بوده است. در نتیجه ، قیمت های سنگ آهن ثابت مانده بود. علاوه بر این ، برخی از کارخانه های تولید فولاد در چین می توانند در تابستان کاهش تولید داشته باشند و تقاضا برای فولاد به دلیل فصل بارندگی ضعیف شود. بنابراین قیمت فولاد در کوتاه مدت و همچنین قیمت سنگ آهن می توانند در محدوده کمی نوسان کنند

صعود قیمت روزانه سنگ آهن علی رغم نقدینگی محدود
پ
پ

به نقل از منابع خبری قیمت سنگ آهن دریایی با وجود نقدینگی محدود و روند نزولی در بازارهای مالی ، در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن صعودی می باشد.

*** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت ها

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت روزانه سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن حدود ۲۲۱٫۸۷ دلار در هر تن  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۱٫۱۰ دلار در هر تن افزایش داشت.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن ۲۲۳٫۰۹ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که ۱٫۴۷ دلار در هر تن افزایش یافته است.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت پرمیوم سنگ آهن درجه بالا ۵۸٪  در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن در حدود ۱۹۴٫۶۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۰٫۶۲ دلار در هر تن کاهش داشته است.

با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت ها سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن در حدود ۲۵۰٫۸۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل ۱٫۶۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت روزانه سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن در حدود ۱۵۱۵ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۲۲۲٫۱۹ دلار به ازای هر تن خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل ۱۳ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب افزایش یافته است.

*** عوامل کلیدی موثر بر قیمت سنگ آهن

متال بولتن گزارش داده است قرارداد معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در بورس کالای دالیان (DCE) در طی صبح روز سه شنبه ۱۵ ژوئن با روند نزولی روبرو شد و در بعد از ظهر بهبود یافت. طبق گزارش متال بولتن قیمت پایانی بسته شده در روز سه شنبه از قیمت بسته شده در جمعه گذشته که برابر ۱۲۴۷ یوان در هر تن (۱۹۵ دلار به ازای هر تن) بود ۱٫۷٪ کاهش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند قراردادهای مبادله ماهانه سنگ آهن در صرافی سنگاپور (SGX) نیز روند نزولی را طی کرد. این منابع همچنین خبر دادند تا ساعت ۶:۳۳ بعدازظهر روز سه شنبه ۱۵ ژوئن به وقت سنگاپور قیمت معامله شده نسبت به قیمت روز دوشنبه که برابر ۱۲٫۰۷ دلار در هر تن بود به میزان ۱٫۵۷ دلار در هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت سنگ آهن در پایان روز سه شنبه با قیمت ۲۱۰٫۵۰ دلار در هر تن بسته شد.

یک منبع تجاری مستقر در پکن نقل کرد: نقدینگی بازار اخیراً نسبتاً کم است ، زیرا معامله گران تمایلی به ریسک پذیری ندارند و کارخانه های تولید فولاد بر اساس تقاضا خرید می کنند.

یک منبع تجاری مستقر در سنگاپور خبر داد: “تقاضای سنگ آهن در بنادر چین و بازار دریایی در پس از تعطیلات رسمی چین در روز دوشنبه در مقایسه با هفته گذشته تا حد زیادی ناچیز بوده است. در نتیجه ، قیمت های سنگ آهن ثابت مانده بود. علاوه بر این ، برخی از کارخانه های تولید فولاد در چین می توانند در تابستان کاهش تولید داشته باشند و تقاضا برای فولاد به دلیل فصل بارندگی ضعیف شود. بنابراین قیمت فولاد در کوتاه مدت و همچنین قیمت سنگ آهن می توانند در محدوده کمی نوسان کنند. “

یکی دیگر از منابع تجاری در استان شاندونگ گفت که بازرگانان تمایلی به کاهش قیمت پیشنهادی خود ندارند و کارخانه های تولید فولاد فقط در صورت نیاز سنگ آهن خریداری می کنند.

یک منبع خریدار مستقر در شمال چین گزارش داد: “حادثه در معدن سنگ آهن شانشی هفته گذشته باعث شد که چندین معدن در استان فعالیت خود را متوقف کنند.” “با این حال ، بعید به نظر می رسید که در عرضه اختلال ایجاد شود زیرا در حال حاضر اکثر کارخانه های تولید فولاد سهام کافی دارند. بنابراین به دلیل تقاضای کمتری که برای محصولات فولادی وجود دارد ، تمایل به کاهش قیمت ها در بازار وجود دارد. “

به نقل از فعالان بازار یک محموله سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Pilbara blend با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪  در ماه ژوئیه به علاوه پرمیوم ۱۰٫۱۰ دلار در هر تن در بستر تجاری Globalore روز سه شنبه ۱۵ ژوئن معامله شد. زمان تحیل این محموله ماه ژوئیه اعلام شده است. این در حالی است که چندین منبع از کارخانه های فولاد از قیمت پرمیوم تعجب کردند و آن را بالا دانستند.

یک کارخانه فولاد در شرق چین شنیده است که پرمیوم سنگ آهن از نوع  Pilbara blend در بازار ثانویه حدود ۷ دلار در هر تن می باشد. یک منبع تجاری مستقر در شانگهای بیان کرد که ممکن است برخی از بازرگانان مجبور باشند محموله های دریایی سنگ آهن از نوع  Pilbara blend را بخرند زیرا قبلا آنها را فروخته بودند.

*** سخنان شنیده شنیده از بازار در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن

یک کارخانه مستقر در شرق چین نقل کرد: “به دلیل پرمیوم بالا برای سنگ آهن فاین درجه متوسط ​​، چندین کارخانه فولاد استفاده خود را از سنگ آهن فاین درجه پایین افزایش داده اند.”

*** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

به نقل از منابع خبری در ریو تینتو که مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) می باشد، یک محموله دارای ۸۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰٫۸٪ از نوع  Mining Area C، با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ در ماه ژوئیه به اضافه پرمیوم ۱٫۸۰ دلار در هر تن معامله شد. همچنین محموله دیگری که دارای ۱۱۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰٫۵٪ از نوع  Jimblebar Blend بود، با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ در ماه ژوئیه به اضافه پرمیوم ۰٫۲۰ دلار در هر تن معامله شد. این محموله مربوط به لایکان ۲۴ تا۳۰ ژوئیه بوده است.

همچنین یک محموله دیگر در  بستر تجاری COREX که شامل ۷۲،۹۵۹ تن سنگ آهن فاین سینتر ۵۴٪ بود در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن با شاخص سنگ آهن فاین ۶۲% مربوط به ماه اعلام آمادگی تخلیه (NOR) به توجه به محتوای آهن با تخفیف  27.50دلار به ازای هر تن معامله شد. بارنامه این محموله مربوط به ۷ ژوئن می باشد.

محموله دیگری در بستر تجاری Globalore ، که شامل ۷۲،۹۵۹ تن سنگ آهن فاین سینتر ۵۴٪ بود در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن با شاخص سنگ آهن فاین ۶۲% مربوط به ماه اعلام آمادگی تخلیه (NOR) به توجه به محتوای آهن با تخفیف  27.50دلار به ازای هر تن معامله شد. بارنامه این محموله مربوط به ۷ ژوئن می باشد.

ریو تینتو ، گلوبالور ، ۱۷۰،۰۰۰ تن جریمه ۶۲٪ Fe Pilbara Blend ، با میانگین شاخص ۶۲٪ Fe به همراه حق بیمه ۱۰٫۱۰ $ هر تن ، از ۸ تا ۱۷ ژوئیه ، با میانگین جولای معامله شد.

همچنین برای محموله ای در بستر تجاری Globalore  در ریو تینتو که شامل  170،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Pilbara Blend بود، پیشنهادی با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ ماه ژوئن به علاوه پرمیوم ۱۰٫۱۰ دلار به ازای هر تن ارائه شد. این محموله مربوط به لایکان ۸ تا ۱۷ژوئیه بود.

به نقل از متال بولتن شرکت معدنی Vale در بستر تجاری Globalore ، یک محموله سنگ آهن با محتوای ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Brazilian Blend را در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن با متوسط قیمت ۲۲۳٫۵۰ دلار به ازای هر تن cfr چین معامله کرد.   این محموله  در تاریخ ۸ تا ۱۷ژوئیه ارائه شده است.

همچنین شرکت  BHP برای محموله ای در بستر تجاری Globalore  که شامل  80،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Jimblebar Blend بود را با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ ماه ژوئیه به علاوه پرمیوم ۰٫۴۰ دلار به ازای هر تن ارائه کرد. این محموله مربوط به لایکان ۱ تا ۱۰ژوئیه می باشد.

یک محموله دیگر در  بستر تجاری COREX که شامل ۹۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۵۷٪ از نوع Yandi  بود، در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن با متوسط شاخص سنگ آهن فاین ۶۲ % به علاوه تخفیف ۴٫۸۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. زمان تحویل این محموله ۱-۱۰ ژوئیه تعیین شده است.

به نقل از فعالان بازار شرکت  BHP محموله ای شامل  100،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰٫۸٪ از نوع Mining Area C را در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن مناقصه کرد. این محموله مربوط به لایکان ۲۵ ژوئن تا ۴ ژوئیه می باشد.

همچنین شرکت  BHP در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن یک محموله دیگر شامل  80،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰٫۸٪ از نوع Mining Area C را مناقصه کرد. این محموله مربوط به لایکان ۲۵ ژوئن تا ۴ ژوئیه می باشد.

به نقل از متال بولتن شرکت  معدنی Vale در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن یک محموله شامل  70،۰۰۰ تن سنگ آهن لامپ ۶۰٫۴۵٪ از نوع   Non-Screened Guaibaرا مناقصه کرد. بارنامه این محموله مربوط به ۵ ژوئن است.

*** شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای شاخص  سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن حدود ۲۱۸٫۵۰-۲۲۲ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن حدود ۲۲۱٫۰۰-۲۲۵٫۱۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز سه شنبه  15 ژوئن شاخص در حدود قیمت ۲۱۸٫۵۰-۲۲۱٫۹۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوعMac  در روز سه شنبه  15 ژوئن حدود ۲۱۳٫۱۰-۲۱۴٫۲۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Jimblebar در روز سه شنبه  15 ژوئن حدود ۲۰۹٫۱۰-۲۱۱٫۷۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

قراردادهای فعالان بازار برای شاخص  سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل:

برای سنگ آهن فاین نوع کاراجاس، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز سه شنبه  15 ژوئن شاخص در حدود قیمت ۲۴۹٫۰۰-۲۵۲٫۵۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

*** قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز سه شنبه  15 ژوئن در استان شاندونگ، تانگشان ، تیانجین و شهر لیانیونگانگ با قیمت ۱،۵۰۰-۱،۴۹۵ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز جمعه این نوع سنگ آهن با قیمت ۱٫۵۱۰-۱٫۴۸۸ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین ۲۲۰-۲۱۹ دلار در هر تن در بازار دریا می باشد.

*** بورس کالای دالیان

به نقل از منابع خبری قرارداد معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در روز سه شنبه  ۱۵ ژوئن با ۱۲۲۵٫۵۰ یوان در هر تن (۱۹۱ دلار در هر تن)  بسته شد. در حالی که ۲۱٫۵۰ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز جمعه که برابر ۱۲۴۷ یوان در هر تن بود، کاهش داشت.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.