یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت بیلت ترکیه همراه با افت قیمت قراضه و تقاضا

شناسه : 52618 16 مرداد 1400 - 17:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از منابع خبری در روز پنج شنبه ۵ آگوست قیمت بیلت فولادی ترکیه در هفته گذشته به دلیل رکود ارزش قراضه فولادی و تقاضای ضعیف از طرف مشتریان موجود در بازار کاهش یافته است.

کاهش قیمت بیلت ترکیه همراه با افت قیمت قراضه و تقاضا
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از منابع خبری در روز پنج شنبه ۵ آگوست قیمت شمش بیلت فولادی ترکیه در هفته گذشته به دلیل رکود ارزش قراضه فولادی و تقاضای ضعیف از طرف مشتریان موجود در بازار کاهش یافته است.

منابع خبری گزارش دادند تولیدکنندگان فولاد ترکیه در روز سه شنبه ۳ آگوست رزرو قراضه فولادی خود را پس از یک وقفه کوتاه از سر گرفتند. به نقل از منابع خبری تولید کنندگان ترکیه از قیمت های پایین تر برای قراضه فولادی استفاده کردند.

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت قراضه فولادی نوع  HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا اروپای شمالی در روز چهارشنبه ۴ آگوست برابر ۴۵۵٫۸۱ دلار در هر تن cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی نسبت به تاریخ ۲۸ ژوئیه که برابر ۴۶۸٫۳۳ دلار در هرتن بود، کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند کاهش هزینه های قراضه فولادی باعث شد کارخانه های ترکیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) پیشنهادات خود را برای خرید بیلت فولادی در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۵ آگوست کاهش دهند.

به نقل از متال بولتن تامین کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع پیشنهادات خود را در مورد قیمت بیلت فولادی برای مشتریان مستقر در ترکیه به ۶۷۰-۶۸۵ دلار در هر تن cfr کاهش داده اند. این در حالی است که قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی نسبت به هفته قبل که برابر ۶۷۵-۶۸۵ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

چندین منبع خبری اعلام کردند که خریداران مستقر در ترکیه محدوده قیمت ۶۴۰-۶۵۰ دلار در هر تن cfr را برای بیلت فولادی ترکیه پیشنهاد می دهند.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets شاخص بیلت فولادی وارداتی در روز پنجشنبه ۵ آگوست در محدوده ۶۵۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که به گفته منابع قیمت بیلت فولادی وارداتی نسبت به هفته قبل که برابر  655-675 دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

تحلیل گران صنعت نقل کردند کارخانه های تولید فولاد در ترکیه نیز پیشنهادات خود را برای بیلت فولادی موجود در بازارهای داخلی در طی هفته منتهی به روز پنجشنبه ۵ آگوست کاهش دادند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در روز جمعه ۶ آگوست ۶۷۰-۶۸۰ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه نسبت به هفته قبل که برابر ۶۷۷-۶۸۲ دلار در هر تن بود با کاهش رو به رو بوده است.

منابع خبری مستقر در ترکیه اعلام کرد که قیمت بیلت فولادی در بخش صادرات در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۵ آگوست ثابت بود.  به گفته منابع خبری در روز پنجشنبه ۵ آگوست فقط یک معامله با قیمت ۷۸۰ دلار برای هر تن فوب برای صادراتی بیلت فولادی ترکیه به ایالات متحده شنیده شد.

در این میان متال بولتن گزارش داد پیشنهادات بیلت فولادی ترکیه در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۵ آگوست در محدوده ۶۷۵-۶۸۰ دلار برای هر تن فوب باقی ماند.

با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets بیلت فولادی صادراتی در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۵ آگوست در محدوده ۶۷۵-۶۸۰ دلار در هر تن فوب ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت بیلت فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه در ماه می برابر ۶۸۵ ، در ماه ژوئن برابر ۶۶۹٫۳۸ و در ماه ژوئیه برابر ۶۶۹ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز  پنج شنبه ۵ آگوست به ۶۶۰ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

همچنین با توجه به ارزیابی فعالان بازار که میانگین قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در ماه می برابر ۷۰۱ ، در ماه ژوئن برابر ۶۸۹٫۳۸ و در ماه ژوئیه برابر ۶۸۴٫۴۰ دلار در هر تن exw ترکیه بود که در روز  پنج شنبه ۵ آگوست به ۶۷۵ دلار در هر تن exw ترکیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.