چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تعهد پکن کاهش همراه با ثبات قیمت کویل نورد گرم داخلی چین را رقم زد

شناسه : 51501 30 تیر 1400 - 13:00

به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه کاهش یافت. همچنین قیمت ها در بازار معاملات آتی به دنبال آخرین تعهد پکن به منظور اطمینان از ثبات قیمت کالاهای اصلی کاهش یافت.

تعهد پکن کاهش همراه با ثبات قیمت کویل نورد گرم داخلی چین را رقم زد
پ
پ

به نقل از منابع خبری قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه کاهش یافت. همچنین قیمت ها در بازار معاملات آتی به دنبال آخرین تعهد پکن به منظور اطمینان از ثبات قیمت کالاهای اصلی کاهش یافت.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم داخلی در چین شرقی (شانگهای) در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه ۵،۸۵۰-۵،۹۳۰ یوان (۹۰۳-۹۱۵ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به روز قبل حدود ۲۰-۳۰ یوان در هر تن کاهش داشته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد پس از واکنش فعالان بازار به تعهد تازه پکن به منظور اطمینان از ثبات قیمت کالاهای اولیه، بیشترین معامله قرارداد کویل نورد گرم در بورس اوراق بهادار شانگهای در اوایل صبح روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه به پایین ترین سطح یک هفته ای خود یعنی ۵۸۸۲ یوان در هر تن سقوط کرد.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) در روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه گفت که این کشور به تلاش های خود برای اطمینان از ثبات قیمت کالاها ، افزایش نظارت بر بازارهای آتی و بازارهای آزاد و سرکوب فعالیت های غیرقانونی ادامه خواهد داد.

به گفته منابع خبری قراردادهای روز سه شنبه این ضررها را جبران کرد به طوری که قیمت پایانی در روز سه شنبه کمی بالاتر از قیمت پایانی در  روز دوشنبه بود. همچنین منابع اعلام کردند که احساسات بازار با کاهش احتمالی تولید فولاد حمایت شد. یک معامله گر مستقر در هانگژو گفت که بحث در مورد اینکه چین قصد دارد تولید سالانه فولاد خام خود را به بیش از مقدار تولید در سال ۲۰۲۰ محدود کند ، بسیار گسترده است.

یک تاجر مستقر در تیانجین نقل کرد: کمبود برق در برخی مناطق به پیش بینی عرضه شدید فولاد و حمایت از قیمت ها افزود.

تحلیل گران صنعت نقل کردند فعالیت های معاملاتی در سراسر بازار کویل نورد گرم  در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه بهبود یافته است. منابع خبری اعلام کردند که قیمت های پایین تر کویل نورد گرم، مصرف کنندگان پایین دست و بازرگانان را ترغیب به خرید کویل نورد گرم می کند.

بازرگان مستقر در هانگژو افزود: با توجه به کمبود تقاضای فصلی و حاشیه سود ناچیز در بین مصرف کنندگان پایین دستی ، علاقه به خرید کویل نورد گرم نسبتاً ضعیف بود.

*** صادرات کویل نورد گرم

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه حدود ۹۲۰٫۴۴ دلار در هر تن fob چین بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی نسبت به روز قبل حدود ۷٫۲۸ دلار در هر تن افزایش یافته است.

منابع خبری نقل کردند که قیمت صادرات کویل نورد گرم فولادی در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه افزایش یافت ، زیرا چشم انداز صعودی قیمت ها باعث شد خانه های تجاری و فولادسازان پیشنهادات بالاتر خود را مطرح کنند.

به نقل از متال بولتن یک کارخانه شرقی کویل نورد گرم نوع  SS400 را با  قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب چین ارائه می دهد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم نسبت به دو هفته قبل که برابر ۹۲۰ دلار در هر تن بود حدود  80 دلار در هر تن افزایش داشته است. این کارخانه فروش صادرات را در طی هفته منتهی به روز ۱۳ ژوئیه متوقف کرده است.

فعالان بازار گزارش دادند کارخانه بزرگ دیگری در شمال چین پیشنهاد خود را برای کویل نورد گرم در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه برابر ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین تعیین کرد.

در این میان متال بولتن گزارش داد برآوردها از خانه های تجاری دامنه وسیعی داشت.

یک تاجر مستقر در شانگهای پیش بینی می کند که قیمت ۹۳۰ دلار برای هر تن fob چین قیمت قابل قبولی برای خریداران کویل نورد گرم در خارج از کشور باشد. این در حالی است که بازرگانانی که در بازارهای جنوب شرقی آسیا تمرکز دارند انتظار ندارند مشتریان خود بتوانند پیشنهادهای بالاتر از ۹۰۵ دلار در هر تن fob چین را برای کویل نورد گرم بپذیرند زیرا آنها می توانند منابع ارزان از هند و روسیه انتخاب کنند.

*** زمزمه های بازار

تاجر مستقر در تیانجین گفت: انتظار می رود هزینه های زیاد ، انتظارات برای کاهش قابل توجه تولید فولاد در نیمه دوم سال و تلاش های مستمر برای بهبود کیفیت هوا ، زیربنای قیمت فولاد باشد. به نظر می رسد قیمت فولاد در چین در نیمه دوم سال افزایش یابد و قیمت های صادراتی نیز قیمت های داخلی را دنبال خواهد کرد”.

معاملات آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

قرارداد معاملات آتی کویل نورد گرم در ماه اکتبر با قیمت ۵،۹۶۸ یوان در هر تن در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه بسته شد. این در حالی است که قیمت پایانی کویل نورد گرم نسبت به قیمت پایانی در روز دوشنبه حدود ۴۲ یوان در هر تن افزایش داشت.

چندین منبع خبری نقل کردند که کربن زدایی بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در روند تولید محصولات فولادی خواهد داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در ماه آوریل برابر ۵۵۶۱٫۴۳ ، در ماه می برابر ۵۹۰۰ و در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه  به ۵۸۹۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی در ماه آوریل برابر ۸۶۴٫۸۹، در ماه می برابر ۹۶۳٫۰۴ و در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵ دلار در هر تن fob چین بود که در روز سه شنبه ۲۰ ژوئیه  به ۹۲۰٫۴۴ دلار در هر تن  fob چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.