جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ثبات قیمت فولاد تخت ترکیه علی رغم کاهش تقاضا

شناسه : 52661 18 مرداد 1400 - 13:30
با این که تقاضای فولاد تخت نورد گرم ترکیه کاهش یافت ، قیمت آن تغییری نکرد.
ثبات قیمت فولاد تخت ترکیه علی رغم کاهش تقاضا
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن ، علی رغم تقاضای اندک ، قیمت داخلی فولاد تخت نورد گرم ترکیه در هفته منتهی به جمعه ۶ آگوست تا حد زیادی ثابت ماند.

*** کویل نورد گرم ترکیه

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت داخلی فولاد تخت نورد گرم ترکیه ، ۱۰۱۰-۱۰۵۰ دلار در هر تن در روز جمعه بود. درحالی که در ۱۰ جولای ۱۰۲۰-۱٫۰۵۰ دلار در هر تن بود. تولیدکنندگان کویل نورد گرم ترکیه آن را با قیمت ۱۰۲۰-۱۰۸۰ دلار برای هر تن برای اواخر اکتبر-نوامبر می فروشند. قیمت های قابل قبول به ازای هر تن ۱۰۱۰ دلار برآورد شده است. تقاضا برای کویل نورد گرم ترکیه محدود بود و فعالان بازار انتظار بهبود آن را در کوتاه مدت نداشتند.

برآورد هفتگی Fastmarkets برای واردات فولاد تخت نورد گرم ترکیه در ۶ آگوست ۹۴۰-۹۶۰ دلار در هر تن بود که ۸-۱۰ دلار از ۹۴۸-۹۵۰ دلار به ازای هر تن هفته قبل کاهش یافته است. پیشنهادات مواد اولیه از اوکراین با قیمت ۹۴۵-۹۵۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد. معاملات مربوط به کویل نورد گرم روسیه با قیمت ۹۴۰-۹۵۰ دلار برای هر تن cfr شنیده شد ، در حالی که پیشنهادات رسمی ۹۵۰-۹۷۰ دلار برای هر تن cfr بود.

یک تامین کننده از هند معاملات خود را با خریداران ترکیه با قیمت ۹۶۰ دلار در هر تن cfr انجام داد. به گفته منابع بازار ، کارخانه های هندی به دلیل کاهش تقاضا در آسیا به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا ، به دنبال بازارهای جایگزین بودند. بازارهای صادراتی کویل نورد گرم ترکیه نیز نسبتاً در رکود بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات کویل نورد گرم ترکیه در ۶ آگوست ۱۰۰۰-۱،۰۳۰ دلار در هر تن بود که ۱۰-۳۰ دلار در هر تن از ۱۰۳۰-۱،۰۵۰ دلار در هر تن هفته قبل کاهش یافته بود. این ارزیابی بر اساس قیمت های قابل قبول که توسط فعالان بازار برآورد شده بود ، گزارش شد.

*** فولاد تخت نورد سرد ترکیه

قیمت داخلی فولاد تخت نورد سرد ترکیه ، پس از تصمیم چین برای لغو تخفیف مالیات بر صادرات فولاد ، از جمله کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم ، از ۱ آگوست افزایش یافت. قیمت داخلی کویل نورد سرد ترکیه ، روز جمعه ۱۲۶۰-۱،۲۷۵ دلار به ازای هر تن بود که ۱۵-۲۰ دلار در هر تن از ۱۲۴۰-۱،۲۶۰ دلار در هر تن هفته قبل افزایش یافت. پیشنهادات رسمی کویل نورد سرد ترکیه با قیمت ۱،۲۷۵-۱،۳۰۰ دلار در هر تن شنیده شد.

برخی منابع اظهار کردند: “تلاش کارخانه ها برای استفاده از حذف تخفیفات صادراتی کویل نورد سرد چین برای دستیابی به افزایش قیمت داخلی در ترکیه به دلیل کمبود تقاضا موفقیت آمیز نخواهد بود.” ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد سرد ترکیه در ۶ آگوست ۱۰۶۵-۱۱۴۰ دلار در هر تن بود که ۳۰ تا ۷۰ دلار در هر تن از ۱۱۳۵-۱۱۷۰ دلار در هر تن هفته قبل کاهش یافت.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.