چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش ۱۲ درصدی قیمت سنگ آهن فاین واله در یکسال اخیر

شناسه : 51510 30 تیر 1400 - 16:00

همانطور که در آخرین گزارش تولید و فروش شرکت معدنی Vale که روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه منتشر شده است ، خلاصه ای از نتایج سنگ آهن شرکت معدنی Vale برزیل برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ارائه شده است.

افزایش ۱۲ درصدی قیمت سنگ آهن فاین واله در یکسال اخیر
پ
پ

همانطور که در آخرین گزارش تولید و فروش شرکت معدنی Vale که روز دوشنبه ۱۹ ژوئیه منتشر شده است ، خلاصه ای از نتایج سنگ آهن شرکت معدنی Vale برزیل برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ارائه شده است.

*** خلاصه گزارش

به نقل از متال بولتن میزان تولید سنگ آهن فاین در شرکت معدنی Vale در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۷۵٫۷ میلیون تن بوده است. این در حالی است که که نسبت به سال قبل ۱۲٪ و نسبت به سه ماهه اول سال  ۲۰۲۱ حدود ۱۱٫۳٪ افزایش داشته است.

شرکت معدنی واله گفت: تولید سنگ آهن فاین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱به دلایل زیر افزایش یافته است: ۱) حجم بیشتر Brucutu با افزایش تولید خوراک سینتر دارای سیلیس بالا با فرآوری خشک و با بهره گیری از یک فضای بسیار مناسب در بازار ؛ ۲) بهبود شرایط آب و هوایی در Serra Norte و عملکرد قوی در Serra Leste ؛ ۳) بهره وری بالاتر در Itabira ، با ارزیابی مجدد راه حل های مدیریت موقت باطله ؛ ۴) خریدهای شخص ثالث بالاتر ؛ و ۵) تولید فرآوری مرطوب در Fábrica در طول آزمایش برای از سرگیری عملیات در کارخانه بهره وری.

طبق گزارش ظرفیت شرکت معدنی واله به ۳۳۰ میلیون تن در سال افزایش یافت که عمدتا از طریق رسیدن به ظرفیت کامل Serra Leste صورت گرفته است.

تولید پلت به دلیل در دسترس بودن فصلی خوراک پلت نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ افزایش یافت. اگرچه هنوز با در دسترس بودن خوراک پلت از Itabira و Brucutu باز هم منابع محدود هستند.

حجم فروش سنگ آهن فاین و گندله سنگ آهن در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ حدود ۱۴٫۲ درصد افزایش داشته است.

*** میزان تولید سالانه در سه ماهه دوم منتهی به ماه ژوئن

تولید سنگ آهن

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان تولید سنگ آهن فاین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۷۵٫۷ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید سنگ آهن فاین نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۲٫۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی فست مارکت ها میزان تولید پلت سنگ آهن در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۸٫۰ میلیون تن بوده است. در حالی که میزان تولید پلت سنگ آهن نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ رشد ۱۳٫۳ درصدی داشته است.

فروش سنگ آهن

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان فروش سنگ آهن فاین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۷٫۲ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان فروش سنگ آهن فاین نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۳٫۱ درصد افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی فست مارکت ها میزان فروش پلت سنگ آهن در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۷٫۶ میلیون تن بوده است. در حالی که میزان فروش پلت سنگ آهن نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ رشد ۱۰٫۰  درصدی داشته است.

با توجه به ارزیابی فست مارکت ها مجموع میزان فروش سنگ آهن فاین و پلت سنگ آهن در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ برابر با ۷۴٫۹ میلیون تن بوده است. در حالی که مجموع میزان فروش سنگ آهن فاین و پلت سنگ آهن فاین نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ با افزایش حدود ۲۱٫۶  درصدی همراه بوده است.

*** راهنمای تولید در کل سال ۲۰۲۱

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان تولید سنگ آهن فاین در کل سال ۲۰۲۱ در محدوده ۳۱۵-۳۳۵ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید سنگ آهن فاین نسبت به کل سال ۲۰۲۰ بدون تغییر بوده است.

چندین منبع خبری نقل کردند که کربن زدایی بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در روند تولید محصولات فولادی خواهد داشت.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.