یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افت بازار آهن خام CIS با عرضه بیش از حد

شناسه : 52709 17 مرداد 1400 - 14:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات آهن خام از کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز پنج شنبه ۵ آگوست به دلیل عرضه بیش از حد و زمان پروسه تولید کوتاه افت کرد.

افت بازار آهن خام CIS با عرضه بیش از حد
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن بازار صادرات آهن خام از کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز پنج شنبه ۵ آگوست به دلیل عرضه بیش از حد و مدت زمان کوتاه پروسه تولید افت کرد.

در همین راستا، ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت آهن خام صادراتی با درصد بالای منگنز در روز پنج شنبه ۵ آگوست در محدوده ۵۵۰-۵۸۰ دلار در هر تن دریای سیاه CIS محاسبه شد.  این در حالی است که قیمت آهن خام صادراتی نسبت به هفته گذشته که برابر ۵۷۰-۵۹۰ دلار در هر تن بود، کاهش یافته است.

*** عرضه بالا در عین عدم استقبال متقابل

متال بولتن همچنین گزارش داد که سطح بازار در ایالات متحده پس از رزرو آهن خام برزیلی با قیمت ۵۸۶ دلار در هر تن cfr در روز پنج شنبه ۵ آگوست کاهش یافته است. به نقل از منابع خبری ایالات متحده خریدار اصلی آهن خام بوده و تنها منطقه ای است که می تواند حجم زیادی آهن خام مصرف کند.  

با توجه به قیمت معاملات صورت گرفته برای آهن خام برزیلی، سطح قابل پذیرش برای آهن خام از مبدا کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنج شنبه ۵ آگوست در محدوده ۵۸۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن cfr نشان داده شد. این قیمت اعلام شده معادل حدود ۵۳۵-۵۵۰ دلار در هر تن فوب خواهد بود. با این حال، باید توجه داشت که ایالات متحده آمریکا معمولا پریمیوم مواد اولیه (مواد اولیه با کیفیت بالاتر) مورد نیاز خود را از کشور برزیل خریداری میکند.

در همین حین یکی از تأمین کنندگان بازار نقل کرد که خبر نگران کننده در بازار این است که مشتریان ایالات متحده در انبارهای خود به میزان کافی مواد اولیه دارند و احتمالا تا مدت زیادی میتوانند بدون ثبت تقاضا منتظر قیمت های مناسبتر بمانند. بنابراین تا حدودی هیچ کس نمی داند قدم بعدی در بازار چه خواهد بود.”

از طرفی منابع فعال در بازار به Fastmarkets اعلام کردند که چندین تامین کننده مستقر در کشورهای مستقل مشترک المنافع محموله های آهن خام فروخته نشده دارند که می توانند در ماه آگوست به خریداران عرضه کنند. بنابراین آمادگی عرضه کنندگان از یکسو و پر بودن انبارهای مصرف کنندگان آمریکایی از سوی دیگر، باعث شده است تامین کنندگان بازار از فروش آهن خام با قیمت مناسب بسیار مأیوس شوند و بدنبال این هستند که قیمت ها را تحت فشار بیشتری قرار دهند.

در همین حال متال بولتن گزارش داد که در بازارهای همسایه سطح قیمت قابل اجرا برای آهن خام کمی بالاتر است. این امر به دلیل خریداری حجم بسیار کمتر در معاملات این کشورها نسبت به ایالات متحده است.

*** قیمت آهن خام در ترکیه

فعالان بازار نقل کردند که در ترکیه ، سطح قیمت پای میز معامله در بازار برای آهن خام در روز پنج شنبه ۵ آگوست را در محدوده ۶۰۵-۶۱۰ دلار در هر تن cfr دانستند. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت اعلام شده معادل ۵۸۰ دلار در هر تن فوب خواهد بود.

*** قیمت بازار آهن خام در ایتالیا

همچنین به نقل از منابع خبری قیمت قابل اجرا در ایتالیا  برای آهن خام در محدوده ۶۱۰-۶۲۰ دلار در هر تن cfr در روز پنج شنبه ۵ آگوست تخمین زده شده است. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۵۷۰-۵۸۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد آهن خام وارداتی در روز پنج شنبه ۵ آگوست در محدوده ۶۱۰-۶۲۰ دلار در هر تن cfr ایتالیا قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت اعلام شده برای آهن خام وارداتی نسبت به هفته گذشته که برابر ۶۰۰-۶۳۰ دلار در هر تن بود، با کاهش همراه بوده است.

با توجه به ارزیابی روزانه Fastmarkets قیمت آهن خام با درصد منگنز کم، در حوزه صادراتی در روز پنج شنبه ۵ آگوست در محدوده ۶۷۰-۶۸۰ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک  CIS شنیده شد. این در حالی است که قیمت آهن خام کم منگنز صادراتی در هفته قبل حدود ۶۷۰-۶۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

به نقل از متال بولتن عرضه کننده اصلی مستقر در منطقه دریای بالتیک حجم محدودی آهن خام برای عرضه در بازار اروپا با قیمت ۶۸۰ دلار در هر تن فوب در روز پنج شنبه ۵ آگوست دارد. یک منبع موجود در شرکت های مربوط به منطقه دریای بالتیک بیان کرد که حجم موجود برای پر کردن یک کشتی به منظور صادرات به ایالات متحده کافی نبوده است.

در همین حال ، منابع خبری سطح قیمت قابل اجرا از طرف خریدار برای آهن خام را در روز پنج شنبه ۵ آگوست در محدوده ۶۷۰-۶۸۰ دلار در هر تن فوب تخمین زده اند.

خریداران اصلی آهن خام در اروپا کارخانه های ریخته گری و توزیع کنندگان مرتبط با آن ها هستند که محموله های خود را از منطقه دریای بالتیک دریافت می کنند.

*** تحلیل میانگین قیمت های آهن خام در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت آهن خام صادراتی در ماه می برابر ۶۲۸٫۱۳ ، در ماه ژوئن برابر ۶۴۳٫۷۵ و در ماه ژوئیه برابر ۶۵۶ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک CIS بود که در روز  پنج شنبه ۵ آگوست به ۶۷۵ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک CIS رسید.

همچنین با توجه به ارزیابی فعالان بازار که میانگین قیمت آهن خام صادراتی در ماه می برابر ۶۱۲٫۵۰ ، در ماه ژوئن برابر ۶۲۸٫۷۵  و در ماه ژوئیه برابر ۶۰۶٫۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  پنج شنبه ۵ آگوست به ۵۶۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.