چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه

شناسه : 528 08 اسفند 1395 - 8:50

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه در اولین پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به بیستم اسفند سال‌جاری به‌صورت حسابرسی نشده خبر داد.

پ
پ

امیرحسین نادری افزود: شرکت فولاد مبارکه با سرمایه ۷۵هزار میلیارد ریالی، سود هر سهم خود را با ۵۳ درصد افزایش نسبت به آخرین پیش‌بینی سال ۹۵ مبلغ ۲۵۳ ریال اعلام کرده است. وی خاطر‌نشان کرد: شرکت فولاد مبارکه همچنین برای سال ۹۶، مقدار ۶ میلیون و ۹۷۹ هزار تن فروش انواع محصول را به ارزش ۱۱۹ هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال پیش‌بینی کرده است که این میزان، نسبت به مقدار فروش محصول در سال ۹۵بالغ‌بر۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین پیش‌بینی ارزش فروش محصولات در سال ۹۶ رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد. معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از قیمت فروش محصولات به‌عنوان عامل اصلی اثرگذار بر سودآوری یاد و اظهار امیدواری کرد: در صورت ثبات قیمت‌های فروش در محدوده فعلی، چشم‌انداز سودآوری شرکت در سال آتی بسیار روشن باشد.

وی در‌باره دیگر علل اصلی رشد فروش شرکت افزود: با توجه به بهره‌برداری از ماشین ریخته‌گری شماره ۵ در سال جاری و اضافه شدن محصولات این خط به سبد محصولات در سال آتی، مقدار تولید و فروش در بودجه سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش یافته است. به گفته وی، تمرکز شرکت بر تامین محصول موردنیاز مشتریان داخلی و حفظ مشتریان خارجی نیز از دیگر عوامل اثرگذار بر این مهم است، به‌طوری که ۷۶ درصد میزان فروش پیش‌بینی شده برای مشتریان داخلی و ۲۴ درصد از کل فروش برای صادرات در نظر گرفته شده است. نادری با بیان اینکه پیش‌بینی شرکت برای سال ۹۶، دستیابی به سود خالص ۱۸ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال پس از کسر کلیه هزینه‌ها است، گفت: این میزان سود نسبت به سال ۹۵ رشدی به میزان ۵۳ درصد را نشان می‌دهد. معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه تصریح کرد: یکی از نکات بارز بودجه سال ۱۳۹۶ پیش‌بینی بودجه‌های به میزان ۱۰‌هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های توسعه است که در صورت بهره‌برداری و تکمیل ظرفیت توسعه‌های مذکور از جمله توسعه گندله‌سازی سنگان امکان افزایش سودآوری از محل طرح‌های نامبرده برای مجموعه فولاد مبارکه به وجود خواهد آمد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.