جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰ 21 ذو الحجة 1442 Friday, 30 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ثبات قیمت صادرات اسلب فولادی در برزیل و محتاط بودن خریداران

شناسه : 49739 31 خرداد 1400 - 14:00

به نقل از منابع خبری قیمت صادرات اسلب برزیل در روز جمعه ۱۸ ژوئن ثابت بود زیرا خریداران و فروشندگان سطح قیمت های پیشنهادی خود را در جریان مذاکرات برای محموله های حمل و نقل مربوط به ماه آگوست ثابت نگه داشتند. این در حالی است که قیمت های فولاد تخت و هزینه های مواد اولیه همچنان بالا بود.

ثبات قیمت صادرات اسلب فولادی در برزیل و محتاط بودن خریداران
پ
پ

به نقل از منابع خبری قیمت صادرات اسلب فولادی برزیل در روز جمعه ۱۸ ژوئن ثابت بود زیرا خریداران و فروشندگان سطح قیمت های پیشنهادی خود را در جریان مذاکرات برای محموله های حمل و نقل مربوط به ماه آگوست ثابت نگه داشتند. این در حالی است که قیمت های فولاد تخت و هزینه های مواد اولیه همچنان بالا بود.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت صادرات اسلب فولادی در هفته منتهی به روز جمعه ۱۸ ژوئن برای دومین هفته متوالی در حدود ۹۸۰-۱۰۰۰ دلار در هر تن fob برزیل باقی ماند و تغییر نکرد.

در این میان متال بولتن گزارش داد که فروشندگان برای اسلب فولادی در روز جمعه ۱۸ ژوئن پیشنهادهایی با قیمت ۱۰۰۰ دلار به ازای هر تن فوب به ایالات متحده ارائه دادند. زیرا یک سری افزایش قیمت در محصولات فولادی تخت باعث شد آنها باور کنند که نورد کاران حاشیه کافی برای تأمین قیمت های پیشنهاد شده را دارند.

طبق ارزیابی روزانه فاست مارکت ها شاخص کویل نورد گرم فولادی در روز پنجشنبه ۱۷ ژوئن حدود ۸۴٫۲۲ دلار در هر cwt (1.684.40 دلار در هر تن) فوب ایالات متحده محاسبه شد. این در حالی است که در مقایسه با رکورد بی سابقه در روز سه شنبه ۱۵ ژوئن که برابر ۸۵٫۲۴ دلار در هر cwt بود به میزان ۱٫۲۰٪ کاهش داشت. اما باید توجه داشت که نسبت به هفته منتهی به تاریخ ۱۰ ژوئن که در آن شاخص کویل نورد گرم فولادی برابر ۸۳٫۷۸ دلار هر cwt بود، حدود ۰٫۵۳٪ افزایش داشته است.

اما به نقل از منابع خبری خریداران همچنان برای خرید کویل نورد گرم مردد بودند، به خصوص که قیمت جهانی فولاد تخت با حرکت های متفاوت قیمت در چین ناپایدار شده است. قیمت کویل نورد گرم چین در روز جمعه ۱۸ ژوئن در بازار داخلی افزایش یافت ، اما در بازار صادرات کاهش یافت زیرا خریداران خارج از کشور به دلیل وضع احتمالی مالیات صادرات در خرید محتاط بودند.

طبق گزارشات فعالان بازار، اسلب فولادی برزیلی با قیمت ۹۸۰ دلار در هر تن فوب برای ارسال به مقصد دیگر در دسترس بود، اما مشتریان علاقه ای به چنین پیشنهادی نشان نداده اند.

تحلیل گران صنعت خبر دادند که قیمت مواد اولیه نیز بالا باقی مانده است به طوری که به حمایت از افزایش پیشنهادات اسلب کمک می کند.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین ۶۲٪  در روز جمعه ۱۸ ژوئن حدود ۲۱۸٫۹۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد. این در حالی است که از قیمت اعلام شده در روز پنجشنبه ۱۷ ژوئن که برابر ۲۲۰٫۸۲ دلار در هر تن cfr چینگدائو بود به میزان ۱٫۹۲ دلار در هر تن کاهش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های اسلب فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت اسلب فولادی صادراتی در ماه مارس برابر ۷۸۵، در ماه آوریل برابر ۸۶۷ و در ماه می برابر ۹۶۲٫۵۰ دلار در هر تن فوب برزیل بود که در روز جمعه ۱۸ ژوئن به ۹۹۰ دلار در هر تن فوب برزیل رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.