شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰ 11 صفر 1443 Saturday, 18 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ثبات قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در میان شرایط محدود تجارت

شناسه : 52711 18 مرداد 1400 - 11:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در روز جمعه ۶ آگوست تا حد زیادی بدون تغییر ماند. همچنین فعالیت معاملاتی در بازار به دلیل به خواب رفتن تقاضای فصلی آرام ماند.

ثبات قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در میان شرایط محدود تجارت
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در روز جمعه ۶ آگوست تا حد زیادی بدون تغییر ماند. همچنین فعالیت معاملاتی در بازار به دلیل ساکت ماندن تقاضای فصلی آرام ماند.

**** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه Fastmarkets  نشان داد قیمت کویل نورد گرم داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز جمعه ۶ آگوست در محدوده ۵،۷۹۰-۵،۸۰۰ یوان (۸۹۶-۸۹۸ دلار) به ازای هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به روز قبل حدود ۲۰ یوان در تن کاهش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets  کویل نورد گرم داخلی در شمال چین (تانگشان) در روز جمعه ۶ آگوست ۵،۷۰۰-۵،۷۱۰ یوان در هر تن قیمت گذاری شد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به هفته گذشته با کاهش ۱۸۰-۲۱۰ یوان در هر تن همراه بوده است.

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شرق چین بیان کرد که بیشترین قرارداد کویل نورد گرم در بورس معاملات آتی شانگهای برای تحویل در ماه اکتبر در ابتدای روز جمعه ۶ آگوست با حمایت از انتظارات مداوم برای کاهش تولید افزایش یافت. اما با کاهش ضعف تقاضا در انتهای روز کاهش یافت.

این تحلیلگر افزود که تقاضای کویل نورد گرم چین به دلیل شرایط نامساعد جوی محدود شده است. همچنین در برخی مناطق به منظور مهار شیوع عفونت های ویروس کووید ۱۹ عملیات تولید در کارخانه ها با محدودیت رو به رو شده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد قیمت کویل نورد گرم در شرق چین در هفته منتهی به روز جمعه ۶ آگوست حدود ۲۱۰ یوان نسبت به جمعه گذشته کاهش یافت. با توجه به گزارش های اعلام شده توسط متال بولتن، قیمت کویل نورد گرم در شرق چین در جمعه گذشته در محدوده ۶۰۰۰-۶٫۰۱۰ یوان در هر تن بوده است.

*** کویل نورد گرم صادراتی

طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی، روز جمعه ۶ آگوست ۹۲۸٫۷۵ دلار در هر تن فوب چین محاسبه شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی نسبت به روز قبل ۱٫۲۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند که ثبات قیمتهای داخلی باعث شده است تا معاملات تجاری در روز جمعه ۶ آگوست در محدوده قیمت ۹۱۰ تا ۹۴۵ دلار در هر تن فوب چین باقی بماند. این در حالی است که برخی از منابع تجاری با توجه به نگرانی های طولانی مدت از وضع مالیات بر صادرات در آینده نزدیک ، از صدور پیشنهاد جدید برای کویل نورد گرم فولادی خودداری می کنند.

به نقل از چندین منبع خبری این گمانه زنی وجود داشت که مقامات مالیاتی چین ۲۰ درصد مالیات بر صادرات کویل نورد گرم در پایان ماه آگوست وضع می کنند.

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر مستقر در شانگهای نقل کرد: “عدم قطعیت اعمال مالیات صادرات کویل نورد گرم و هرج و مرج ایجاد شده در پی حذف تخفیف مالیاتی برای کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم  در این هفته، در عین حال که از سوی ما هم پیشنهادی ارائه نشد، بازار صادرات کویل نورد گرم را به عدم فعالیت وا داشت. بنابراین منتظر خواهیم ماند تا ببینم بازار در هفته آینده چگونه پیش خواهد رفت. “

*** بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

بیشترین قرارداد اکتبر کویل نورد گرم در بورس در روز جمعه ۶ آگوست با قیمت ۵۷۷۲ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت پایانی در روز جمعه نسبت به روز پنج شنبه ۳۹ یوان در هر تن افزایش داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه می برابر ۵۹۰۰٫۲۸ ، در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ و در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  جمعه ۶ آگوست به ۵۷۹۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

همچنین با توجه به ارزیابی فعالان بازار که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی در ماه می برابر ۹۶۳٫۰۴ ، در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵  و در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  جمعه ۶ آگوست به ۹۲۸٫۷۵ دلار در هر تن فوب چین رسید.  

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.