یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت بیلت فولادی CIS با پیشنهادات پایین خریداران

شناسه : 52616 16 مرداد 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی که از کشورهای مشترک المنافع (CIS) صادر می شود در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۵ آگوست کاهش یافت. به گفته منابع خبری کاهش قیمت بیلت فولادی CIS به به دلیل چندین پیشنهاد ارائه شده با قیمت کم از طرف مشتریان ترکیه ای و چینی اتفاق افتاد.

کاهش قیمت بیلت فولادی CIS با پیشنهادات پایین خریداران
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت شمش فولادی که از کشورهای مشترک المنافع (CIS) صادر می شود در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۵ آگوست کاهش یافت. به گفته منابع خبری کاهش قیمت بیلت فولادی CIS به دلیل چندین پیشنهاد ارائه شده با قیمت کم از طرف مشتریان ترکیه ای و چینی اتفاق افتاد.

*** شنیده ها و ارزیابی های مختلف از قیمت بیلت CIS

یک منبع خبری گزارش داد در اوایل هفته ، اطلاعاتی مبنی بر فروش محموله ۲۰۰۰۰ تنی بیلت فولادی ۳sp از مبدا اوکراین به لیبی با قیمت ۶۹۰ دلار به ازای هر تن cfr منتشر شد. به گفته این منبع ، قیمت این محموله بیلت فولادی معادل ۶۴۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود.

به نقل از چندین منبع خبری، رزروهای محموله های هفته آتی، طی هفته قبل انجام شده است. برخی منابع اشاره کردند که قیمت ۶۴۵ دلار به ازای هر تن فوب با توجه به پیشنهادات کمتر مشتریان ترکیه ای و چینی برای بیلت فولادی صادراتی دیگر قابل اجرا نیست.

یک منبع تجاری نیز اشاره کرد که در روز پنج شنبه ۵ آگوست محموله کوچکی از بیلت فولادی با مبدا اوکراین به قیمت ۶۶۰ دلار به ازای هر تن فوب به اتیوپی فروخته شد. با این حال ، با توجه به حجم کم محموله (تنها ۵۰۰۰ تن) و با توجه به اینکه کشور اتیوپی قیمت بالاتری را برای بیلت فولادی پرداخت می کند ، این معامله از ارزیابی Fastmarket حذف شد.

در این میان متال بولتن گزارش داد در پی کاهش قیمت قراضه وارداتی ، مشتریان ترک (اهل ترکیه) به تدریج و در طول هفته قیمت پیشنهادی بیلت فولادی وارداتی را کاهش دادند.

منابه خبری بازار فولاد در کشور ترکیه در روز چهارشنبه ۴ آگوست اعلام کردند که قیمت ۶۳۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه می تواند برای بیلت فولادی تامین شده از کشورهای مستقل مشترک المنافع، قیمت مناسبی باشد. این در حالی است که در روز پنجشنبه ۴ آگوست ، پیشنهادات ۶۲۰-۶۲۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه برای بیلت فولادی CIS شنیده شد.  

تحلیل گران صنعت گزارش دادند که عدم حمایت مشتریان چینی بر قیمت بیلت فولادی صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع تأثیر می گذارد. به نقل از Fastmarkets در روز چهارشنبه ۴ آگوست ، حداکثر پیشنهادات برای قیمت بیلت فولادی صادراتی  CIS در محدوده ۶۹۰-۶۹۵ دلار به ازای هر تن cfr اعلام شد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی معادل ۶۲۰-۶۲۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود.

منابع خبری اعلام کردند که حداقل قیمت قابل استفاده برای کارخانه ها بسیار بالاتر است. کارخانه ها در روز پنج شنبه ۵ آگوست  قیمت ۶۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه را برای بیلت فولادی مناسب می دانند. منابع خبری افزوده اند که برخی از پیشنهادات کارخانه ها برای قیمت بیلت فولادی CIS در محدوده ۶۶۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن فوب باقی مانده است.

ارزیابی Fastmarkets  نشان داد قیمت بیلت فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنجشنبه ۵ آگوست حدود ۶۴۳ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی صادراتی CIS  نسبت به روز قبل ۴ دلار در هر تن و نسبت به هفته قبل ۷ دلار در هر تن کاهش یافته بود.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی صادراتی چین در ماه می برابر ۶۷۸٫۱۱ ، در ماه ژوئن برابر ۶۴۵٫۶۸ و در ماه ژوئیه برابر ۶۴۱٫۲۳ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  پنج شنبه ۵ آگوست به ۶۴۳ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.