آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

افزایش قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین با از سرگیری معاملات

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در روز جمعه ۲۰ آگوست پس از دو روز زیان شدید ناشی از کاهش تقاضا افزایش یافت.

*** کویل نورد گرم داخلی

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز جمعه ۲۰ آگوست در محدوده ۵،۶۲۰-۵،۶۷۰ یوان (۸۶۵-۸۷۲ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به روز قبل ۲۰-۵۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets کویل نورد گرم داخلی در شمال چین (تانگشان) در روز جمعه ۲۰ آگوست ۵،۶۰۰-۵،۶۴۰ یوان (۸۶۲-۸۶۸ دلار) در هر تن قیمت گذاری شد. با توجه به گزارش منابع خبری قیمت کویل نورد گرم داخلی نسبت به هفته قبل حدود ۱۰۰-۱۱۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شانگهای نقل کرد که بیشترین قرارداد معاملات کویل نورد گرم در بورس آتی شانگهای در روز جمعه ۲۰ آگوست به پایین ترین سطح خود در هفت هفته گذشته رسید.  به گفته منابع خبری این امر به دلیل احتمال احیای تقاضا از وقفه فصلی و محدودیت های جاری در تولید نفت بود.

منابع معامله گر اعلام کردند که نقدینگی های معاملاتی در سراسر بازارهای کویل نورد گرم در روز جمعه ۲۰ آگوست فعال شد. این امر پس از افزایش خریداران پایین دستی برای تکمیل سهام خود در آستانه آخر هفته و همچنین برای فصل پررونق آینده اتفاق افتاد.

به نقل از متال بولتن معامله گران از بهبود تقاضا برای کویل نورد گرم نسبت به هفته های گذشته خبر دادند.

منابع خبری گزارش دادند قیمت کویل نورد گرم در شرق چین در روز جمعه ۲۰ آگوست حدود  110-130 یوان از قیمت روز جمعه گذشته که برابر ۵،۷۵۰-۵،۷۸۰ یوان به ازای هر تن بود کاهش یافته است.

*** کویل نورد گرم صادراتی

محاسبه روزانه Fastmarkets نشان داد کویل نورد گرم فولادی صادراتی در روز جمعه ۲۰ آگوست ۹۰۷٫۵ دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی نسبت به روز قبل  1.25 دلار در هر تن کاهش یافته است.

به نقل از متال بولتن شاخص صادرات کویل نورد گرم فولادی در روز جمعه ۲۰ آگوست بدون تغییر باقی ماند. منابع خبری اعلام کردند که فعالیت های تجاری با ممانعت پکن از صادرات فولاد و ترس طولانی مدت از وضع مالیات صادراتی ، ضعیف باقی مانده است.

فعالان بازار گزارش دادند که محدوده ۹۰۰-۹۲۰ دلار به ازای هر تن فوب می تواند برای معاملات کویل نورد گرم نوع SS400 سطح قابل اجرا باشد. در حالی که پیشنهاد ۹۶۵-۱،۰۳۰ دلار به ازای هر تن فوب از کارخانه های دولتی برای کویل نورد گرم صادراتی بسیار زیاد بود و مورد قبول خریداران قرار نگرفت.

اتحادیه آهن و فولاد چین (Cisa) در پیشنهادی که اواخر روز پنجشنبه ۱۹ آگوست منتشر کرد ، خواستار “نظم و انضباط صادراتی” در سراسر این بخش به منظور حفظ سفارشات صادراتی شد . این در حالی است که پکن به دنبال اطمینان از قیمت ها و منابع پایدار کالا و محدود کردن تولید به منظور کاهش انتشار کربن می باشد.

بر اساس پیشنهاد اتحادیه آهن و فولاد چین ، از صادرکنندگان خواسته می شود تا حجم کل صادرات خود را کنترل کرده و سبد محصولات خود را بهینه کنند . همچنین صادرات محصولات با ارزش افزوده کم را کاهش داده و صادرات محصولات گران قیمت را ارتقا دهند. از فولادسازان نیز خواسته شده است تا مدیریت کانال های فروش خود را برای جلوگیری از صادرات محصولات ناشی از تجارت داخلی تقویت کنند.

*** زمزمه های بازار                         

یک معامله گر مستقر در هانگژو نقل کرد: “با کاهش صادرات فولاد ، کارخانه های خصوصی به طور موقت از بازار صادرات خارج می شوند در حالی که کارخانه های دولتی پیشنهادات بالایی را ارائه می دهند و تمایلی به انجام معاملات ندارند. ما در تلاش برای ادامه تجارت با صادرات خود بوده ایم و خریداران ملزم به تحمل خطرات هرگونه تغییر سیاست در مذاکرات خود هستند.”

*** بورس آتی شانگهای در مورد کویل نورد گرم

بیشترین قرارداد معاملات ژانویه کویل نورد گرم در روز جمعه ۲۰ آگوست با قیمت ۵۴۵۸ یوان به ازای هر تن به پایان رسید . این در حالی است که قیمت پایانی کویل نورد گرم نسبت به روز قبل حدود ۶۹ یوان در هر تن افزایش داشته است.

چندین منبع خبری نقل کردند که کربن زدایی بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در روند تولید محصولات فولادی خواهد داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه می برابر ۵۹۰۰٫۲۸، در ماه ژوئن برابر ۵۴۷۹٫۲۹ و در ماه ژوئیه برابر ۵۷۹۵٫۹۱ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  جمعه ۲۰ آگوست به ۵۶۴۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه می برابر ۶۹۳٫۰۴ ، در ماه ژوئن برابر ۸۹۵٫۰۵ و در ماه ژوئیه برابر ۸۹۹٫۹۰ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز جمعه ۲۰ آگوست به ۹۰۷٫۵۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

خروج از نسخه موبایل