چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

نگاهی تحلیلی به صنعت فولاد آلمان در نیمه نخست سال ۲۰۱۷

شناسه : 5208 03 آبان 1396 - 13:48

آلمان بزرگترین تولید‌کننده فولاد در اتحادیه اروپا و هفتمین فولاد ساز بزرگ دنیا است. میزان تولید فولاد این کشور در سال گذشته میلادی حدود ۴۲.۱ میلیون تن گزارش شد.

پ
پ

همچنین باید خاطرنشان ساخت این کشور پنجمین صادرکننده بزرگ محصولات فولادی در سراسر دنیا شناخته می‌شود. رقم کل صادرات این کشور در سال گذشته به ۲۴.۹ میلیون تن رسید؛ یعنی ۵۹.۲ درصد از تولید فولاد خام تحت عنوان مصنوعات این فلز صادر شدند.

با گذشت ۹ ماه از شروع سال ۲۰۱۷، بررسی عملکرد واحدهای تولیدی صنعت فولاد در کشورهای بزرگ تولیدکننده این محصول خالی از لطف نیست. این آمارها حکایت از آن دارد که آلمان در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷، حدود ۱۳.۳ میلیون تن فولاد و مصنوعات آن را صادر کرد. این رقم در سال گذشته و در مدت زمان مشابه یاد شده حدود ۱۲.۹ میلیون تن گزارش شد؛ یعنی صادرات این کشور در سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۶، از رشد ۳ درصدی برخوردار بود.

در ۶ ماه نخست سال جاری، بیش از ۷۰ درصد این صادرات تنها به مقصد ۱۰ کشور انجام گرفت. ۱۴ درصد این مصنوعات به فرانسه صادر شدند و لهستان با دریافت ۱۰ درصد این مصنوعات آلمانی در رتبه دوم قرار گرفت. ایتالیا، هلند، بلژیک، جمهوری چک، استرلیا، ایالات متحده، اسپانیا و انگلیس نیز در رده‌های بعدی جای گرفتند. گفتنی است که در دوره یاد شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، ارزش صادرات به همه این کشورها افزایش یافت. در عین حال حجم صادرات به فرانسه، هلند، استرالیا، اسپانیا و انگلیس نیز کاهش یافت.

همچنین گفتنی است که بزرگترین فولادساز این کشور، تیسن‌کروپ (ThyssenKrupp) محسوب می‌شود که مصنوعاتی چون نوار، ورق، محصولات پوشش داده شده، فولادهای زنگ‌نزن و… را تولید می‌کند. شرکت آرسلورمیتال (ArcelorMittal)، بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان، در آلمان نیز فعالیت می‌کند؛ به‌طوری که واحدهای فولادسازی این شرکت در آلمان دومین ظرفیت بزرگ فولادسازی آلمان را تشکیل می‌دهد. در واحد فولادسازی این شرکت، محصولات تخت طویل و لوله تولید می‌شوند. سالزگیتر (Salzgitter) سومین شرکت بزرگ فولادی آلمان است که به تولید محصولاتی چون ورق‌های فولادی، نوار، لوله و … می‌پردازد. هوتنورک‌کروپ (Hüttenwerke Krupp Mannesmann) یا به اختصار HKM، از ظرفیت تولید به‌مراتب پایین‌تری نسبت به واحدهای قبلی برخوردار است اما همچنان چهارمین فولادساز بزرگ شناخته می‌شود و محصولات نیم‌ساخته فولادی تولید می‌کند. سارزتال (Saarstahl) نیز با تولیداتی چون محصولات نیمه تمام، میله، نوار و … در جایگاه پنجم قرار دارد.

 میزان تولید فولاد خام و صادرات مصنوعات فولادی آلمان را در نیمه نخست ۲ سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ 

حجم تولید در ۲ زمان یاد شده، بسیار نزدیک به هم است به‌طوری که در نیمه نخست سال ۲۰۱۷، تنها افزایش ۱.۷ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۶ تجربه کرد. باید خاطرنشان ساخت که صادرات در سال ۲۰۱۶، سهم ۵۱.۹ درصدی از تولید را در اختیار داشت، در حالی که صادرات این ماده در سال جاری به ۵۹.۹ درصد از کل تولید این کشور افزایش یافت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

1 دیدگاه برای “نگاهی تحلیلی به صنعت فولاد آلمان در نیمه نخست سال ۲۰۱۷”
  1. المان رو دوست دارم
    المان منو دوست نداره
    ماشین منو دزدیدند
    اسناد منو دزدیدند و بردند المان