یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش تولید قراضه فولادی چین با توجه به افت تقاضا

شناسه : 51904 06 مرداد 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت واردات قراضه فولادی به چین با گرید HRS101 در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه بدون تغییر باقی ماند. اما کاهش تولید فولاد باعث کاهش تقاضای قراضه فولادی در بازار اسپات شد.

کاهش تولید قراضه فولادی چین با توجه به افت تقاضا
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت واردات قراضه فولادی به چین با گرید HRS101 در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه بدون تغییر باقی ماند. اما کاهش تولید فولاد باعث کاهش تقاضای قراضه فولادی در بازار اسپات شد.

یک کارخانه چینی مستقر در استان هبی به متال بولتن اعلام کرد: “محدودیت های تولید فولاد خام اخیراً تقاضای ما برای قراضه فولادی را به حداقل رسانده است.”

یک کارخانه دیگر فعال در استان هبی بیان کرد: “ما از ماه آینده میزان تولید خود را کاهش خواهیم داد ، بنابراین در صورت لزوم مواد اولیه مورد نیازمان را خریداری می کنیم. از طرفی، قیمت خرید قراضه فولادی داخلی در طی این هفته کاهشی گزارش شده است، بنابراین پیشنهاد ما برای قراضه فولادی وارداتی نیز کاهش می یابد. “

*** ارزیابی ها و پیشنهادات قیمتی

به نقل از یکی از بازرگانان بزرگ چینی، طی هفته گذشته قیمت های قراضه فولادی داخلی چین با اندکی افزایش همراه بوده است. اما کاهش قیمت در بازار آتی آهن و فولاد در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه به معنای کاهش قیمت های تعیین شده کارخانه ها برای واردات خواهد بود.

ارزیابی روزانه کارشناسان متال بولتن نشان میدهد قیمت قراضه فولادی از نوع مواد فولادی بازیافتی سنگین، در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه در محدوده ۵۳۰-۵۵۰ دلار در هر تن cfr چین بود. (باید توجه داشت که متال بولتن در ارزیابی خود قیمت های موجود در بنادر شرق چین را در نظر می گیرد، این در حالی است که به گفته منابع خبری، قیمت قراضه فولادی نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است.)

یکی از فعالان بازار قراضه چین در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه در مصاحبه با متال بولتن بیان کرد: خریداران در شمال چین، موافق پرداخت ۵۳۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr برای قراضه فولادی هستند. در حالی که به گفته منابع خبری قیمت توافق شده در شرق چین نیز در محدود ۵۲۵-۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr قرار گرفته است. اینها در صورتی است که متال بولتن در گزارش خود بیان کرده است که در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه هیچ پیشنهاد جدیدی برای قراضه فولادی چین شنیده نشده است. تنها آخرین پیشنهادها مربوط به ژاپن بوده است که برای خرید قراضه فولادی سنگین (HS) در روز دوشنبه ۲۶ ژوئیه با قیمت ۶۰۰ دلار به ازای هر تن cfr چین ارائه شده است.

فعالان اصلی بازار معتقد بودند که حداکثر قیمت برای قراضه فولادی که بتواند خریداران را به پای معامله بکشاند در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه ۵۴۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن cfr در شمال چین است. از طرفی بر طبق گفته برخی دیگر از فعالان، حداکثر قیمت عملیاتی در شرق چین برابر ۵۳۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن cfr در شرق چین خواهد بود.

به نقل از یکی از خریداران ژاپنی، تقاضای کنونی قراضه از سوی کشورهای ژاپن و کره جنوبی صورت میگیرد. این خریداران قیمت ۶۴۰۰۰ پوند (۵۸۰٫۰۲ دلار) در هر تن fob ژاپن برای HS و حتی قیمت های بالاتر برای Shindachi را پیشنهاد دادند. این منبع همچنین افزود: “با این اوصاف اگر قیمت قراضه فولادی ۶۴۰۰۰ پوندی را به صورت cfr در نظر بگیریم ، بالاتر از ۶۰۰ دلار در هر تن cfr خواهد بود و این باعث می شود پیشنهادهای خریداران چینی بی معنی باشد.

به طور کلی، اغلب فعالان بازار از کاهش قیمت قراضه فولادی در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه در سایر کشورهای آسیایی ، متعجب شده اند. بخصوص که این کاهش قیمت همراه با افزایش سریع قیمت بیلت فولادی وارداتی در چین و جنوب شرقی آسیا اتفاق افتاد.

متال بولتن در تکمیل گزارش خود بیان کرد که در ویتنام پیشنهادات عمده قراضه فولادی H2 ژاپنی در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه با قیمت ۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده می شود. اما قیمت آن برای خریداران بسیار بالا و برای معامله برخی از فروشندگان بسیار پایین بود. از سوی دیگر یک مرکز بازرگانی محلی سنگاپور برای قراضه فولادی H2 ژاپنی رقمی در حدود ۴۳۰ دلار در هر تن فوب پیشنهاد داده است که قیمت اعلام شده زیر قیمت پیشنهادی اکثر صادرکنندگان ژاپنی برای این نوع قراضه فولادی است.

خریداران تایوانی نیز در این هفته موفق شده اند به ازای هر تن برای خرید قراضه فولادی توسط یک کارخانه بزرگ تولید فولاد ۱۰٫۶۸ دلار تخفیف بیشتر بگیرند.

*** سخن پایانی

پیشنهادات قیمتی از سوی خریداران برای قراضه فولادی تایوان در محدوده ۴۴۰-۴۴۵ دلار به ازای هر تن cfr تایوان بود. در حالی که پیشنهادهای ارائه شده از سوی فروشندگان برای قراضه فولادی تایوان با قیمت ۴۵۰-۴۵۳ دلار با هر تن cfr تایوان شنیده شده است.

همچنین، پیشنهادات عمده برای فروش قراضه فولادی نوع H1 و H2 ژاپنی (۵۰:۵۰) در روز سه شنبه ۲۷ ژوئیه در قیمت ۴۷۰ دلار به ازای هر تن cfr تایوان گزارش شد.

*** تحلیل میانگین قیمت های قراضه فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی چین در ماه آوریل برابر ۴۸۸٫۴۰ ، در ماه می برابر ۵۱۶٫۹۴ و در ماه ژوئن برابر ۵۲۴٫۸۸ دلار در هر تن cfr چین بود که در روز  سه شنبه ۲۷ ژوئیه  به ۵۴۰ دلار در هر تن cfr چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.