افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ربيع أول 1444 Tuesday, 4 October , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت صادرات اسلب فولادی CIS با توجه به کمبود تقاضا

شناسه : 52881 19 مرداد 1400 - 11:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن کاهش قیمت صادرات اسلب فولادی کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در اوایل ماه آگوست به دلیل عدم تقاضای خریداران عمده خارجی ادامه داشت.

کاهش قیمت صادرات اسلب فولادی CIS با توجه به کمبود تقاضا
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن کاهش قیمت صادرات اسلب فولادی کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در اوایل ماه آگوست به دلیل عدم تقاضای خریداران عمده خارجی ادامه داشت.

منابع خبری در روز دوشنبه ۹ آگوست گزارش دادند مشتریان اروپایی به دلیل تعطیلات تابستانی در منطقه غایب بودند و فعالیت تجاری محدودی در بازارهای داخلی و صادراتی کویل نورد گرم ترکیه (HRC) ترکیه وجود داشت. این امر باعث علاقه کمتر به واردات اسلب فولادی شده است.

به نقل از متال بولتن تولیدکنندگان کویل نورد گرم ترکیه برای تولید مواد اولیه از اواخر اکتبر تا نوامبر قیمت ۱،۰۲۰-۱،۰۸۰ دلار به ازای هر تن را در روز دوشنبه ۹ آگوست ارائه کردند. این در حالی است که قیمت قابل قبول برای کویل نورد گرم ترکیه توسط معامله گران در بازار در محدوده ۱٫۰۱۰ دلار در هر تن برآورد شده بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه در روز جمعه ۶ آگوست در محدوده ۱٫۰۱۰-۱٫۰۵۰ دلار در هر تن بود. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه نسبت به هفته قبل که برابر ۱٫۰۲۰-۱٫۰۵۰ دلار به ازای هر تن بود حدود ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

فعالان بازار گزارش دادند برخی از پیشنهادات رقابتی واردات نیز خریداران را به این باور رسانده است که ممکن است کارخانه های ترکیه قیمت های کمتری را برای کویل نورد گرم بپذیرند. زیرا طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت کویل نورد گرم فولادی وارداتی ترکیه از قیمت ۹۴۸-۹۵۰ دلار در هر تن cfr ترکیه در هفته قبل به ۹۶۰-۹۴۰ دلار در هر تن در روز جمعه ۶ آگوست کاهش یافته است.

چندین منبع خبری اعلام کردند در چنین شرایطی تولیدکنندگان اسلب فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع که محصولات خود را از حوضه دریای سیاه می فروشند ، “سطح قیمت قابل اجرا” خود را برای اسلب فولادی در روز دوشنبه ۹ آگوست به ۸۰۰ دلار در تن فوب کاهش دادند. این در حالی است که تولید کنندگان در هفته قبل سطح قیمت قابل اجرا برای اسلب فولادی را در محدوده  ۸۲۰-۸۲۵ دلار در هر تن فوب اعلام کرده بودند.

در این میان متال بولتن گزارش داد در روز دوشنبه ۹ آگوست یک محموله بزرگ از اسلب فولادی روسیه با قیمت ۸۵۰ دلار در هر تن cfr به برزیل فروخته شد. این در حالی است که قیمت اعلام شده برای محموله اسلب فولادی معادل ۷۹۰-۸۰۰ دلار به ازای هر تن فوب است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد شاخص اسلب فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۹ آگوست به ۷۹۰-۸۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافت. در حالی که به گفته منابع خبری قیمت اسلب فولادی CIS در هفته گذشته در محدوده ۷۹۰-۸۱۵ دلار به ازای هر تن فوب اعلام شده بود.

فعالان بازار گزارش دادند پیشنهادات مربوط به ارسال محموله اسلب فولادی روسیه از بنادر شرق دور روسیه در آسیا در روز دوشنبه ۹ آگوست با قیمت ۸۵۰ دلار به ازای هر تن cfr اعلام شده است.

به نقل از منابع خبری، با توجه به اینکه حداقل هزینه حمل و نقل محصولات فولادی از حوزه دریای سیاه به روسیه حدود ۷۰ دلار در هر تن است ، یک کارخانه تولید کننده اسلب فولادی در دریای سیاه علاقه ای به فروش مواد خود به روسیه نداشت.

منابع خبری مستقر در آسیا در روز دوشنبه ۹ آگوست بیان کردند که تقاضا برای اسلب فولادی در منطقه در حال حاضر محدود است و هیچ پیشنهاد تازه ای برای این محصول گزارش نشده است.

*** تحلیل میانگین قیمت های اسلب فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت اسلب فولادی صادراتی CIS در ماه می برابر ۹۲۹٫۳۸ ، در ماه ژوئن برابر ۹۱۸ و در ماه ژوئیه برابر ۸۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  دوشنبه ۹ آگوست به ۷۹۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.