افزونه جلالی را نصب کنید. 16 محرم 1444 Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش واردات بیلت فولادی ترکیه همسو با قیمت های داخلی و افت تقاضا

شناسه : 53272 24 مرداد 1400 - 16:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن فعالیت های تجاری مربوط به واردات بیلت فولادی ترکیه در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۲ آگوست به دلیل کاهش تقاضا در بازار محدود شد. منابع خبری اعلام کردند که کاهش تقاضا ناشی از کند شدن روند معاملات در بازارهای داخلی و خارجی فولاد بوده است.

کاهش واردات بیلت فولادی ترکیه همسو با قیمت های داخلی و افت تقاضا
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن فعالیت های تجاری مربوط به واردات بیلت فولادی ترکیه در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۲ آگوست به دلیل کاهش تقاضا در بازار محدود شده است.  منابع خبری اعلام کردند که کاهش تقاضا ناشی از کند شدن روند معاملات در بازارهای داخلی و خارجی فولاد بوده است.

فعالان بازار گزارش دادند طی این هفته سقوط قیمت شمش بیلت فولادی داخلی یکی دیگر از عوامل عدم تقاضا برای واردات بود بیلت فولادی بود.

به نقل از چندین منبع خبری تولیدکنندگان داخلی بیلت فولادی ، این محصول را با قیمت ۶۵۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست پیشنهاد کردند. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی داخلی نسبت به هفته قبل حدود ۲۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

منابع خبری اعلام کردند که یک محموله ۳۰ هزار تنی بیلت فولادی در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست در قسمت بالای محدوده اعلام شده فروخته شد.

برآورد هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست در محدوده ۶۵۰-۶۶۰ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه نسبت به قیمت هفته قبل که برابر ۶۷۰-۶۸۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

در این میان متال بولتن گزارش داد پیشنهادات بیلت فولادی وارداتی نیز در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست کاهش یافت. به نقل از منابع خبری قیمت بیلت فولادی تهیه شده از کشورهای مشترک المنافع مستقل مشترک المنافع (CIS)  در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست به محدوده ۶۶۵-۶۷۰ دلار در هر تن cfr رسید. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی طی هفته قبل در محدوده ۶۷۰-۶۸۵ دلار به ازای هر تن cfr بود.

به نقل از فعالان بازار کاهش قیمت بیلت فولادی وارداتی باعث جلب توجه مشتری نشد. خریداران در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست به دنبال پرداخت ۶۵۰ دلار به ازای هر تن cfr یا کمتر برای بیلت فولادی بودند که برای فروشندگان قیمت مناسبی نبود زیرا هزینه حمل بار از حوضه دریای سیاه در حدود ۳۰ دلار در هر تن محاسبه شده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی وارداتی در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست در محدوده ۶۵۰-۶۶۵ دلار در هر تن cfr ترکیه بود.  این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی نسبت به هفته قبل حدود ۵ دلار در هر تن کاهش یافت.

*** تحلیل میانگین قیمت های بیلت فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه در ماه می برابر ۶۸۵ ، در ماه ژوئن برابر ۶۶۹٫۳۸  و در ماه ژوئیه برابر ۶۶۹ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز  پنجشنبه ۱۲ آگوست به ۶۵۷٫۵۰ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در ماه می برابر ۷۰۱ ، در ماه ژوئن برابر ۶۸۹٫۳۸ و در ماه ژوئیه برابر ۶۸۴٫۳۸ دلار در هر تن exw ترکیه بود که در روز پنجشنبه ۱۲ آگوست به ۶۵۵ دلار در هر تن exw ترکیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.