یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

توقف صادرات فولاد تخت چین در پی تغییر مالیات

شناسه : 51887 06 مرداد 1400 - 14:00
مالیات صادراتی برای فولاد تخت چین و تغییرات تخفیف مالیات بر ارزش افزوده باعث شد که فعالان بازار معاملات صادراتی را کاهش دهند.
توقف صادرات فولاد تخت چین در پی تغییر مالیات
پ
پ

به گزارش آرتان پرس، اعمال مالیات احتمالی بر صادرات فولاد تخت چین و همچنین تغییرات گفته شده در خصوص تخفیفهای وارده بر مالیات بر ارزش افزوده محصولات، معاملات صادراتی این کشور را بشدت با محدودیت روبرو کرده است.

در هفته های اخیر شایعاتی در مورد تغییرات زیاد در نرخ مالیات فولاد که ممکن است در تاریخ ۱ آگوست اعلام شود ، بوجود آمده است که باعث ایجاد تردید و سردرگمی بین صادرکنندگان گردیده است. منابع فعال بازار گفتند که تخفیف مالیات بر ارزش افزوده در کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه می تواند کاهش یابد یا به طور کلی حذف شود.

یک خریدار ویتنامی کویل نورد گرم در هفته منتهی به ۲۷ جولای به Fastmarkets گفت: “بسیاری از کارخانه های تولید فولاد چینی پیشنهاد قیمتی خود را ارائه نداده اند و یا برای عرض اندام کردن، تنها پیشنهادات بالایی را ارائه می دهند که در حقیقت قصد واقعی برای فروش ندارند.

*** فولاد تخت نورد گرم

بسیاری از کارخانه های بزرگ تولید فولاد قیمت فولاد تخت نورد گرم چین را تا ۱۰۰۰-۱،۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین ذکر کرده اند ، اگرچه پیشنهادهایی نیز با ۹۴۰-۹۶۰ دلار در هر تن فوب چین توسط کارخانه های کوچک شنیده شده است. اما بازرگانان چینی اعتقاد داشتند که در حال حاضر هیچ صادراتی برای فولاد تخت چین ندارند و منتظرند ببینند آیا در تاریخ ۱ آگوست تغییری در مالیات فولاد اعلام می شود یا نه. برخی اظهار داشتند که این تغییرات همچنین می تواند در ماه سپتامبر اعمال شود.

یک تاجر در شرق چین به Fastmarkets گفت: “با توجه به افزایش اخیر حجم صادرات فولاد ، میزان مالیات اعلام شده به سمت مقادیر واقعی‌تر تعدیل میگردد”

آمار چین از افزایش صادرات فولاد به میزان ۷۴٫۵ درصد در ژوئن ۲۰۲۱ به ۶٫۴۶ میلیون تن خبر داد ، در حالیکه کل صادرات آن بین ژانویه و ژوئن ۳۰٫۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

یکی دیگر از بازرگان در شرق چین گفت که محدود کردن صادرات ممکن است به طور کامل عرضه در بازار داخلی چین را تضمین نماید. این منبع همچنین گفت: “صادرات تنها قسمت کمی از عرضه کلی چین را شامل می شود.

بسیاری از معامله گران در بازار حضور ندارند و ترجیح می دهند قبل از ورود به معامله منتظر اخبار تایید شده بیشتری درباره هر گونه تغییر مالیات جدید باشند.

یک بازرگان سوم در شرق چین روز سه شنبه ۲۷ جولای به Fastmarkets گفت: “برخی از کارخانه های تولید فولاد اکنون ملزم به گزارش داده های صادراتی خود هستند ؛ بنابراین دولت، نسبت به صادرات احتیاط بیشتری خواهد داشت.” منابع متعددی بیان کردند که به دلیل عدم اطمینان ناشی از تغییرات بالقوه در مالیات فولاد ، خریداران در خارج از کشور نیز از خرید صرف نظر کرده اند. در این بین، Iron & Steel مستقر در لیائونینگ ، پیشنهاد خود را برای کویل نورد گرم تولید آگوست / حمل و نقل سپتامبر ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب اعلام کردند.

*** کویل نورد سرد

هیچ پیشنهادی برای فولاد تخت نورد سرد چین ذکر نشده است ، اما گفته شده که راه برای مذاکره باز است. منابع بازار معاملات محدود کویل نورد سرد را ۹۲۵-۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین گزارش کردند. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات فولاد تخت نورد سرد چین در روز سه شنبه ۲۷ جولای ۹۲۵-۹۳۰ دلار به ازای هر تن بود که از ۲۰ جولای ۵-۲۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

*** کویل گالوانیزه گرم

قیمت معاملات کویل گالوانیزه گرم با سطح ۹۵۰-۹۶۰ دلار به ازای هر تن فوب چین با کره جنوبی انجام شده است. یک معامله گر در شرق چین روز سه شنبه ۲۷ جولای به Fastmarkets گفت: “سود معاملات اکنون کم است و جبران خسارات ناشی از هرگونه تخفیف مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات های صادراتی جدید کار دشواری خواهد بود.” ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات فولاد تخت گالوانیزه چین در روز سه شنبه ۹۶۰-۱۰۰۰ دلار در هر تن بود که ۱۰ دلار در هر تن نسبت به ۲۰ جولای کاهش داشت. گروه Hoa Phat و Dexin Steel هر دو در تلاشند تا ظرفیت تولید فولاد تخت نورد گرم خود را افزایش دهند.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.