جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰ 21 ذو الحجة 1442 Friday, 30 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

وسیع تر شدن محدوده قیمت سیم مفتول CIS

شناسه : 49563 26 خرداد 1400 - 16:00

ارزیابی هفتگی فست مارکت برای سیم مفتول فولادی (کیفیت مش) صادرات در روز دوشنبه ۱۴ ژوئن ۸۰۰-۸۷۰ دلار به ازای هر تن ، fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که محدوده قیمتی اعلام شده نسبت به محدوده قیمت هفته گذشته که برابر ۸۴۰-۸۶۰ دلار به ازای هر تن بود، وسیع تر شده است.

وسیع تر شدن محدوده قیمت سیم مفتول CIS
پ
پ

به نقل از منابع خبری قیمت های سیم مفتول cis به صورت صادراتی در طی هفته تا دوشنبه ۱۴ ژوئن به روش های مختلفی تغییر کرد. این در حالی است که وضعیت تجارت از یک بازار به بازار دیگر متفاوت بود.

متال بولتن گزارش داد اوکراین هنوز سهمیه قابل توجهی برای واردات سه ماهه دوم به اروپا (۲۷٫۵۲٪ یا ۶۹۵۰۲ تن باقی مانده) در دسترس دارد. این در حالی است که یک تامین کننده از کشور مواد را با قیمت ۸۶۰-۸۷۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه ، در طی هفته بدون تغییر ارائه می دهد. به گفته منابع خبری برخی از خرید و فروش ها در طی هفته در آن محدوده قیمت گزارش شده اند.

در همین حال ، پیشنهادات رسمی یک کارخانه روسی تا ۸۵۰ دلار در هر تن فوب شنیده می شد که نسبت به هفته قبل ۲۰ دلار در هر تن افزایش داشت. اما مشتریان از رزرو محصولات فولادی روسی خودداری کردند زیرا سهمیه واردات کشور در اتحادیه اروپا تقریباً پر شده بود و هر چیزی بالاتر از سهمیه مشمول تعرفه می شد.

یک مشتری مستقر در اروپا با اشاره به سهمیه واردات روسیه و ترکیه به اتحادیه اروپا و قیمت های نسبتاً بالا از کارخانه های اوکراین گفت: “اکنون به دنبال واردات نیستم.”

فعالان بازار گزارش دادند سیم مفتول مربوط به ترکیه در اوایل هفته جاری با قیمت ۸۲۰-۸۳۰ دلار به ازای هر تن فوب برای مشتریان خارجی در دسترس بود. این در حالی است که در پایان هفته گذشته قیمت سیم مفتول ۸۳۵-۸۴۰ دلار بود.

در همین حال ، چندین بازرگان گزارش دادند که کارخانه روسی ذکر شده در نیمه دوم هفته گذشته سیم مفتول را با قیمت ۸۰۵-۸۱۰ دلار ارائه می داد. این در حالی است که در اوایل هفته سیم مفتول با قیمت ۸۱۰-۸۱۵ دلار هر تن ارائه شد.

بازرگان دیگری گزارش داد که رزرو روز جمعه از همان کارخانه با قیمت ۸۰۰ دلار در هر تن فوب بوده است. وی افزود ، مقصد این محصولات فولادی آمریکای مرکزی بود.

به گفته یکی دیگر از بازرگانان که به طور سنتی محصولات فولادی را به آفریقای شرقی و غربی می فروشد، قیمت قابل اجرا برای محصولات فولادی با منشا اوکراین ۸۲۰ دلار هر تن فوب می باشد.

یکی دیگر از کارخانه های روسی نقل کرد که به دلیل گرانی در بازار محلی خود علاقه ای به بازار صادرات ندارد.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها برای سیم مفتول فولادی (کیفیت مش) صادرات در روز دوشنبه ۱۴ ژوئن ۸۰۰-۸۷۰ دلار به ازای هر تن ، fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که محدوده قیمتی اعلام شده نسبت به محدوده قیمت هفته گذشته که برابر ۸۴۰-۸۶۰ دلار به ازای هر تن بود، وسیع تر شده است.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی صادراتی در ماه مارس برابر ۶۳۰٫۰۰، در ماه آوریل برابر ۶۴۱٫۶۳ و در ماه می برابر ۷۴۶٫۸۸ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که در روز دوشنبه ۱۴ ژوئن به ۷۹۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسید.

همچنین طبق ارزیابی تحلیل گران بازار میانگین قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی در ماه مارس برابر ۷۰۱٫۵۰، در ماه آوریل برابر ۷۲۴٫۳۸ و در ماه می برابر ۸۲۶٫۸۸ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که در روز دوشنبه ۱۴ژوئن به ۸۳۵٫۰۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.