یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت کویل نورد گرم داخلی چین با کاهش تولید کاهش یافت

شناسه : 53202 23 مرداد 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در روز جمعه ۱۳ آگوست کاهش یافت. زیرا کاهش تولید باعث بروز نگرانی هایی در فعالان بازار شده است.

قیمت کویل نورد گرم داخلی چین با کاهش تولید کاهش یافت
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم داخلی چین در روز جمعه ۱۳ آگوست کاهش یافت. زیرا کاهش تولید باعث بروز نگرانی هایی در فعالان بازار شده است.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه  Fastmarketsنشان داد قیمت کویل نورد گرم داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز جمعه ۱۳ آگوست در محدوده ۵،۷۵۰-۵،۷۸۰ یوان (۸۸۷-۸۹۲ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به روز قبل  30-40 یوان در هر تن کاهش داشت.

همچنین طبق ارزیابی هفتگی  Fastmarkets کویل نورد گرم داخلی در شمال چین (تانگشان) در روز جمعه ۱۳ آگوست در محدوده ۵،۷۰۰-۵،۷۵۰ یوان (۸۸۰-۸۸۷ دلار) به ازای هر تن قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به هفته قبل با افزایش ۴۰ یوان در هر تن همراه بوده است.

انجمن آهن و فولاد چین (Cisa) صبح روز جمعه ۱۳ آگوست اعلام کرد که تولید روزانه فولاد خام در کارخانه های عضو انجمن به طور متوسط ​​در ۱۰ روز اول آگوست ۲٫۰۴ میلیون تن بوده است. در حالی که میزان متوسط تولید روزانه فولاد خام از سطح اعلام شده در تاریخ ۲۱-۳۱ ژوئیه حدود  2.97 کاهش یافته است. همچنین میزان متوسط تولید روزانه فولاد خام  5.09 درصد کمتر از مدت مشابه در سال قبل بود.

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شانگهای با استناد به شرایط نامساعد آب و هوایی و احیای موارد جدید بیماری کووید ۱۹ در برخی مناطق نقل کرد: داده های خروجی مثبت نتوانست باعث افزایش قیمت کویل نورد گرم و قیمت های معاملات آتی در روز جمعه ۱۳ آگوست شود. همچنین به گفته وی، احساسات بازار تحت تاثیر نگرانی های حاصل از تقاضای محدود باقی ماند.

یک معامله گر مستقر در تیانجین اعلام کرد که تشدید اقدامات مهار همه گیری ویروس Covid-19 باعث افزایش هزینه های حمل و نقل کامیون شده است. این هزینه ها به دلیل قوانین قرنطینه سخت تر برای سفرهای بین منطقه ای اعمال شده است. این حالی است که کشتی ها نیز برای ورود یا خروج به مناطق آسیب دیده از بیماری Covid-19 دچار مشکل هستند.

به نقل از فعالان بازار فعالیت های تجاری در بازارهای داخلی کویل نورد گرم در روز جمعه ۱۳ آگوست افزایش یافت. زیرا مصرف کنندگان در مناطق پایین دست در پی کاهش قیمت های اخیر، میزان خرید خود را افزایش دادند.

در این میان متال بولتن گزارش داد قیمت کویل نورد گرم داخلی در شرق چین در روز جمعه ۱۳ آگوست نسبت به هفته گذشته که  برابر ۵،۷۹۰-۵،۸۰۰ یوان در هر تن بود حدود ۲۰-۴۰ یوان در هر تن کاهش یافت.

*** کویل نورد گرم صادراتی

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز جمعه ۱۳ آگوست حدود  921.25 دلار در هر تن فوب چین بود. این در حالی است که شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین نسبت به روز قبل  0.42 دلار در هر تن کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد شاخص صادرات کویل نورد گرم فولادی در هفته منتهی به روز جمعه ۱۳ آگوست تا حد زیادی بدون تغییر بود.  زیرا نگرانی های طولانی مدت در مورد افزایش مالیات صادراتی ، بازرگانی ها و کارخانه های فولاد را در حالت صبر و مشاهده بازار نگه داشت.

منابع خبری اعلام کردند که کارخانه ها به خریداران نیاز دارند تا خطر افزایش مالیات صادرات را تحمل کنند. در نتیجه این امر باعث شده خریداران در حاشیه بازار باقی مانده و فقط بازار را مشاهده نمایند.

با کاهش فعالیت های تجاری ، برخی از معامله گران برآورد خود از قیمت های قابل اجرا برای کویل نورد گرم فولادی نوع SS400 را در روز جمعه ۱۳ آگوست در محدوده ۹۰۵-۹۴۵ دلار در هر تن فوب ثابت نگه داشته اند. در حالی که پیشنهادات کارخانه ها برای کویل نورد گرم حمل و نقل شده در ماه اکتبر در محدوده ۹۷۰-۱،۰۳۰ دلار در هر تن فوب باقی مانده است.

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر مستقر در شانگهای در روز جمعه ۱۳ آگوست نقل کرد: “صادرکنندگان کویل نورد گرم چین به دلیل عدم قطعیت مالیات صادرات ، افزایش هزینه های حمل و نقل محمله های دریایی و افزایش ازدحام در بنادر ناشی از اقدامات شدیدتر کنترل همه گیری بیماری Covid-19  سرگردان شده اند. وی افزود که اکثر معامله گران در حالت انتظار و مشاهده در بازار به سر می برند”.

*** بورس معاملات آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

متال بولتن گزارش داد که بیشترین قرارداد معاملات اکتبر کویل نورد گرم در روز جمعه ۱۳ آگوست با قیمت ۵۷۶۵ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی کویل نورد گرم در روز جمعه نسبت به روز پنج شنبه ۱۲ آگوست حدود ۱۲ یوان در هر تن کاهش داشته است.

چندین منبع خبری نقل کردند که کربن زدایی بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در روند تولید محصولات فولادی خواهد داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه می برابر ۵۹۰۰٫۲۳ ، در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ و در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  جمعه ۱۳ آگوست به ۵۷۶۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه می برابر ۶۹۳٫۰۴ ، در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵ و در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  جمعه ۱۳ آگوست به ۹۲۱٫۲۵ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.