یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

هم نوایی بازار میلگرد و سیم مفتول فولادی CIS با ترکیه

شناسه : 53032 20 مرداد 1400 - 13:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت میلگرد فولادی و سیم مفتول صادراتی کشورهای مشترک المنافع (CIS) در طی هفته منتهی به روز دوشنبه ۹ آگوست در پی روند نزولی بازار ترکیه شروع به کاهش کرد.

هم نوایی بازار میلگرد و سیم مفتول فولادی CIS با ترکیه
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت میلگرد فولادی و سیم مفتول صادراتی کشورهای مشترک المنافع (CIS) در طی هفته منتهی به روز دوشنبه ۹ آگوست در پی روند نزولی بازار ترکیه شروع به کاهش کرد.

** ترکیه، بازار CIS را هدایت کرد

یک تولید کننده مستقر در اوکراین به Fastmarkets گفت: “قیمت میلگرد فولادی در روز دوشنبه ۹ آگوست به دنبال پیشنهادات پایین ترکیه کاهش می یابد.”

متال بولتن گزارش داد قیمت میلگرد فولادی ترکیه طی هفته گذشته در پی تضعیف ارزش قراضه وارداتی و تقاضای محدود در مراکز عمده صادراتی این کشور کاهش یافت.

منابع خبری اعلام کردند که کارخانه های فولاد ترکیه پیشنهاد خود را در روز پنج شنبه ۵ آگوست برای صادرات میلگرد فولادی به سطح قیمت ۷۱۰-۷۱۵ دلار در هر تن فوب بر اساس وزن واقعی کاهش دادند. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی صادراتی ترکیه در پایان ماه ژوئیه در محدوده ۷۱۵-۷۳۰ دلار به ازای هر تن بود.

*** اوکراین، افت قیمت را برای آسیایی ها پذیرفت

تولیدکنندگان عمده میلگرد فولادی اوکراین ArcelorMittal Kryvyi Rih ، در روز دوشنبه ۹ آگوست پیشنهادات خود را برای قیمت میلگرد فولادی به ۷۳۵-۷۸۰ دلار به ازای هر تن فوب کاهش دادند. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی در ماه ژوئیه در محدوده ۷۶۰-۷۸۰ دلار در هر تن فوب رسید. قسمت پایین محدوده قیمت برای مشتریان خاورمیانه و آسیایی بود ، در حالی که قسمت بالای محدوده مربوط به خریداران مستقر در اروپا بود.

به گزارش متال بولتن این اطلاعات خیلی دیر شفاف سازی شد و بر ارزیابی قیمت میلگرد توسط Fastmarkets تاثیری نگذاشت. ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد  قیمت میلگرد فولادی صادراتی در روز دوشنبه ۹ آگوست در محدوده ۷۶۰-۷۸۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

*** روسیه، حمایت از قیمت های داخلی را در پیش گرفت

فعالان آگاه در بازار گزارش دادند کارخانجات روسیه اخیراً از پیشنهادات صادراتی برای میلگرد فولادی خودداری کرده اند زیرا بازار داخلی از حمایت قابل توجهی برخوردار بوده است. به نقل از منابع خبری در روز دوشنبه ۹ آگوست با وجود کاهش اخیر در قیمت های داخلی ، هنوز هم قیمت های داخلی میلگرد فولادی بسیار بالاتر از قیمت های قابل معامله در بازار صادرات هستند.

طبق ارزیابی Fastmarkets قیمت میلگرد فولادی داخلی ، در روز دوشنبه ۹ آگوست ۶۴،۰۰۰-۶۶،۰۰۰ روبل (۸۶۹-۸۹۷ دلار) به ازای هر تن cpt مسکو روسیه است. این قیمت شامل ۲۰٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت میلگرد فولادی داخلی نسبت به هفته قبل که برابر ۶۹،۰۰۰ روبل در هر تن بود کاهش یافته است.

برخی از تولیدکنندگان روسی هنوز در حال ارزیابی تأثیر وضع مالیات واردات ۱۵ درصدی و حداقل قیمت ۱۱۵ دلار در هر تن برای مالیات صادرات بودند که از اول آگوست به اجرا درآمد.

*** شنیده ها و نظرات فعالان بازار

فعالان بازار در روز دوشنبه ۹ آگوست گزارش دادند وضعیت بازار سیم مفتول فولادی تا حد زیادی شبیه به میلگرد فولادی بود و اطلاعات مربوط به سیم مفتول فولادی پس از ثبت ارزیابی Fastmarkets ارائه شد. پیشنهادات سیم مفتول فولادی با مبدا اوکراین از ۸۲۰-۸۵۵ دلار به ازای هر تن فوب به ۸۳۰-۸۴۰ دلار برای هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافت. منابع خبری گزارش داد که سیم مفتول فولادی روسیه در روز دوشنبه ۹ آگوست با قیمت ۸۲۰-۸۲۵ دلار به ازای هر تن خریداری شد. این در حالی است که قیمت سیم مفتول فولادی از قیمت اعلام شده در ماه ژوئیه که برابر ۸۳۰-۸۳۳ دلار به ازای هر تن فوب بود باز هم کاهش یافته است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی ، در روز دوشنبه ۹ آگوست ۸۲۰-۸۲۵ دلار در هر تن فوب fob دریای سیاه کشورهای مستقل مشترک المنافع بود. این در حالی است که به گفته منابع خبری ، قیمت سیم مفتول فولادی صادراتی در هفته قبل  817-830 دلار در هر تن بود.

*** تحلیل میانگین قیمت های محصولات فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی صادراتی CIS در ماه می برابر ۷۴۶٫۸۸ ، در ماه ژوئن برابر ۷۷۱٫۵۰ و در ماه ژوئیه برابر ۷۷۰٫۶۳ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  دوشنبه ۹ آگوست به ۷۷۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت سیم مفتول صادراتی CIS در ماه می برابر ۸۲۶٫۸۸ ، در ماه ژوئن برابر ۸۴۲ و در ماه ژوئیه برابر ۸۱۸٫۷۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز  دوشنبه ۹ آگوست به ۸۲۲٫۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.