یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

روند نزولی فولاد تخت نورد شده CIS، فعالیت در بازار صادراتی را کمرنگ کرد

شناسه : 52432 13 مرداد 1400 - 11:00

در هفته ای که گذشت، قیمت فولادهای نورد شده منطقه CIS، با وجود از سرگیری ورود تقاضا به بازار صادراتی، روند نزولی طی کردند. هر چند روند نزولی حاکم در بسیاری از محصولات تخت، عامل کمرنگ شدن تقاضا بود.

روند نزولی فولاد تخت نورد شده CIS، فعالیت در بازار صادراتی را کمرنگ کرد
پ
پ

در هفته ای که گذشت، قیمت فولادهای نورد شده منطقه CIS، با وجود از سرگیری ورود تقاضا به بازار صادراتی، روند نزولی طی کردند. هر چند روند نزولی حاکم در بسیاری از محصولات تخت، عامل کمرنگ شدن تقاضا بود اما ارزیابی هفتگی متال بولتن تا روز دوشنبه (۲ آگوست) از قیمت صادراتی فوب فولاد تخت نورد گرم شده حوزه سی آی اس، ۹۱۵ الی ۹۲۵ دلار در هر تن گزارش شد که نسبت به هفته گذشته خود، کاهش ۵ دلاری در سقف قیمت نشان داده است.

در همین راستا، فولاد تخت نورد گرم CIS، فروخته شده از مبدا روسیه به ترکیه ۹۴۰-۹۵۰ دلار در هر تن Cfr یا همان ۹۱۵-۹۲۵ دلار در هر تن فوب شنیده شد. البته در میان پیشنهادات فروشندگان در این حوزه، رقم های بالاتری هم شنیده می‌شد که به عنوان مثال یکی از تامین کنندگان روسی قیمت ۹۳۰ دلار در هر تن فوب را در نظر گرفته بود و منبع دیگری اما این‌بار از اوکراین، قیمت فروش فولاد تخت ضخیم بار CIS را ۹۲۰ الی ۹۲۵ دلار اعلام کرده بود. بر طبق گزارشات رسیده، بیشتر پیشنهادات از مبدا CIS به مقصد ترکیه دیده شد که نشان می‌دهد ترک ها رسما از تعطیلات عید قربان خارج شده و در بازار فعال تر از قبل دیده میشوند اما همچنان تقاضا پایین است.

به مقصد مصر نیز پیشنهاداتی به ثبت رسیده است. از جمله اینکه منابع اوکراینی محموله با وزن های مختلف کویل نورد گرم خود را در حدود ۹۲۰ تا ۹۳۰ دلار در هر تن فوب اعلام کردند، در حالی که منابعی روسی همین محموله را با ۹۲۰ دلار در هر تن می‌فروختند.

*** فولاد تخت | کویل نورد سرد CIS

ارزیابی های هفتگی متال بولتن برای قیمت فوب دریای سیاه در محصول ورق کویل نورد سرد CIS نسبت به هقته قبل ثابت و در بازه ۱۰۳۰-۱۰۵۰ دلار در هر تن فوب بود. اما پیشنهادات فروشندگان روسی کف قیمت را کمی بالاتر در نظر گرفته بودند و بازه ۱۰۴۰ تا ۱۰۵۰ را به خریداران اعلام میکردند. با اینحال، متال بولتن کمترین بازه قیمتی اعلام شده در مجله خود را با توجه به پیشنهادات اوکراینی ها که ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب شنیده میشد، در نظر گرفته بود.

*** فولاد تخت | ورق های فولادی ضخیم بار و سنگین

قیمت ارزیابی شده برای صفحات سنگین (ضخیم) فولادی حوزه CIS که ضخامت های آنها بین ۸ تا ۵۰ میل است، در حدود ۹۹۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه اعلام شد اما در نظر داشته باشید که این قیمت نیز نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بوده است چرا که فعالیت در این بخش نسبتا کمرنگ بوده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.