چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

پیش بینی افزایش قیمت کویل نورد گرم داخلی چین همزمان با کاهش احتمالی تولید

شناسه : 51307 29 تیر 1400 - 17:00

منابع به فست مارکت ها علام کردند که قیمت های کویل نورد گرم در سراسر بازار داخلی چین در روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه حرکت صعودی داشت. این در حالی است که قیمت های کویل نورد گرم در معاملات آتی با توجه به برخی دلایل افزایش یافت. این دلایل شامل انتظارات شرکت کنندگان از تولید کمتر ناشی از محدودیت های منبع تغذیه در برخی مناطق و محدودیت های تولید در قطب برتر فولاد سازی تانگشان بود.

پیش بینی افزایش قیمت کویل نورد گرم داخلی چین همزمان با کاهش احتمالی تولید
پ
پ

منابع به فست مارکت ها علام کردند که قیمت های کویل نورد گرم در سراسر بازار داخلی چین در روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه حرکت صعودی داشت. این در حالی است که قیمت های کویل نورد گرم در معاملات آتی با توجه به برخی دلایل دیگر افزایشی بود. این دلایل شامل انتظارات شرکت کنندگان از تولید کمتر ناشی از محدودیت های منبع تغذیه در برخی مناطق و محدودیت های تولید در قطب برتر فولاد سازی تانگشان بود.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت های کویل نورد گرم داخلی در چین شرقی (شانگهای) در روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه ۵،۸۸۰-۵،۹۵۰ یوان (۹۰۱۸-۹۱۸ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به روز قبل ۲۰-۵۰ یوان در هر تن افزایش داشته است.

فعالان بازار گزارش دادند انتظارات بازار با توجه به کاهش تولید فولاد در روز دوشنبه افزایشی است. زیرا گزارش ها حاکی از آن است که سازندگان فولاد در جنوب غربی چین (یوننان) و استان های هنان در چین مرکزی مجبور به کاهش تولید بودند. این کاهش تولید به دلیل کمبود منبع تغذیه و محدودیت های تولید موقت تانگشان برای مقابله با آلودگی اوزون اتفاق افتاد.

فعالان بازار اعلام کردند معامله ورق آهن سیاه در بورس اوراق بهادار شانگهای در اوایل بعد از ظهر روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه به سمت سطح ۶،۰۳۰ پیش رفت. این اتفاق قبل از عقب ماندن قرارداد انجام شده پس از تعهد جدید پکن برای اطمینان از ثبات قیمت کالاها رخ داد.

روز دوشنبه پس از آنکه کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات چین (NDRC) اعلام کرد که به تلاش خود برای اطمینان از ثبات قیمت کالاها ، افزایش نظارت بر بازارهای آتی و بازارهای محلی و سرکوب فعالیت های غیرقانونی ادامه خواهد داد قیمت محصولات فولادی در مجتمع آهنی در اواخر بعد از ظهر روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه سقوط کرد.

به نقل از منابع خبری کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات چین افزود که قیمت کالاها باید پس از تلاش پکن برای خنک کردن بازار “به تدریج به یک محدوده معقول بازگردند”.

*** صادرات کویل نورد گرم

ارزیابی روزنه فست مارکت ها نشان داد شاخص صادرات کویل نورد گرم فولادی چین در روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه حدود ۹۱۳٫۱۶ دلار به ازای هر تن fob چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی نسبت به روز قبل  بدون تغییر باقی مانده است.

به نقل از متال بولتن قیمت صادرات کویل نورد گرم روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه  ثابت بود. بازرگانان و فولادسازان با توجه به تغییرات متوسط ​​قیمت های داخلی در آخر هفته ، پیشنهادهای خود را برای کویل نورد گرم بدون تغییر نگه داشتند.

تحلیل گران صنعت گزارش دادند پیشنهادات کارخانه های تولید فولاد در محدوده وسیعی بین ۹۳۰ دلار تا ۱۰۲۰ دلار فوب چین باقی مانده است. در حالی که برآورد خانه های تجاری برای دستیابی به معاملات SS400 به دلیل ارزان بودن منابع هند در بازار خارج از کشور ، کمتر بوده است.

*** زمزمه های بازار  

یک تاجر مستقر در تیانجین گفت: “تقاضا از جنوب شرقی آسیا به دلیل وضعیت بیماری Covid-19 در آنجا ضعیف بوده است. اما قیمت کالاهای چینی قرار است افزایش یابد. قیمت های داخلی کویل نورد گرم به دلیل کاهش تولید کارخانه ها در حال افزایش است. “

** معاملات آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

فعالان بازار گزارش دادند در روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه بیشترین معامله کویل نورد گرم با قیمت ۵۹۲۶ یوان در هر تن بسته شد. در حالی که قیمت کویل نورد گرم به قیمت پایانی در تاریخ ۱۶ ژوئن حدود ۲۶ یوان کاهش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی داخلی در ماه آوریل برابر ۵۵۶۱٫۴۳، در ماه می برابر ۵۹۰۰٫۲۸ و در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه  به ۵۹۱۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی در ماه آوریل برابر ۸۶۴٫۸۹، در ماه می برابر ۹۶۳٫۰۴ و در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵ دلار در هر تن fob چین بود که در روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه  به ۹۱۳٫۱۶ دلار در هر تن fob چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.