افزونه جلالی را نصب کنید. 16 محرم 1444 Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش نرخ تولید فولاد در بازار چین

شناسه : 53196 23 مرداد 1400 - 12:00
نرخ تولید فولاد خام ، فولاد نهایی و فلزات اساسی در 10 روز اول ماه آگوست حدودا 9 درصد نسبت به مشابه ماه قبل کاهش داشته است. این تصمیمی است که انجمن جهانی آهن و فولاد چین برنامه ریزی آن را کرده بود. به نظر می رسد که در ماه آکوست دستوری شدن بازار فولاد چین با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.
کاهش نرخ تولید فولاد در بازار چین
پ
پ

بر اساس داده های منتشر شده توسط انجمن آهن و فولاد چین (Cisa) در روز جمعه ۱۳ آگوست ، نرخ تولید فولاد خام ، فولاد نهایی و فلزات اساسی در ۱۰ روز اول ماه آگوست حدودا ۹ درصد نسبت به مشابه ماه قبل کاهش داشته است. کاهش نرخ تولید فولاد در تمامی گروه ها در بازار چین نشان می دهد که موضوع قیمت گذاری دستوری در چین به احتمال زیاد تا انتهای سال ادامه خواهد داشت. در ادامه به گزارشات این انجمن اشاره خواهیم کرد. لطفا تا انتها همراه آرتان پرس باشید.

*** دستور cisa برای کاهش نرخ تولید فولاد

آمارهای مروبط به کاهش نرخ تولید فولاد که اخیرا در بازار آهن و فولاد چین توسط cisa تایید شده به شرح ذیل می باشد. کاهش نرخ تولید فولاد نسبت به ۱۱ روز گذشته کاملا محسوس است. به نظر می رسد چین سیاست قیمت گذاری دستوری را در ماه آکوست با قوت بیشتری ادامه دهد. در همین راستا فولاد خام ۲٫۰۴ میلیون تن در روز معادل ۲٫۹۷ درصد کاهش تولید را به سبت رسانده است. در بخش فولاد نهایی ۱٫۹۲ میلیون تن در روز ، معادل ۹٫۴۶ درصد کاهش نرخ تولید رخ داده است. در بخش فلزات اساسی ۱٫۸۳ میلیون تن در روز معادل ۲٫۶۶ درصد کاهش نرخ تولید را شاهد بوده ایم.

*** کاهش چشم گیر موجودی انبارها به واسطه کاهش نرخ تولید فولاد چین

موضوع مهمی که در سایه کاهش نرخ تولید فولاد به وجود آمده ارزیابی موجودی بازارها و انبارهای کارخانجات تولیدی است. موجودی لحظه ای بازارها از گزارشات عرضه آنها نشان می دهد که موجودی ها در بازار به شکلی نوسانی و نامنظم افزایش یا کاهش داشته است. برای مثال موجودی کویل نورد گرم ۱٫۹۲ میلیون تن بوده که افزایش ۱۰٫۰۰۰ تن در گزارشات بورس دالیان چین به چشم می خورد. این محصول در مجموع نیم درصد رشد عرضه را شاهد بوده است. به طور مشابه کویل تورد سرد نیز شاهد رشد ۱۰ هزار تنی در عرضه بوده که حدودا یک درصد رشد را شامل می شود. موجودی این دو کالا در بازار فلزات افزایش داشته است. اما کالاهای زیادی کاهش عرضه را به امید رشد قیمت ها در پیش گرفته اند.

*** افزایش عرضه فولاد در آگوست در سایه قیمت گذاری دستوری

بازارهای مربوط به تختال کاهش عرضه را از ابتدای ماه آگوست در پیش گرفته است. این حوزه ۱٫۰۴با عرضه یک میلیون تن ، کاهش ۲۰۰۰۰ تن حدود یک درصد کاهش عرضه را به دلیل کاهش نرخ تولید در پی داشته است. میلگرد که یکی از پر تقاضا ترین محصولات بازار به حساب می آبد با کاهش ۷ هزار تنی در مجموع ۱٫۲ درصد کاهش عرضه را به واسطه کاهش نرخ تولید فولاد تجربه کرده است. در مجموع بازار فولاد در خصوص ۵ محصول اصلی بورس چین شاهد ۱۱٫۹۱ میلیون تن کاهش تولید بوده که میزان آن یکدرصد در ۱۱ روز گذشته کاهش داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.