چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

شرکت BHP به رکورد اول تولید سنگ آهن دست یافت

شناسه : 51512 30 تیر 1400 - 14:00

خلاصه ای از بررسی عملیاتی شرکت BHP برای تولید و فروش سنگ آهن، مس و نیکل در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ که منتهی به ۳۰ ژوئن است در تاریخ سه شنبه ۲۰ ژوئیه منتشر شد.

شرکت BHP به رکورد اول تولید سنگ آهن دست یافت
پ
پ

خلاصه ای از بررسی عملیاتی شرکت BHP برای تولید و فروش سنگ آهن، مس و نیکل در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ که منتهی به ۳۰ ژوئن است در تاریخ سه شنبه ۲۰ ژوئیه منتشر شد.

*** خلاصه از گزارش شرکت BHP

شرکت معدنی BHP میزان تولید سنگ آهن خود را مطابق با رهنمودهای خود ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۱ تحویل داد که برابر ۲۴۵ تا ۲۵۵ میلیون تن بود.

BHP به رکورد تولید در سنگ آهن استرالیای غربی (WAIO) دست یافت ، که بازتاب رکورد تولید در Jimblebar و Mining Area C است که شامل رتبه اول سنگ آهن South Flank در ماه می می باشد.

South Flank طی سه سال آینده ظرفیت تولید خود را حدود ۸۰ میلیون تن در سال (مبنای ۱۰۰٪) افزایش می دهد. در این زمان متوسط ​​عیار سنگ آهن WAIO از ۶۱٪ به ۶۲٪ و نسبت کلی سنگ آهن لامپ از ۲۵ ٪ به ۳۰-۳۳ ٪ افزایش می یابد.

منبع Yandi  کاهش تولید خود را در پایان سال شروع کرده است در حالی که South Flank تولید خود را افزایش می دهد. انتظار می رود که انعطاف پذیری زنجیره تأمین با سطح تولید پایین تر برای چند سال بعد ادامه یابد.

تولید مس سالانه در شرکت BHP حدود ۵٪ نسبت به سال قبل کاهش یافته است. به گفته منابع خبری بیشترین دلیل این امر کاهش در Escondida  و Pampa Norte مستقر در شیلی است که ناشی از کاهش نیروی کار برای کنترل شیوع بیماری Covid-19 و همچنین پایین آمدن عیار سنگ آهن بوده است.

میانگین قیمت فروش مس در شرکت BHP برای ماه های ژانویه تا ژوئن در سال ۲۰۲۱  حدود ۴٫۳۴ دلار در هر پوند بود که ۸۲٪ رشد سالانه داشته است.

متوسط ​​قیمت فروش سنگ آهن در شرکت BHP در ماه های ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۲۱  به ۱۵۸٫۱۷ دلار در هر تن افزایش یافت که بیش از دو برابر در مدت مشابه سال گذشته است. این مقدار بیشترین افزایش قیمت در کل کالاهای BHP بود.

تولید سالانه سنگ آهن به لطف کسب رکورد تولید در سنگ آهن نوع Jimblebar و Mining Area C در منطقه Pilbara در استرالیای غربی، اندکی افزایش یافت.

*** میزان تولید سالانه در سه ماهه دوم منتهی به ماه ژوئن

کل تولید سنگ آهن

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان تولید سنگ آهن برای سال مالی ۲۰۲۱ حدود ۲۵۳٫۵ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید سنگ آهن نسبت به سال مالی ۲۰۲۰ حدود ۲٫۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی فست مارکت ها میزان تولید سنگ آهن در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۵٫۲ میلیون تن  بوده است. در حالی که میزان تولید سنگ آهن نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ افت ۲ درصدی داشته است.

تولید WAIO (سهم BHP)

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان تولید سنگ آهن در WAIO برای سال مالی ۲۰۲۱ حدود ۲۵۱٫۶ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید سنگ آهن نسبت به سال مالی ۲۰۲۰ حدود ۱٫۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی فست مارکت ها میزان تولید سنگ آهن در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۴٫۲ میلیون تن  بوده است. در حالی که میزان تولید سنگ آهن نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ افت ۴ درصدی داشته است.

تولید سنگ آهن در Samarco

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان تولید سنگ آهن در Samarco برای سال مالی ۲۰۲۱ حدود ۱٫۹ میلیون تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید سنگ آهن نسبت به سال مالی ۲۰۲۰ حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین با توجه به ارزیابی فست مارکت ها میزان تولید سنگ آهن در Samarco در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۱ میلیون تن  بوده است. در حالی که میزان تولید سنگ آهن نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

*** میزان تولید مس، سنگ آهن و نیکل از ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان تولید مس از ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ توسط شرکت BHP حدود ۱،۶۳۵،۷۰۰ تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید مس نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۵ درصد کاهش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی فست مارکت ها میزان تولید سنگ آهن از ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ توسط شرکت BHP حدود ۲۵۳٫۵ میلیون تن بوده است. در حالی که میزان تولید سنگ آهن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۲ درصدی داشته است.

با توجه به ارزیابی فست مارکت ها میزان تولید نیکل از ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ توسط شرکت BHP حدود ۸۹،۰۰۰ تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید نیکل نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد حدود ۱۱ درصدی داشته است.

ارزیابی فست مارکت ها نشان داد میزان تولید زینک از ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ توسط شرکت BHP حدود ۱۴۵،۰۸۹ تن بوده است. این در حالی است که میزان تولید زینک نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۶۴ درصد افزایش یافته است.

*** راهنمای تولید در سال مالی ۲۰۲۲

راهنمای تولید منتشر شده نشان داد میزان کل تولید سنگ آهن در سال ۲۰۲۲ برابر  249-259 میلیون تن خواهد بود.

همچنین طبق راهنمای تولید منتشر شده میزان تولید سنگ آهن WAIO (سهم BHP) در سال ۲۰۲۲ برابر  246-255 میلیون تن خواهد بود.

با توجه به راهنمای تولید منتشر شده میزان تولید سنگ آهن Samarco (سهم BHP) در سال ۲۰۲۲ برابر  4-3 میلیون تن خواهد بود.

راهنمای تولید منتشر شده نشان داد میزان کل تولید سالانه مس از ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ برابر  1.59-1.76 میلیون تن خواهد بود.

همچنین طبق راهنمای تولید منتشر شده میزان تولید سنگ آهن از ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ برابر ۲۴۹-۲۵۹ میلیون تن خواهد بود.

با توجه به راهنمای تولید منتشر شده میزان تولید نیکل از ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ برابر ۸۵،۰۰۰-۹۵،۰۰۰ تن خواهد بود.

*** میانگین سالانه قیمت های تحقق یافته

میانگین سالانه قیمت های تحقق یافته برای سنگ آهن در سال مالی ۲۰۲۱ برابر ۱۳۰٫۵۶ دلار به ازای هر تن مرطوب بر اساس fob استرالیا بود. این در حالی است که میانگین قیمت تحقق یافته سنگ آهن نسبت به سال قبل حدود ۶۹٪ افزایش یافته است.

همچنین میانگین سالانه قیمت های تحقق یافته برای سنگ آهن در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ برابر ۱۵۸٫۱۷ دلار به ازای هر تن مرطوب بر اساس fob استرالیا بود. در حالی که میانگین قیمت تحقق یافته سنگ آهن نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش حدود ۱۰۶٪ همراه بوده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.