چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت سنگ آهن در بالاترین حد دو سال گذشته

شناسه : 505 08 اسفند 1395 - 6:49

وب سایت های تخصصی و خبرگزاری های اقتصادی جهان از ادامه رشد واردات سنگ ‌آهن توسط چین و افزایش قیمت این ماده معدنی خبر داده اند. به گزارش مرکز فولاد ایرانیان و به نقل از ایمیدرو، قیمت سنگ آهن برای تحویل در بندر کینگدائو چین با ۶.۵ درصد افزایش در روز دوشنبه به ۹۲دلار و ۲۳ سنت در هر تن افزایش یافت.

پ
پ

به گزارش وب سایت Nikkei Asian Review قیمت جهانی سنگ آهن امسال به دلیل افزایش تقاضای چین به طور قابل توجهی رشد پیدا کرد. قیمت سنگ آهن استرالیا به عنوان یک شاخص بین المللی، به بیش از ۹۰دلار در هر تن رسید که قیمتی معادل دو برابر سال گذشته است.
وب سایت ماینینگ نیز گزارش داد، قیمت سنگ آهن به بالاترین نرخ ۳۰ ماه گذشته رسید. قیمت واردات سنگ آهن ۶۲ درصد با ۲.۷ درصد رشد در روز گذشته به ۹۲ دلار و ۷سنت در هر تن رسید که بالاترین میزان از اواسط آگوست ۲۰۱۴ است. قیمت این ماده معدنی از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا کنون ۱۶ درصد افزایش یافته است. واردات سنگ آهن چین در سال ۲۰۱۷ به رشد خود ادامه می دهد و طبق آمار منتشر شده این کشور در ماه ژانویه ۲۰۱۷میزان واردات سنگ آهن خود را با رشد ۱۲ درصدی به ۹۲ میلیون تن افزایش داد.
این افزایش قیمت به دنبال گزارش گمرک این کشور از میزان واردات سنگ آهن در ماه ژانویه روی داد که میزان واردات سنگ آهن چین با رشد ۳.۴درصدی ۹۲ میلیون تن اعلام کرد. طبق این گزارش، تداوم روند روبه رشد واردات سنگ آهن در چین منجر به رشد مستمر بخش فولاد این کشور می شود و انتظار می رود که در نیمه دوم ۲۰۱۷ این رشد محقق شود. به دنبال واردات یک میلیارد و ۲۴ میلیون تنی سنگ آهن توسط چین در سال ۲۰۱۶ میزان واردات سنگ آهن این کشور در ماه ژانویه شاهد رشدی ۱۱.۹ درصدی بود. در روزهای گذشته نیز متال بولتن، اِی بی سی نیوز استرالیا و اس بی سی از رشد قیمت سنگ اهن خبر داده بودند.
براساس گزارش وب سایت Market Index هر تن سنگ آهن در ژانویه ۲۰۱۵به قیمت ۶۷.۳۹ دلار مبادله شد در حالی که هر تن از این ماده معدنی در سال ۲۰۱۶ به ۴۱.۲۵ دلار کاهش یافت اما قیمت سنگ ‌آهن در ژانویه ۲۰۱۷ با افزایش چشمگیری به ۸۰.۸۲دلار در هر تن رسیده بود.

مسیر نزولی در ۲۰۱۸

بنابر پیش بینی انجام شده توسط وب سایت اسپانیایی Focus Economics قیمت سنگ آهن در سال۲۰۱۸ مجددا در مسیر نزولی قرار می گیرد به طوری که در سه ماهه پایانی سال آینده میلای به قیمت به ۵۵ دلار و ۷۰ سنت کاهش می یابد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.