یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ثبات قیمت قراضه فولادی وارداتی چین با توجه به فعالیت تجاری محدود

شناسه : 51536 31 تیر 1400 - 15:00

منابع به فست مارکت ها گفتند که قیمت قراضه فولادی وارداتی درجه یک HRS101 به چین در روز چهارشنبه ۲۱ ژوئیه در میان فعالیت های تجاری محدود ثابت بود.

ثبات قیمت قراضه فولادی وارداتی چین با توجه به فعالیت تجاری محدود
پ
پ

منابع به فست مارکت ها گفتند که قیمت قراضه فولادی وارداتی درجه یک HRS101 به چین در روز چهارشنبه ۲۱ ژوئیه در میان فعالیت های تجاری محدود ثابت بود.

به نقل از منابع خبری کارخانه های بزرگ تولید فولاد همچنان پیشنهادات کالاهای وارداتی را بسیار زیاد و منعکس کننده اصول بازار در چین می دانند. منابع اعلام کردند که با کاهش تولید فولاد تقاضا در بازار اسپات هم کاهش می یابد.

یک بازرگان مستقر در شرق چین به فست مارکت ها گفت: “اکنون زمان مناسبی برای انجام واردات قراضه فولادی چین نیست.”

در این میان متال بولتن گزارش داد خریداران چینی در روز چهارشنبه ۲۱ ژوئیه پیشنهادات خود را برای قیمت قراضه فولادی در محدوده ۵۴۰-۵۵۰ دلار  در هر تن cfr در شمال چین و ۵۳۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr در شرق چین حفظ کردند. اما در مقابل پیشنهادهای ۵۹۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین از مرکز قراضه ژاپن شنیده شد.

مرکز قراضه ژاپن پیشنهادات خود را برای قراضه فولادی در سطوح بالا حفظ کرده اند. این قیمت بالا به دلیل خرید عمده قراضه فولادی سنگین ژاپنی توسط کارخانه فولاد کره جنوبی با قیمت ۵۹۰ دلار به ازای هر تن cfr و ضایعات خرد شده ژاپنی با قیمت ۵۷۵ دلار به ازای هر تن cfr در اواخر هفته گذشته بوده است.

یک بازرگان قراضه فولادی مستقر در سنگاپور گفت: “اگر معاملات خالصی را با احتساب هزینه حمل و نقل انجام دهید، قیمت هر محموله قراضه فولادی معادل ۶۰۰ دلار در هر تن cfr شمال چین خواهد بود.”

فعالان اصلی بازار در روز چهارشنبه ۲۱ ژوئیه تخمین زدند که قیمت های عملی برای خریداران قراضه فولادی چین حدود ۵۴۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن cfr در شمال چین و ۵۳۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr  در شرق چین است.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد قیمت قراضه فولادی داخلی از نوع مواد فولادی بازیافتی سنگین، در روز چهارشنبه ۲۱  ژوئیه در محدوده ۵۳۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr چین بود. این ارزیابی قیمت ها را در بنادر در شرق چین در نظر می گیرد. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است.

منابع خبری اعلام کردند که خریداران خارج از چین به دنبال وخیم تر شدن بیماری همه گیر Covid-19 در جنوب شرقی آسیا به دنبال قیمت های پایین تر هستند. در حالی که برخی از فروشندگان نیز پیشنهادات خود را برای قیمت قراضه فولادی پایین آورده اند.

به نقل از متال بولتن خریداران تایوانی پیشنهادات خود را برای خرید قراضه فولادی حمل شده با کشتی های کانتینری از سواحل غربی ایالات متحده در روز چهارشنبه ۲۱ ژوئیه به حدود ۴۵۰-۴۵۳ دلار به ازای هر تن cfr تایوان کاهش دادند. این در حالی است که فروشندگان پیشنهادات خود را برای قیمت قراضه فولادی به ۴۵۲-۴۵۵ دلار به ازای هر تن cfr تایوان تقلیل دادند.

فعالان بازار گزارش دادند فروشندگان ژاپنی پیشنهادات خود را برای قیمت قراضه فولادی در محدوده ۴۸۵-۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr تایوان کاهش دادند. همچنین به گفته منابع خبری، معامله ای با قیمت ۴۵۰ دلار به ازای هر تن cfr تایوان در روز چهارشنبه ۲۱ ژوئیه توسط فروشنده ای با دید نزولی در بازار معاملات منعقد شد.

*** تحلیل میانگین قیمت های قراضه فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی داخلی چین در ماه آوریل برابر ۳۳۸۸ ، در ماه می برابر ۳۷۵۲٫۵ و در ماه ژوئن برابر ۳۷۰۵ یوان در هر تن بود که در روز  چهار شنبه ۲۱ ژوئیه  به ۳۷۵۰ یوان در هر تن رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.