یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت بیلت فولادی CIS در پایان هفته گذشته

شناسه : 51640 02 مرداد 1400 - 15:00

منابع به فست مارکت ها گفتند ، قیمت بیلت صادراتی از کشورهای مشترک المنافع در پایان هفته منتهی به روز جمعه ۲۳ ژوئیه افزایش یافت. به نقل از منابع خبری افزایش قیمت بیلت فولادی پس از روشن شدن چندین رزرو انجام شده برای بیلت فولادی با قیمت بالاتر اتفاق افتاد.

افزایش قیمت بیلت فولادی CIS در پایان هفته گذشته
پ
پ

منابع به فست مارکت ها گفتند ، قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مشترک المنافع در پایان هفته منتهی به روز جمعه ۲۳ ژوئیه افزایش یافت.  به نقل از منابع خبری افزایش قیمت بیلت فولادی پس از شفاف سازی صورت گرفته در چندین رزرو انجام شده برای بیلت فولادی با قیمت بالاتر اتفاق افتاد.

متال بولتن گزارش داد منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (Mena) از جمله کشور ترکیه و شورای همکاری خلیج فارس (GCC) به دلیل جشن های تعطیلات مذهبی اسلامی عید قربان در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۲۲ ژوئیه در بازار حضور نداشتند. در نتیجه تقاضای بیلت فولادی عمدتا از چین و آمریکای لاتین بود.

فعالان بازار گزارش دادند در اوایل هفته منتهی به روز جمعه ۲۳ ژوئیه ، یک محموله ۴۰۰۰۰۰-۵۰،۰۰۰ تنی بیلت فولادی از مبدا روسیه و بنادر خاور دور این کشور با قیمت ۷۲۵ دلار هر تن cfr فروخته شد. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل ۶۵۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه بود. هفته گذشته ، مشتریان در چین آماده پرداخت قیمت هایی معادل ۶۴۰-۶۴۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه برای بیلت فولادی بودند.

یک فروشنده مستقر در چین در روز جمعه ۲۳ ژوئیه گفت که گرید مواد مورد استفاده برای قیمت های اعلام شده از درجه اصلی بود، اگرچه یکی از منابع بازار گفت که به این ماده وانادیوم اضافه شده است. این ماده اضافه شده می تواند پرداخت هزینه اضافی را برای بیلت فولادی در بر داشته باشد.

با این حال این فروشنده یادآور شد که در پایان هفته قیمت های مناسب بیلت واردات در چین به دنبال پایین آمدن قیمت های آتی میلگرد فولادی کاهش یافت. تقاضا برای بیلت فولادی وارداتی به دلیل انتظارات برای کاهش شدید تولید در چین در نیمه دوم سال ، ثابت مانده است.

چندین منبع خبری اعلام کردند که مشتریان چینی در حال حاضر ۷۲۰ دلار در هر تن cfr برای واردات بیلت فولادی درجه یک پیشنهاد دادند. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل حدود ۶۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه می باشد.

فعالان بازار در روز جمعه ۲۳ ژوئیه گزارش دادند که فروش اخیر بیلت فولادی از اوکراین به برزیل و جمهوری دومنیکن شنیده شده است. منابع گفتند در مجموع ۸۰،۰۰۰ تن شمش فروخته شد ، اگرچه اطلاعات مربوط به قیمت پایه از منبعی به منبع دیگر متفاوت بود.

یک تاجر نقل کرد که قیمت ۶۵۰-۶۵۵ دلار در هر تن فوب برای بیلت فولادی شامل ۱۰ دلار در هر تن اضافی برای مواد اولیه بیلت فولادی است.

منبع تجاری دیگری اعلام کرد که قیمت پایه برای بیلت فولادی ۶۵۰-۶۵۵ دلار در هر تن فوب است. در حالی که منبع دیگری اعلام کرد که قیمت پایه از یکی از کارخانه ها ۶۶۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

بازرگان دیگری اعلام کرد: “در صورت عدم پذیرش ایت قیمت ها، فروشنده ها می توانند مقصد دیگری مانند چین را انتخاب کنند به طوری که به راحتی می تواند ۵۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ تن بار حمل کند.”

یکی از بازرگانان نقل کرد:  “هزینه حمل و نقل هنوز در فروش بیلت فولادی به آمریکای لاتین مسئله ساز است و قیمت نهایی محموله ها به آن بستگی دارد”.

ارزیابی روزانه فست مارکت ها نشان داد شاخص بیلت فولادی صادراتی در روز پنج شنبه ۲۲ ژوئیه حدود ۶۴۸ دلار به ازای هر تن fob دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی نسبت به روز قبل ۳ دلار به ازای هر تن افزایش داشته است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.