شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ 10 ربيع أول 1443 Saturday, 16 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت سنگ آهن در میان کاهش احتمالی تولید فولاد خام

شناسه : 50414 12 تیر 1400 - 16:00

منابع خبری اعلام کردند گفتند که قیمت سنگ آهن در روز جمعه ۲ ژوئیه بر اثر رکود احساسات بازار و کاهش تولید احتمالی فولاد خام در چندین منطقه کاهش یافت. به گفته منابع، کاهش قیمت سنگ آهن می تواند تقاضا برای سنگ آهن را تضعیف کند.

کاهش قیمت سنگ آهن در میان کاهش احتمالی تولید فولاد خام
پ
پ

منابع خبری اعلام کردند گفتند که قیمت سنگ آهن در روز جمعه ۲ ژوئیه بر اثر رکود احساسات بازار و کاهش تولید احتمالی فولاد خام در چندین منطقه کاهش یافت. به گفته منابع، کاهش قیمت سنگ آهن می تواند تقاضا برای سنگ آهن را تضعیف کند.

*** شاخص های سنگ آهن در فست مارکت ها

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز جمعه ۲ ژوئیه حدود ۲۱۷٫۹۸ دلار در هر تن  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۱٫۳۴ دلار در هر تن کاهش داشت.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز جمعه ۲ ژوئیه ۲۱۹٫۵۷ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که ۲٫۱۸ دلار در هر تن کاهش یافته است.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها قیمت پرمیوم سنگ آهن درجه بالا ۵۸٪  در روز جمعه ۲ ژوئیه در حدود ۱۸۰٫۳۶ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل ۲٫۱۵ دلار در هر تن کاهش داشته است. 

با توجه ارزیابی روزانه فست مارکت ها سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز جمعه ۲ ژوئیه در حدود ۲۵۱٫۶۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل ۰٫۸ دلار در هر تن کاهش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز جمعه ۲ ژوئیه در حدود ۱۵۰۷ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۲۱۸٫۴۸ دلار به ازای هر تن متریک خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل بدون تغییر باقی مانده است.

*** عوامل کلیدی موثر بر کاهش قیمت سنگ آهن

متال بولتن گزارش داده است قرارداد معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در بورس کالای دالیان (DCE) در طی جلسه معاملات عصر روز پنج شنبه ۱ ژوئیه افزایش یافت اما صبح روز جمعه کمی نوسان داشت.  طبق گزارش متال بولتن قیمت پایانی بسته شده در عصر روز جمعه ۲ ژوئیه از قیمت بسته شده در روز پنج شنبه که برابر ۱۱۶۶ یوان در هر تن بود ۱٫۴٪ افزایش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند قراردادهای مبادله پیش فروش سنگ آهن مربوط به ماه ژوئیه در صرافی سنگاپور (SGX) در روز جمعه ۲ ژوئیه با بیشترین معاملات انجام شد.  این منابع همچنین خبر دادند تا ساعت ۶:۵۹ بعدازظهر روز جمعه به وقت سنگاپور قیمت معامله شده نسبت به قیمت روز پنج شنبه که برابر ۲۰۴٫۹۲ دلار در هر تن بود به میزان ۰٫۸۷ دلار در هر تن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری پس از اینکه جشن صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست در چین به پایان رسید ، بیشتر محدودیت های تولید موقت اعمال شده قبل از اول ژوئیه در روز جمعه ۲ ژوئیه برداشته شد.

با وجود لغو محدودیت های موقت برای کارخانه ها ، احساسات بازار با صحبت در مورد کنترل تولید فولاد خام تضعیف شد. اخبار نشان می دهد که دوباره وضعیت بازار احتمالاً مشابه زمانی خواهد بود که استان گانسو و آنهویی موظف شدند تولید فولاد خام را در سال ۲۰۲۱ در سطح سال ۲۰۲۰ محدود کنند.

فعالان بازار گزارش دادند که امروز یک منبع تجاری در شانگهای شنیده است که کارخانه های مستقر در استان های شانشی و شاندونگ نیز به زودی چنین الزاماتی را دریافت خواهند کرد که منجر به کاهش قیمت سنگ آهن خواهد شد.

یک منبع کارخانه فولاد مستقر در استان شاندونگ گفت: “در حال حاضر ما چنین سفارشاتی دریافت نکرده ایم.” همچنین منبع کارخانه دیگری در استان شانشی نیز این موضوع را تأیید کرد.

همچنین در بازار صحبت هایی شد که شرکت تولید فولاد ووهان نگهداری فولاد کوره بلند No6 را از ۲۹ ژوئن آغاز کرده است و این کار ۱۵۰ روز ادامه خواهد داشت. یک کارخانه در استان ژجیانگ نیز حکم دولت را در زمینه کاهش تولید فولاد دریافت کرده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد چنین گفتگوهایی در بازار احساسات بازار را در روز جمعه تضعیف کرد و باعث کاهش معاملات شد.

یک منبع کارخانه مستقر در جنوب چین گفت: “اگر چنین گفتگوهای موجود در بازار صحت داشته باشد ، تقاضا برای سنگ آهن در نیمه دوم سال ضعیف تر خواهد بود ، زیرا کارخانه ها مجبورند تولید فولاد خام خود را کاهش دهند. در نتیجه بازار شاهد کاهش قیمت سنگ آهن خواهد شد”.

یک منبع خریدار مستقر در سنگاپور گفت: “تقاضا برای لامپ های سنگ آهن در حال ضعیف شدن است زیرا اکثر کارخانه ها شروع به کاهش سطح مصرف خود کرده اند. اخیراً خرید لامپ سنگ آهن برای کارخانه ها بسیار گران بوده است و اکثر آنها نسبت های مصرف فولاد کوره بلند را به نفع مصرف بیشتر سنگ آهن تغییر داده اند. نسبت خرید سنگ آهن فاین هنوز هم خرید IOCJ را با ترکیبی از سنگ آهن فاین درجه پایین مانند SSF ترجیح می دهد “.

تحلیل گران صنعت گزارش دادند سازمان هواشناسی چین بعد از ظهر روز جمعه ۲ ژوئیه هشدار زرد صادر کرد. زیرا پیش بینی می کند بین ساعت ۸ بعد از ظهر ۲ ژوئیه تا ۸ شب ۳ ژوئیه در برخی مناطق در استان های جیانگ سو ، آنهویی ، جیانگشی و هونان بارش شدید باران رخ دهد. منابع خبری اعلام کردند که این امر فعالیت های ساختمانی را متوقف کرده و تقاضای میلگرد را تضعیف می کند.

*** سخنان شنیده شنیده از بازار در روز جمعه ۲ ژوئیه

یک منبع خریدار مستقر در جنوب چین گفت: “اگرچه هیچ اطلاعیه رسمی از طرف دولت در مورد محدودیت تولید فولاد خام وجود ندارد ، اما ما به دنبال برنامه ریزی و اتخاذ تصمیم کاهش تولید فولاد خام برای بقیه سال ۲۰۲۱ هستیم. این امر پس از صحبت های بازار در مورد اینکه که برخی از استان های چین ملزم به کنترل کل تولید فولاد خام سالانه در سطح سال ۲۰۲۰ هستند رخ داد. به گفته منابع خبری احساسات بازار با کاهش انتظارات تقاضا برای سنگ آهن کاهش یافته است و منجر به کاهش قیمت سنگ آهن شده است”.

*** معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

به نقل از متال بولتن گروه صنعتی BHP  در بستر تجاری Globalore، یک محموله سنگ آهن با محتوای ۸۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲٪ از نوع Jimblebar Blend را در روز جمعه ۲ ژوئیه با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۲٪ در ماه آگوست به اضافه یک تخفیف ۳ دلار در هر تن معامله کرد. زمان تحویل این محموله ماه آگوست تعیین شده است.

به نقل از منابع خبری در ریو تینتو که مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) می باشد، ۱۷۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۱٪ از نوع  Pilbara Blend را با قیمت ۲۱۵٫۲۰ دلار در هر تن cfr چین معامله کرد. این محموله مربوط به لایکان ۴ تا ۱۳ آگوست می باشد.

همچنین گروه صنعتی BHP  در تاریخ  جمعه ۲ ژوئیه ۹۰،۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰٫۸ % از نوع Mining Area C را مورد مناقصه قرار داد. زمان تحویل این محموله ماه آگوست تعیین شده است.

*** شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز جمعه ۲ ژوئیه حدود ۲۱۲٫۷۲-۲۲۰ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز جمعه ۲ ژوئیه حدود ۲۱۳٫۷۲-۲۲۲ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد در روز جمعه ۲ ژوئیه شاخص در حدود قیمت ۲۱۱٫۷۰-۲۱۶٫۹۵ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت ها شاخص سنگ آهن فاین نوع Mining Area C در روز جمعه ۲ ژوئیه حدود ۲۰۵٫۷۶ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل:

همچنین ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد سنگ آهن فاین نوع کاراجاس در روز جمعه ۲ ژوئیه حدود ۲۵۰-۲۵۴ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

*** قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز جمعه ۲ ژوئیه در شهر تانگشان و استان شاندونگ با قیمت ۱۵۰۰-۱۴۹۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز پنج شنبه این نوع سنگ آهن با قیمت ۱۵۰۰-۱۴۹۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین ۲۱۸-۲۱۶ دلار در هر تن در بازار دریایی می باشد.

*** بورس کالای دالیان

به نقل از منابع خبری قرارداد معاملات آتی سنگ آهن سپتامبر در روز جمعه ۲ ژوئیه با قیمت ۱۱۸۲٫۵۰ یوان در هر تن (۱۸۳ دلار در هر تن)  بسته شد. در حالی که ۱۶٫۵ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز پنج شنبه افزایش داشت.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.