جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

سقوط قیمت آهن خام صادراتی CIS با بدبینی خریداران و کاهش قیمت سنگ آهن

شناسه : 53406 31 مرداد 1400 - 14:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت صادرات آهن خام کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۹ آگوست به دلیل بدبینی خریداران و کاهش قیمت سنگ آهن در بازار کاهش یافت.

سقوط قیمت آهن خام صادراتی CIS با بدبینی خریداران و کاهش قیمت سنگ آهن
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت صادرات آهن خام کشورهای مشترک المنافع در طول هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۹ آگوست به دلیل بدبینی خریداران و کاهش قیمت سنگ آهن در بازار کاهش یافت.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت صادرات آهن خام دارای منگنز بالا در روز پنجشنبه ۱۹ آگوست در محدوده ۵۲۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن دریای سیاه CIS محاسبه شد. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت صادرات آهن خام نسبت به هفته قبل که برابر ۵۴۰-۵۶۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

یکی از معامله گران نقل کرد: “در حال حاضر تجارت در بازار متوقف شده است. تعداد خریداران به دلیل عرضه بیش از حد بسیار نزولی بوده است. باید توجه داشت که همزمان با سقوط قیمت سنگ آهن که یک شاخص قوی برای بازار جهانی فولاد و ماده اولیه آهن خام است، احساسات موجود در بازار منفی تر شد. “

طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets شاخص سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز پنجشنبه ۱۹ آگوست ۱۳۲٫۶۶ دلار در هر تن cfr  چینگدائو قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪  نسبت به روز چهارشنبه ۱۸ آگوست که برابر ۱۵۳٫۳۹ دلار در هر تن بود به دلیل چشم انداز تقاضای نزولی کاهش یافته است.

به نقل از فعالان بازار در اوایل هفته شنیده شد که تامین کنندگان بازار قیمت آهن خام ایالات متحده را با پیشنهادات ۵۹۰-۵۹۵ دلار در هر تن cfr ارزیابی می کنند. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل  ۵۴۰-۵۴۵ دلار در هر تن فوب می باشد. در همین حال ، برآورد سطح قابل اجرا برای قیمت آهن خام ایالات متحده در محدوده کمتر از ۵۹۰ دلار در هر تن cfr  گزارش شده است که معادل ۵۴۰ دلار در هر تن فوب است.

در این میان متال بولتن گزارش داد در اواخر هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۹ آگوست ، هنگامی که قیمت سنگ آهن کاهش یافت ، منابع موجود در بازار هیچ تخمینی از سطح بازار را ارائه ندادند.

یک معامله گر دیگر اعلام کرد: “چین تنها جایگزین خریدار بزرگ آهن خام یعنی ایالات متحده است. اما به گفته منابع خبری قیمت تقاضا شده برای سنگ آهن در آنجا سریعتر از آن چیزی است که عرضه کنندگان نسبت به آن واکنش نشان دهند، سقوط میکند.”

وی افزود که سطح بازار در چین در هفته منتهی به روز پنجشنبه ۱۹ آگوست برای آهن خام در محدوده ۵۲۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr تخمین زده شده است.  این در حالی است که قیمت آهن خام در هفته گذشته در محدوده ۵۶۰-۵۷۰ دلار در هر تن cfr بود.

یک معامله گر دیگر نیز نقل کرد: “این احتمال وجود دارد که آهن خام از مالیات صادراتی در روسیه حذف شود یا حداقل نرخ مالیات برای آهن خام کاهش یابد. با این حال ، این تنها به صادرکنندگان کمک می کند تا از هزینه های اضافی جلوگیری کنند و هیچ تاثیری بر سطح بازار نخواهد داشت. “

به نقل از منابع خبری سطح بازار در ترکیه برای آهن خام در روز پنجشنبه ۱۹ آگوست حدود ۵۷۰ دلار در هر تن cfr ارزیابی شده است. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل حدود ۵۴۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

همچنین فعالان بازار گزارش دادند سطح بازار در ایتالیا برای آهن خام عمدتا توسط منابع بازار در محدوده ۵۶۰-۵۷۰ دلار در هر تن cfr تخمین زده می شود. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده معادل ۵۲۵-۵۳۵ دلار در هر تن فوب است.

یک منبع خبری گزارش داد: “در حال حاضر یک دوره تعطیلات فعال در بازار ایتالیا وجود دارد و خریداران به دنبال خرید مواد اولیه نیستند.”

ارزیابی قیمت توسط Fastmarkets نشان داد قیمت آهن خام وارداتی در روز پنجشنبه ۱۹ آگوست ۵۶۰-۵۷۰ دلار در هر تن cfr ایتالیا بود. این در حالی است که قیمت آهن خام وارداتی نسبت به هفته قبل که برابر ۵۸۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

طبق ارزیابی Fastmarkets قیمت آهن خام کم منگنز صادراتی در روز پنجشنبه ۱۹ آگوست ۵۹۰-۶۵۰ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک  CIS تخمین زده شد.  این در حالی است که قیمت آهن خام نسبت به هفته قبل که برابر ۶۷۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن بود کاهش یافته است.

به نقل از متال بولتن پیشنهادات Tulachermet برای خریداران اروپایی آهن خام ۶۵۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است . اگرچه حداکثر سطح قیمت قابل اجرا برای خریداران ۵۹۰ دلار در هر تن فوب بوده است.

منابع خبری گزارش دادند که شنیده می شود عرضه کنندگان آهن خام به ایالات متحده پیشنهادی برای این ماده ندارد . زیرا حجم موجود آهن خام برای پر کردن یک کشتی بزرگ کافی نیست.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.