یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت بیلت فولادی چین

شناسه : 52641 17 مرداد 1400 - 10:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازیابی کوتاه مدت قیمت بیلت فولادی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۶ آگوست به منظور افزایش واردات در بازارهای جنوب شرقی آسیا انجام شده است.

کاهش قیمت بیلت فولادی چین
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، بازیابی کوتاه مدت قیمت بیلت فولادی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۶ آگوست به منظور افزایش واردات در بازارهای جنوب شرقی آسیا انجام شده است.

به گفته منابع خبری ، پس از آشفتگی در روزهای ابتدای هفته قبل در بازارهای معاملات آتی آهن ، خریداران چینی در روز چهارشنبه ۴ آگوست به بازار بازگشتند و تنها تعداد کمی محموله رزرو کردند.

*** قیمت معاملات بیلت از منابع مختلف به چین

فعالان بازار اعلام کردند که در روز جمعه ۶ آگوست بیلت فولادی ۱۵۰ میلی متری ۳sp کوره بلند اندونزی با قیمت ۷۰۵-۷۱۰ دلار به ازای هر تن cfr چین فروخته شد. همچنین متال بولتن گزارش داد که یک معامله برای بیلت فولادی کوره القایی ویتنامی (IF) نیز با قیمت ۶۹۵ دلار به ازای هر تن cfr چین در روز جمعه ۶ آگوست شنیده شده است. اما به نقل از منابع خبری، فروش و معاملات اخیر منجر به جهش دیگری در قیمت پیشنهادی بیلت فولادی نشد.

از طرفی، متال بولتن گزارش داد که در روز جمعه ۶ آگوست بیلت فولادی ۱۵۰ میلیمتری ۳sp از ویتنام با قیمت ۷۱۰ دلار در هر تن cfr چین عرضه شد. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی نسبت به هفته قبل ۱۰ دلار در هر تن کاهش داشت.

یک منبع تجاری مستقر در چین در روز جمعه ۶ آگوست گفت که خریدار محموله اندونزی یک شرکت تجاری است که سابقه طولانی در بازار دارد. اما قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی حتی برای یک شرکت با سابقه نیز گران است.

یک معامله گر بیلت فولادی مستقر در سنگاپور در روز جمعه ۶ آگوست نقل کرد که قیمت ۷۱۰ دلار در هر تن cfr برای بیلت فولادی قیمت عاقلانه ای نیست. وی افزود که قیمت ۶۹۵ دلار در هر تن cfr چین بالاترین رقمی است که او در روز جمعه برای خرید بیلت فولادی پرداخت خواهد کرد.

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی وارداتی  در روز جمعه ۶ آگوست در محدوده ۶۹۵-۷۱۰ دلار در هر تن cfr چین بود. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت بیلت فولادی نسبت به هفته قبل که برابر ۷۲۰-۷۳۰ دلار در هر تن بود حدود ۲۰-۲۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند سه مناقصه برای بیلت فولادی صادراتی هند در طول هفته منتهی به روز جمعه ۶ آگوست برگزار شد. در این مناقصات هدف فروشندگان برای بیلت فولادی ۱۵۰ میلیمتری ۳sp در محدوده  625-635 دلار در هر تن فوب بود. منابع خبری اعلام کردند که مناقصه ها پس از پیشنهاد قیمت ۶۰۰ دلار به در هر تن فوب برای بیلت فولادی بی نتیجه ماند.

*** بالا بودن قیمت ها برای بیلت فولادی جنوب شرقی آسیا

متال بولتن گزارش داد که جو بازارهای وارداتی جنوب شرقی آسیا بدتر از چین است. محدودیت شدیدتر که از تاریخ ۶ آگوست در مانیلا اعمال می شود ، تقاضای بازار را نیز کاهش خواهد داد.

یک منبع معامله گر فیلیپینی نقل کرد: “هیچ پیشنهاد خریدی برای بیلت فولادی شنیده نشده است. بازار واقعاً شرایط بدی دارد زیرا ما در یک قرنطینه سخت قرار داریم.”

یک منبع کارخانه مستقر در فیلیپین گفت: “ما فقط در حاشیه بازار بوده و بازار را تماشا می کنیم  زیرا قیمت های ذکر شده برای بیلت فولادی در بازار بسیار بالا است”. وی افزود که بیلت فولادی کوره القایی (IF) نوع ۳sp  در هفته آینده با قیمت ۶۷۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا ارائه می شود. این در حالی است که بیلت فولادی نوع ۵sp بدون حضور روسیه در بازار گران تر خواهد بود.

یک منبع تجاری مستقر در ژاپن در روز جمعه ۶ آگوست گزارش داد هیچ خریداری نمی تواند بیش از ۶۸۵-۶۹۵ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا برای بیلت فولادی ۵sp پرداخت کند. چندین منبع دیگر نیز اعلام کردند که ۶۹۰ دلار در هر تن cfr حداکثر قیمت قابل استفاده برای چنین محموله هایی خواهد بود.

ارزیابی Fastmarkets نشان داد بیلت فولادی وارداتی در روز جمعه ۶ آگوست در محدوده ۶۸۵-۶۹۵ دلار در هر تن cfr مانیلا قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی نسبت به روز قبل که برابر ۶۹۰-۷۰۰ دلار در هر تن بود حدود ۵ دلار در هر تن کاهش یافته است. همچنین به نقل از منابع خبری قیمت بیلت فولادی وارداتی نسبت به هفته قبل که برابر ۷۱۰-۷۳۰ دلار در هر تن بود با کاهش حدود ۲۵-۳۵ دلار در هر تن همراه بوده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد اگرچه هیچ معامله جدیدی در بازارهای جنوب شرقی آسیا برای بیلت فولادی شنیده نشده است، اما بیلت فولادی کوره بلند BF نوع  5sp  هندی طی هفته گذشته با قیمت ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr اندونزی معامله شد. این قیمت اعلام شده معادل ۷۲۰ دلار در هر تن cfr فیلیپین می باشد.

یک منبع تجاری مستقر در آسیای جنوبی بیان کرد که برخی از فروشندگان هندی به دنبال فروش بیشتر بیلت فولادی به آسیا هستند. زیرا در بازارهای غربی معاملات کمتری انجام می شود. وی افزود که فروشندگان مستقر در دریای سیاه نیز با توجه به کاهش فروش به آمریکای لاتین در موقعیت مشابهی قرار می گیرند.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی چین در ماه می برابر ۷۱۳٫۱۳ ، در ماه ژوئن برابر ۶۸۰٫۱۳ و در ماه ژوئیه برابر ۶۹۹٫۷۰ دلار در هر تن cfr چین بود که در روز  جمعه ۶ آگوست به ۷۰۲٫۵۰ دلار در هر تن cfr چین رسید.

همچنین با توجه به ارزیابی فعالان بازار که میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی در ماه می برابر ۷۱۴٫۷۴ ، در ماه ژوئن برابر ۶۸۷٫۸۴  و در ماه ژوئیه برابر ۶۹۳٫۱۰ دلار در هر تن cfr مانیلا بود که در روز  جمعه ۶ آگوست به ۶۹۰ دلار در هر تن cfr مانیلا رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.