یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرامش در بازار محصولات نورد سرد و فولاد گالوانیزه صادراتی چین بعلت تقاضا ثابت

شناسه : 50785 20 تیر 1400 - 10:00

منابع خبری اعلام کردند که قیمت های صادرات کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم در مبدا چین در هفته منتهی به سه شنبه ۶ ژوئیه تا حد زیادی ثابت بود. به گفته منابع خبری قیمت محصولات تخت در مقایسه با هفته قبل به دلیل تغییر نکردن بازار در یک محدوده محدود نوسان داشت.

آرامش در بازار محصولات نورد سرد و فولاد گالوانیزه صادراتی چین بعلت تقاضا ثابت
پ
پ

منابع خبری اعلام کردند که قیمت های صادرات کویل گالوانیزه گرم و کویل نورد سرد در چین در هفته منتهی به سه شنبه ۶ ژوئیه تا حد زیادی ثابت بود. به گفته منابع خبری قیمت محصولات تخت در مقایسه با هفته قبل به دلیل تغییر نکردن بازار در یک محدوده محدود نوسان داشت.

*** کویل نورد سرد

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۶ ژوئیه در محدوده ۸۷۰-۹۰۰ دلار در هر تن fob چین بود. این در حالی است که  قیمت کویل نورد سرد فولادی نسبت به هفته گذشته که برابر ۸۸۰-۹۰۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۰ دلار در هر تن کاهش داشت.

در این میان متال بولتن گزارش داد انتظارات شدید در بین منابع بازار چین مبنی بر اینکه چین در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تولید فولاد را محدود می کند ، از قیمت محصولات تخت حمایت کرده است. این در حالی است که کارخانه های تولید فولاد مشتریان را از کاهش احتمالی تخصیص عرضه مطلع می کنند.

کارخانه آهن و فولاد شاندونگ کویل نورد سرد را با قیمت ۹۲۰ دلار در هر تن فوب چین ارائه می داد.

فعالان اصلی بازار تخمین زدند که قیمت کویل نورد سرد در بازار اسپات در محدوده ۸۷۰-۹۰۰ دلار در هر تن فوب چین بود. آن ها انتظار داشتند که بتوانند کویل نورد سرد را در این سطح قیمت بفروشند.

طبق ارزیابی هفتگی فست مارکت ها  کویل نورد سرد فولادی داخلی که به چین شرقی تحویل داده می شود، در روز جمعه ۲ ژوئیه حدود  5،۹۵۰-۶،۰۳۰ یوان (۹۱۹-۹۳۲ دلار) در هر تن قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی نسبت به هفته گذشته که برابر ۵،۹۵۰-۶،۱۰۰ یوان در هر تن بود حدود ۷۰ یوان در هر تن کاهش یافت.

چندین منبع خبری گزارش دادند یک تولید کننده عمده فولاد کره جنوبی که به طور منظم کویل نورد سرد را به منطقه آسیا صادر می کند ، در هفته منتهی به سه شنبه  6 ژوئیه از بازار خارج شد.

*** کویل گالوانیزه گرم

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی با ضخامت ۱ میلی متر در روز سه شنبه ۶ ژوئیه در محدوده ۹۱۰-۹۳۰ دلار به ازای هر تن fob چین شنیده شد. به گفته منابع خبری قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی نسبت به هفته گذشته که برابر ۹۰۵-۹۳۰ دلار به ازای هر تن بود با افت ۵ دلار در هر تن همراه بود.

قیمت اعلام شده توسط فست مارکت ها برای کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی از نوع  120gsm دارای روکش زینگ و اسپنگل صفر ارائه شده است.

کارخانه آهن و فولاد شاندونگ در این هفته  کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی از نوع ۱۲۰gsm دارای روکش زینگ و اسپنگل صفر را با قیمت ۹۷۵ دلار به ازای هر تن فوب چین ارائه می دهد.

فعالان اصلی بازار تخمین زدند که قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی در بازار اسپات برابر ۹۱۰-۹۳۰ دلار به ازای هر تن فوب چین باشد. آن ها انتظار داشتند بتوانند معاملات خود را در این محدوده منعقد کنند.

یک منبع بازرگان مستقر در شرق چین روز سه شنبه ۶ ژوئیه به فست مارکت ها گفت: “تقاضا از خریداران خارج از کشور به ویژه از جنوب شرقی آسیا و آمریکای جنوبی ضعیف است ، زیرا محموله هایی که قبلا خریداری شده بودند تازه وارد شده اند.”

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی در روز جمعه ۲ ژوئیه در محدوده ۶،۵۵۰-۶،۶۰۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی نسبت به هفته قبل که برابر ۶،۶۰۰-۶،۷۵۰ یوان در هر تن بود حدود ۵۰-۱۵۰ یوان در هر تن کاهش داشت.

ارزیابی انجام شده توسط فست مارکت ها برای کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی از نوع  80gsm دارای روکش زینگ و اسپنگل صفر انجام شده است.

فعالان بازار گزارش دادند تولیدکننده عمده فولاد کره جنوبی که به طور مرتب کویل گالوانیزه گرم را به خریداران منطقه ای نیز صادر می کند ، در هفته منتهی به روز سه شنبه ۶ ژوئیه هیچ پیشنهادی برای این محصول صادر نکرده است.

*** تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در ماه آوریل برابر ۸۸۳٫۷۵، در ماه می برابر ۹۴۹٫۱۷ و در ماه ژوئن برابر ۹۰۱٫۶۰ دلار در هر تن fob چین بود که در روز سه شنبه ۶ ژوئیه به ۸۸۵ دلار در هر تن fob چین رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی دارای ضخامت ۱ میلی متر در ماه آوریل برابر ۹۲۸٫۱۳، در ماه می برابر ۱۰۲۰ و در ماه ژوئن برابر ۹۶۷ دلار در هر تن fob چین بود که در روز سه شنبه ۶ ژوئیه به ۹۲۰ دلار در هر تن fob چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.